Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jó az a kereszténységnek...

Miért jó az a kereszténységnek, hogy bűntudatot akar ébreszteni azokban, akik nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 11:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
De sikerült. Neked kellemetlen, hogy Logikailag megbukott a feltevésed.
2019. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Molyember ***** válasza:
100%

Manipuláció. Azzal kezdődik az egész, hogy bűnben fogantunk és bűnösök vagyunk. Ki meri azt állítani magáról, legyen akár ateista az illető, hogy semmi bűnt nem követett el soha? Ebből már ki tudnak indulni, Istennel elmúlik a bűntudat, megbocsát, stb. Ha valaki egy kicsit szorongóbb, annál működhet a dolog, ráadásul ez így kényelmes, mert semmit nem kell tenni, csak szarul érezni magunkat, a többi Isten dolga. Ez sok embernek tetszik. Mások megőrülnek tőle, vallási neurózisban szenvednek, de rájuk meg tisztelettel néz a gyülekezet, hogy milyen mély a hite, közben meg csak elmebeteg.

Pont emiatt én támogatnám az iskolai hittant, de csak akkor, ha a vallás kritikáját is hallják a gyerekek. És amíg ezt nem támogatják a keresztények, joggal mondhatjuk őket képmutató, manipulatív embereknek.

2019. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
#12 Pontosan, józan emberi ész alapján nem értem, valaki hogy gondolhatja úgy, hogy csak az egyik oldalt ismerve áll az igazság oldalán, a másikról tudomást sem véve. Érdekel ennek a pszichológiai háttere, hogy mi vezet idáig sokmilliárd ember életében. A kereszténység próbálja kiölni a gondolkodást, csordaszellem uralkodik benne és ez lehet az összetartó ereje.
2019. febr. 19. 14:06
 14/37 Alain Delon ***** válasza:
84%
Ez nem fog sikerülni. egy mese miatt nekem nem lesz bűntudatom. Viszont a híveket nagyon sikeresen manipulálják ezzel. Ez a vallás egész lényege.
2019. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Gondolom az egyházfők közt is van olyan, akik tisztában vannak ezzel, de a legdurvább, hogy a legtöbben valóságként élik meg. Rájuk nem haragszom amíg nem ártanak ezzel másnak, de előbbieket igen.
2019. febr. 19. 14:34
 16/37 Molyember ***** válasza:
77%

Nem ez a vallás lényege, és egy vallás sem akar rosszat. Nem a vallás hibája, hogy kritikátlan, buta emberek használják a maguk hülyesége miatt.

A keresztény vallás le tudta győzni a politeista vallások többségét, és ennek nem olyan egyszerű a pszichológiája, hogy mi itt megfejtsük. Fontos része a bűntudat, de nem úgy, hogy a vallás idézi elő. Mindenkinek vannak titkai, bűnei, amiket nem tud megbocsátani magának, és azt mondják, Isten képes feloldozást adni. Egy mindenek felett álló apa, aki csak annyit kér, hogy higgy benne. Ezzel nehéz vitatkozni, már csak azért is, mert a hit nem logikus, semmire sem mész vele szemben érvekkel. Ráadásul ki tudja? Talán nekik van igazuk. :)

2019. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Ezért nem vagyok ateista, persze így nehezebb a dolgom az életben, mert nincs egy biztos pont, amire támaszkodhatnék. És abban is biztos vagyok hogy boldogtalanabb vagyok a hívők átlagánál.
2019. febr. 19. 14:42
 18/37 Molyember ***** válasza:
100%
Nem lehetsz egyszerre boldog és intelligens. Ez senkinek sem sikerül, ez van. Ha megunod, ne gondolkodj, ne kételkedj többet, és akkor nugyi lesz az életedben. Mindenre találsz majd okot, kifogást, indokot, és mindig ott lesz a megnyugvás, hogy te semmiben sem hibázol, hiszen ha nem kételkedsz, akkor magadban sem kételkedsz.
2019. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Ha ezt előbb tudom, nem tanulok tovább.
2019. febr. 19. 14:50
 20/37 Molyember ***** válasza:
Semmi köze a tanuláshoz, sok diplomával is lehetsz pap. Szerintem ez alkati kérdés.
2019. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!