Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A biblia egyik próféciája...

SIDLER22 kérdése:

A biblia egyik próféciája igaz. Ez jelent valamit?

Figyelt kérdés
Bevallom nem olvastam sokat a Bibliát. Jehova Tanúi viszont mesélték, hogy a Biblia írja, hogy a föld a semmiben lebeg. És ez ugye tényleg így van. Én nem hiszem, hogy ez bármi természetfelettit jelentene mert ateista vagyok. De számomra elég furcsa, hogy ezt mivel tudták akkoriban megmondani. Ezért tőletek kérdezném. Ez csak egy tipp lehetett és még sok mást is leírtak a földről, hogy hol van, vagy pedig valami másból jöttek rá?

2019. febr. 27. 18:59
1 2 3
 1/22 KZitus ***** válasza:
7%

Szia

Kár, hogy nem olvasod a Bibliát. De az amit hallottál, nagyon fontos. Mert amikor ezt leíratta Isten, tudományosan senki nem állapíthatta meg azt "hogy a föld a semmiben lebeg". Tudod hol van ez megírva a Bibliában? és miért fontos ez? 2 perc alatt megtudhatod innen: [link]

2019. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam ezekben nem hiszek. És gondolom, hogyha mondták akkor nem csak úgy bekamuzták úgyhogy nem kell megmutatni hol van a bibliában. Az érdekelne, hogy csak betippelték vagy valamiből sikerült "kiszámolniuk".
2019. febr. 27. 19:30
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Ebben nincs semmi prófécia. A prófécia az mindig valami jövőre vonatkozó esemény leírása. Ilyenek például a Jézusról szóló próféciák.

A Biblia világképe ilyen szempontból közel megegyezik az akkori babiloni világképpel. Ami mondjuk már az ókorban megdőlt, de nincs ezzel gond, a Biblia nem akar földrajz könyv lenni.

2019. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De abban akkor is igaza volt, hogy a földet semmi nem tartja. És igazad van. Rosszul neveztem meg. Nem prófécia, de nem tudom minek nevezhetném.
2019. febr. 27. 19:42
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Azt már az ókori görögök is tudták hogy a föld nem lapos (Eratoszthenész a kerületét is kiszámolta) és ebből következően nem csak úgy áll valamin. Valószínű az író egy hasonló képet próbált lefesteni, de azért nem igazán sikerült neki pontosan. Lebegésről pl szó sincs.

Szóval semmi extra hihetetlen tudás birtokában nem volt az író, egyszerűen az akkori tudás alapján próbálta valahogy meghatározni a Föld helyzetét.

2019. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Ozmium42 ***** válasza:
86%
A Biblia valahogy úgy fogalmaz, hogy a Föld a semmi fölé van felfüggesztve. Naná, hogy nem jelenti azt, amit manapság belemagyaráznak, és naná, hogy nem úgy van, ahogy a Biblia írja.
2019. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Már a Biblia előtt tudták az ókori görögök ezt ami a Bibliában le van írva. És amúgy a jehova tanúit hagyd. Hülyeségeket beszélnek...ha hinni akarj akkor nyugodtan! Csak ne kövess szektákat.
2019. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
3%
Pedig csak egy valaki mondhatta meg a Biblia írójának, hogy a föld a "semmiben" függ. Az aki létrehozta azt. S ez bizonyítja, hogy van tervezője és alkotója a földnek és a rajta élőknek.
2019. febr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

#8

Kár hogy a Föld nem függ a semmiben és még ha hevesen ellenzed is, de a Nap körül kering, a pályán pedig a gravitáció tartja és nem valami felfüggesztés.

2019. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

A Biblia màshol azt mondja, hogy a Föld oszlopokon àll, hogy a hold vilàgító test, hogy a kígyók port esznek.


Ennyit a Biblia tudomànyos hitelességéről.


Mikor tanuljàk màr meg a Jehova tanui és a többi fundamentalista, hogy a Szentíràs NEM tudomànyos kézikönyv?


Ja, hogy soha... hàt igen.

2019. febr. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!