Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy relatíve...

Mi az oka annak, hogy relatíve sok papok általi szexuális zaklatás van? A cölibátus lenne az oka?

Figyelt kérdés

2019. febr. 27. 19:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%
Minden bizonnyal igen. A szexualitás is egy természetes szükséglete az embernek, a kereszténység pedig ezt már természetellenes szinten korlátozza. Elfojtani valamit pedig hosszútávon semmiképp sem egészséges...
2019. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván az, nem lehet véletlen, hogy szinte csak katolikus papokról derülnek ki ilyesmik.
2019. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is köze van a colibatushoz. A pápa szerintem tenni fog valamit, végre napirendre került, elismerik
2019. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%

Ez hülyeség, akkor kivernék maguknak ahelyett, hogy megerőszakolnak valakit. (ráadásul azonos nemüt).

Kb. olyan hülyeség mint az, hogy gyerekotthonban minden gyereket megerőszakolnak. Bár sajnos erre több esély van, mint hogy minden pap pedofil.

2019. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
43%

Semmi sem utal arra, hogy a katolikus egyházban nagyobb lenne a szexuális zaklatások száma, csak most erre a témára vannak rápörögve a nyugati SJW-k, lásd a tavalyi #Metoo mozgalmat.


A szexuális zaklatás sajnos ugyanannyira "természetes" része az emberi természetnek, mint a homoszexualitás vagy a bűnözés. Megszüntetni nem lehet, maximum akkor, ha mindenkibe chip-et és kamerát ültetünk, ami a nap 24 órájában megfigyeli.

2019. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Az inkább, hogy már azelőtt volt valamilyen szexualitással kapcsolatos problémájuk hogy papok lettek, és éppen ezért választották ezt a pályát, mint egy megoldásként, ami persze nem így kellene hogy működjön. Nem tudom hogy ténylegesen több a papok által elkövetett, vagy csak azok derülnek ki.
2019. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
98%
Nem csípem az egyházat, de valamit mégis mondok: Ha ezer papból egyről kiderül, akkor az világrengető szaftos médiatéma. Amikor ezer kocsmajózsiból huszonnyolcról derül ki, hogy markolássza a második feleséggel jött mostohalánykáját, akkor az meg ugye simán a mindennapok ilyen nyóckerközegben...
2019. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
43%
Én azt nem értem miért kell cölibátust fogadni amikor a szexualitást az egy alapvető természet. Ezt nem lehet csak úgy eltörölni és nem gondolni rá. Faj fent tartás. Isten szemében szerintem inkább bűnösök, mert nem akarnak sokasodni. :) Az egész egyház úgy ahogy van egy nagy hazugság és baromság. Az emberek manipulálása. Istenben ugyanúgy lehet hinni, hogy nem követed az egyházat sőt.. sokkal jobb úgy hinni..
2019. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

#8 Azért kell az egyházi személyeknek cölibátusban élnie, mert így nagyobb figyelmet fordíthatnak az aszkétikus életvitellel a hitbéli dolgokra, nempedig a világi dolgok foglalják le őket. Hagyományosan nem csak a cölibátust, de a szegényes életmódot az élet többi területén is elvárták a papoktól, bár nem olyan szigorúan, mint a szerzeteseknél.


Az olyan egyházakban, ahol nincs papi nőtlenség pl. görög katolikus, ortodox, protestáns, megfigyelhető, hogy a pap vagy lelkész inkább hasonlít egy pszichológusra, mint egy olyan emberre, aki a kapcsolatot tartja Isteni és Emberi között, illetve túl sok idejüket lekötik a feleségük, gyermekeik.



A dolog egyébként nem korlátozódik a kereszténységre. A buddhizmusban ugyan nincs külön papság és szerzetesség, de az ottani szerzeteseknek is hasonló életet kell élniük, mint a keresztény szerzeteseknek. A Taoizmusnál, ami lényegében a keleti filozófiát vegyíti a kínai népi pogánysággal is a Bölcsek egyben világtól elvonuló remeték is, akik szintén önmegtartóztatást mutatnak.

2019. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy igen... Nemtom ki nyomatja ezt a pap=pedofil, de lassan 444-en többet szidják az egyházat mint a kormányt (sajnos, mielőtt valaki fideszesnek néz)

Pedig a férfi-férfi fartúrás társadalmilag elfogadott, meg rengeteg hasonló más akkor én óvva féltem a gyermekeinket az elkövetkező 20 évtől....

2019. febr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!