Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások tekinthetők az...

A vallások tekinthetők az evolúció természetes részének?

Figyelt kérdés

Alapvetően minden vallásba beleépült a haláltól való félelem, a jó és a gonosz, felesleges korlátozások, bűbtudatkeltés, a hatalom gyakorlása.

Ha megfigyelünk egy másik fajt, nem igazán tapasztalunk olyan mértékű önpusztítást mint az embernél. Vallása is csak az embernek van, de sajnos túlzott mértékben, ami nem vezet jóra.


Nem Istennel van bajom, mert csak egy kényszerképzet. Azzal már akad, akik hisznek benne."


2019. márc. 23. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Én is az evolúció része vagyok, de abszolút ateista.
2019. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez inkább a memetika tárgyköre:


[link]

2019. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem. Kérdésekre adott válaszoknak tekinthetők leginkább szerintem, de van rá esély (nem is kevés) hogy hibásan közelítem meg az egészet.
2019. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Akkor a politikát is mellé tehetnéd. Felesleges korlátozások, hatalom gyakorlás még inkább mint a vallás esetében.


Egyébként furcsállom, hogy úgy van velem gondod, hogy nem is ismersz, ráadásul egy totálisan magánügy miatt.

2019. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha bosszantani akarnék másokat, azt írnám, hogy az intelligencia következménye.
2019. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt már írtam, és, akinek nem inge, ne vegye magára.
2019. márc. 23. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Vegyük sorra a tárgyi tévedéseid, kedves Kérdező:


"Alapvetően minden vallásba beleépült a haláltól való félelem," Nem. A törzsi és klasszikus gör. skandináv, Dél-amerikai vallások egy részére, a sintóra, a hinduizmusra ez nem igaz.

"a jó és a gonosz," Ld. hinduizmus és buddhizmus.

"bűbtudatkeltés," Buddhizmus, brahman-hívő vallások stb nem esnek a besorolásod alá.

"a hatalom gyakorlása" A történelem során üldözött vallások, amelyek hívőit kiirtották, és bármely okból nem váltak államvallássá, ez nem igaz.


Kérdésed: "A vallások tekinthetők az evolúció természetes részének?" Igen, feltétlenül. M. Eliade véleményét osztom e tárgykörben. Kb. azt írja, azóta tekinthető az ember az állatvilágból leváltnak, mióta vallása van.


Ha elég felkészült lennél, nem a fenti kérdéssel, hanem kifinomultabb módon szítanád a hívők/nem hívők közti konfliktust. Pl. így: A vallás evolúciós zsákutca? A fenti kérdésedből kilóg a lóláb.


Hadd ajánljam Csányi prof cikkrészletét: "Az emberi kultúra világi hiedelemrendszerekkel van benépesítve, a vallások, az ideológiák és a tudományok is ilyenek. A vallások, ideológiák kialakulásuk után általában bezáródnak, további fejlődésük nem lehetséges, vagy nagyon korlátozott. A természettudományokat az különbözteti meg ezektől, hogy a biológia, fizika, kémia rendszerei nyitottak, fejleszthetők, átalakíthatók, annak ellenére, hogy a hiedelmekhez történő hozzájárulás csak bizonyos korlátok között lehetséges, és emiatt konzervatívak bizonyos mértékig a tudományos hiedelemrendszerek is. Minden tudomány kialakítja azokat a szabályrendszereket, amelyek mellett vitái lefolytathatóak és egy bizonyítási rendszer érvényes. Mégcsak nem is teljesen azonosak ezek a szabályok a különböző természettudományokban. A természettudományok eme nyitottságát az biztosítja, hogy állandó kapcsolatuk van a gyakorlattal." Ennek fényében a kérdésed tartalmaz-e tudományt, akár a csak nyomokban is?

2019. márc. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

"Ennek fényében a kérdésed tartalmaz-e tudományt, akár a csak nyomokban is?"

Ha az egyszerű ember tudná, hogy mit jelent a természettudományos bizonyítás, sírva verné a fejét a falba, hogy hogy nyalhatta be a törzsfejlődést:)

2019. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi van ha mindenki téved és senkinek nincs igaza ? Objektíven szemlélve a dolgot az van, hogy van egy elképzelés akár tudományos akár nem, akár bizonyított akár nem, akár megfigyelhető akár nem. Mindenki hisz valamiben de miért nem lát senki túl a hitén? Miért nem látjuk, hogy ha baj van akkor édes mindegy mit hiszünk nem ment meg, viszont ha a különböző hitek miatt képtelenek vagyunk együttműködni az akár a véget is jelentheti? Mi minden történt eddig a világban ami a különböző hitek következménye? Ellenségeskedés, alábecsülés, rabszolgaság, rasszizmus, háború, terrorizmus, gazdasági ellehetetlenítés stb. Ezért nem értem min vitatkoznak a vallásos emberek és a nem vallásosak. Pontosan mi értelme ennek a vitának? Mi az eredménye?
2019. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én abban hiszek, hogy nincs szükség idegen invázióra ahhoz, hogy közös nevezőre kerüljön a világ.
2019. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!