Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg létezik olyan ember...

Tényleg létezik olyan ember aki azt hiszi, hogy a Földet Istent teremtette és nem ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Én azt hittem ez csak duma... meg csak úgy mondják.. és olvastam valami ősrobbanásos cikket és valaki oda írta hogy jó hülyék az emberek ha elhiszik, hogy ősrobbanásból lett a Föld mert a Földet az Isten teremtette. És tényleg léteznek ilyen agymosott emberek?

2019. márc. 25. 18:01
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

"De attól még nem alakul ki magától."

Nézd: lehet tényeket tagadni, csak hülyének nézik az embert. Ha téged ez em zavar...

ha az ősi Föld összetevőit összerakod az akkori körülmények között, ott RNS láncok is fognak épülni, maguktól. Próbáld ki, ha nem hiszel az eddigi kísérleteknek.


"Az RNS-ben tárolt információ lefordításához, sokszorosításához ugyanúgy fehérjékre van szükség"

Nem, mert létezik olyan RNS, amelyik magát tudja másolni. Messze nem olyan hatékony és pontos, mint a mostani DNS (vagy RNS) másolás, de ugye ez még akkor nem volt szempont.

Viszont ezt már megmondtuk! Nem akarsz esetleg utánanézni?


"Információ nem jön létre magától."

Tehát akkor nem keletkezhet pl. hópehely, vagy cseppkőbarlang sem.

Értem.

Lásd: lehet tényeket tagadni, csak...

2023. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Melyik kísérletben jött létre magától RNS?


Az információelmélet alapján milyen információt hordoz a hópehely és a cseppkő?

2023. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

"Melyik kísérletben jött létre magától RNS?"

Esetleg nézz utána?

Amúgy bármelyikben, ahol az alkotói ott vannak. Magától összeáll.

Az alkotók is összeállnak maguktól.


"Az információelmélet alapján milyen információt hordoz a hópehely és a cseppkő?"

Például a kristályszerkezete? Minden hópehely és cseppkő egyedi darab.


De mondjuk ehhez elég butának kell lenni annak, aki valaha is foglalkozott a témával, és nem tudja.

2023. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Meddő vita. RNS nem képződik magától a természetben. Információ sem képződik. Az információelmélet szerint pedig a hópehely kristályszerkezete nem felel meg az információ definíciójának.

De azért csak butázz le nyugodtan. 9 évig vitáztam a neten materialistákkal, megszoktam, hogy a végső érvük a személyeskedés. Azt is tudom már rég, hogy a materializmushoz nem azért ragaszkodik valaki foggal-körömmel, mert tudományos bizonyítékok vannak rá. Dehogy vannak! Azért ragaszkodik hozzá, mert így hadakozik Isten ellen. Mindig kiderült, hogy a háttérben valamilyen vallási vagy egyházi negatív tapasztalat áll.

Nézd, én is materialista oktatást kaptam anno, jobban, mint itt bárki más, mert én még a kommunizmus alatt szocializálódtam, amikor államvallás volt a materializmus. Méghozzá a dialektikus materializmus, jelentsen ez bármit.

Én is bemagoltam, muszáj volt, csak aztán elkezdett gyanús lenni a dolog. Valahogy nagyon hülyén hangzott ez a majomemberes sztori. Főleg a vízimajom. Na akkor már röhögtem. Mivel pedig nem voltam se hívő, se istentagadó, egyik oldal felé se húztam, pártatlanul vettem elő, hogy mégis mi a fenével tömték a fejem. És amikor megnéztem pro és kontra az érveket, egyértelművé vált számomra, hogy az egész ősnemzés meg az evolúció egy orbitális nagy átverés. Én pedig nem szeretem, ha átvernek.

Meggyőződésem, hogy ha valaki tényleg az igazságot kutatva, részrehajlás nélkül megvizsgálja mind a intelligens tervezettség mind a materializmus álláspontjait az élet keletkezéséről, akkor lehetetlen, hogy továbbra is a békakirályfi meséjéhez ragaszkodjon. Meg a vízimajomhoz :-D

2023. szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

Ez már nem feltétlenül butaság... talán inkább fanatikus vagy. Ez nem személyeskedés, hanem egyszerűen ez van veled.

RNS képződik a természetben, bár NEM a mai Földön. De nem csak az a "természet".

Az információ egy új tudást jelent, amelynek eddig nem voltál a birtokában. Az, hogy a hópehely pontosan hogyan néz ki, egészen pontosan megfelel ennek a meghatározásnak.

Amúgy majdnem vicces látni, hogyan vergődsz, hogy BÁRMI ÁRON az legyen igaz, amit te annak akarsz hinni... de inkább szomorú.


"nagyon hülyén hangzott ez a majomemberes sztori."

Ezt hívják a tudományban sejtésnek. Utánanéztél? Nem. Hanem a hasadra ütöttél, és onnan az esett ki, hogy a teremtés kellemesebben hangzik a fülednek.


"Főleg a vízimajom."

Azt már sajnos megcáfolták... tudod, a tudomány így működik. Ami nem igaz, azt tudja helyesbíteni.


"amikor megnéztem pro és kontra az érveket, egyértelművé vált számomra, hogy"

Tehát TE, mint isteni zseni, a megérzéseid alapján döntöttél. Megelőzve ezzel a tudósok ezreit.

Értem.


"Meggyőződésem, hogy ha valaki tényleg az igazságot kutatva, részrehajlás nélkül megvizsgálja "

Hülye. Nem személyeskedés, egyszerűen az vagy.

Sajnálom, de ez a helyzet. Mondjuk abból is látszik, hogy neked a "természet" csakis a mai földi viszonyokat jelentheti. Meg abból is, hogy milyen szempontok alapján "vizsgáltál".

Nagyon hiányzik neked egy jó középiskola.

2023. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Igen, most következik a személyeskedés. A hülye nagyon tudományos érv! Gratulálok!

Nem nézel utána semminek, mantrázod az iskolában bebiflázott materialista dogmákat, és még én vagyok a fanatikus!

Már megint egy paputáló, sérelmeket pátyolgató, egykori ministránssal van dolgom. Hagyjuk!

2023. szept. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

"materialista dogma"

Ja, hogy halvány lila gőzöd se volt, hogy mit jelent az információ?

Értem.

Szerinted mi a különbség a materialista információ meghatározás és az idealista információ meghatározás között?

Kíváncsian várom.

2023. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!