Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A lapos föld hívők hogyan...

A lapos föld hívők hogyan magyarázzák a gravitációt?

Figyelt kérdés

Mármint hogy a szélein is ugyanúgy lefelé húz, nem pedig oldalra középre, a súlypont irányába.

(Mert ugye ha egy nagy korong alakú testet vennénk az űrben, akkor azon középen állva valóban lefelé húz a gravitáció, de a szélei felé közeledve oldalirányban hat a vonzás, a korong súlypontja, azaz a középpontja felé.


2019. ápr. 2. 17:48
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
Nekik annyi a magyarázatuk, hogy a tömörebb dolgok lefelé haladnak, a ritkább anyagok pedig felfelé, vagyis szerintük nincs gravitáció, csak ülepedés, sűrűség szerinti rétegződés, aminek pedig nincs további magyarázata, csak ez van és kész.
2019. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Mi van akkor, ha ez a korong forog? Nem foroghat pont olyan szögsebességgel a ez a lapos föld, hogy a súlyerő oldalirányba ható komponensével pont megegyezzen a centrifugális erő nagysága? Csak ugye pont ellentétes irányba hatna.
2019. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Azzal hogy az egész csak egy poén, és van aki még ezt is komolyan veszi
2019. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én olvastam olyan teóriát is, hogy a lapos Földnek állandó a gyorsulása "felfelé".

Arra persze nem tért ki senki, hogy milyen közegben gyorsul a laposföld, egyáltalán miért teszi, meg hogyan, és hogy mi a helyzet a fénysebességel, mint határértékkel...

2019. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
Én már találkoztam olyan véleménnyel is, miszerint létezik a gravitáció. Csak éppen a forrása nem a Föld tömegközéppontja, hanem a Föld "alatt", azzal párhuzamosan elhelyezkedő sík felület.
2019. ápr. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel a föld alatt a pokol van és van ahol forróbb a platni, így kitágul a gravitáció vagy összezsugorodik.
2019. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Azzal hogy az egész csak egy poén, és van aki még ezt is komolyan veszi"


Konkrétan kb.40-50 millió lapos föld hívő létezik.

2019. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 azért csak nem.. Ilyenkor gondolkodik el az ember, hogy jó e a demokrácia, hogy ezeknek is ugyanugy 1 szavazatuk van...
2019. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem nagyon érdekelt a téma. Bele is mélyedtem, hogy mivel mit magyaráznak. Imádom az új dolgokat. De amikor az volt a magyarázat arra, hogy az űrből már lefényképezték a gömbölyű FÖldet, erre válasz: Az összes dolog csak kitalált, soha nem lőttek még fel űrhajót, nincs műhold, ez egy globális hazugság. Na ekkor azt mondtam, hogy ez egy rakás idióta.
2019. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Amit széleinek tekintesz valójában messze nem a széle. Csak egy ember által áthatolhatatlan jégfal, amit Antarktiszként ismerünk. A valós szélein lehetséges a gravitációs anomália.
2019. aug. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!