Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az ateisták szerint minden...

Ha az ateisták szerint minden vallás egyformán rossz miért van az hogy az esetek 90%-ában csak a kereszténységet kritizálják sosem más vallásokat?

Figyelt kérdés
Persze van kivétel de tagadhatatlan hogy túlnyomó részt a kereszténységet kritizálják, szinte sosem az iszlámot, sem a judaizmust sem a hinduizmust stb.

2019. ápr. 12. 13:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#11


Nem legelészek én ott, tàvol tartom azoktól magam. Én azt gondolom, hogy Istent nem igazàn foglalkoztatja màr az emberiség sorsa. Ezt talàn Nietzsche is felismerte.


A kereszténység ma egy Isten-nélküli (ateista?) vallàs, ami egy rakàs értelmetlen dologról szól. Én így làtom.

2019. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én ateista vagyok. Nem kritizálom egyik vallást sem. Tudom, hogy vannak "véres szemű" ateisták, akik szidják, kritizálják az összes vallást, de azok nem normálisak. Mindenki nézetét tiszteletben kell tartani.
2019. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%

"Ha az ateisták szerint minden vallás egyformán rossz"


Nem gondolom, hogy mondanak ilyet az ateisták.


Vannak fokozatok, hogy melyik vallás mennyire kártékony. Például a buddhizmus talán a legkevésbé, bár az is tesz olyan állítást a valóság természetéről, ami irracionális.

Az iszlám talán a legkártékonyabb, az európai kultúrkörben, de főleg Magyarországon pedig a kereszténység végzi a legnagyobb rombolást a fejekben és a társadalomban. De ha akarod, akkor aláírom neked egy papíron, hogy általában véve az iszlám nyerte a kártékonysági versenyt a kereszténység előtt, ami a modern időket illeti - mert ugye korábban a kereszténység is javában irtotta, kínozta az embereket, nem csak a mai szellemi formában, hanem közvetlenül fizikailag.


Nem gondolom, hogy jellemzően a judaizmust azért ne kritizálnák, mert félne bárki az antiszemitizmus vádjától. Nálam senki sem lehet filoszemitább, szerintem a városi zsidóságnak köszönhető Magyarországon az a kevés kulturális nívó is ami még maradt, de a vallásosság a judaizmusban is tömény ostobaság, és főleg betiltanám a fiúcsecsemők nemi szervének a megcsonkítását, ami a zsidó vallásban elterjedt.

2019. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan miért kritizálnám mondjuk a Buddhizmust? Mi közünk van nekünk hozzá?

Minaretet is csak eddig egyet láttam, az egrit, de az már pár száz éve kong az ürességtől de megnyugtatlak, azt a pár muszlim pacákot keményen le szoktam ugatni, akik itt megnyilvánulnak.

A zsidókról keveset tudok, nincs és nem is lesz velük soha kapcsolatom, valójában semmi közöm hozzájuk.

Na de nem így van a kereszténységgel.

Az már tényleg a mi kutyánk kölyke, ha szabad így mondani, nemhiába kormánypárt is a KDNP, ami nekem nem szimpi, mert egy vallási felekezet ne politizáljon, ne vigyék be az iskolákba a vallást, ne adják papok kezébe az oktatást, micsoda felháborító anakronisztikusság!

Járassa aki akarja a csemetéjét hittanra, senki sem akadályozza meg, de becsempészni állami intézménybe a vallást elképesztő pimaszság!

Naná, hogy kritizálom, még szerencse, hogy van erre lehetőség, erkölcsi kötelességemnek érzem a kábítás ellen fellépni, majd ha ők is nyugton maradnak és nem akarják másokra testálni ókori nézeteiket, akkor majd én is csendben maradok.

Mennyi szerencsétlen embert tettek elavult és képtelen dogmák rabjává, ártatlan gyermekeket, szörnyű bűn ez az állam részéről, ami ellen határozottan fel kell lépni!

Azért mégsem az ókorban, vagy a középkorban élünk.

2019. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Anahystor ***** válasza:
83%

"-abba is hagyom a felesleges szócséplést a gyakorin."


Ez bizony igen helyénvaló cselekedet a részedről! A felesleges szócséplésre ugyanis tényleg kár vesztegetni az időt és energiát.

Érveléssel (és nem vers idézetek bemásolgatásával) többre juthat az ember, no meg némi tisztelettel a vitapartner iránt!


Jelzem, az " ecsém" nem tartozik a helyénvaló megszólítások közé!


"A mai embernek lehetősége van átélni, hogy benne él a világ világossága, a Logosz-erő. Ha nem él benne- vagy más szóval Nietzsche gondolatával- "meghalt, mert megöltétek magatokban ti, emberek"- akkor fog okádékon tenyészni."


Szóval csak a hívő az ember, mindazok akik nem hisznek istenben okádékon tenyésző nem is tudom micsoda ocsmányságok?!


Igazán remek példát mutattál a vallástól elkorcsosult gondolkodásra!


Köszi.

2019. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mivel Magyarországon kereszténység a fő vallás?!
2019. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
Inkvizíció, keresztesháború, a tudomány fejlődésének jelentős gátlása, búcsúcédulák és persze hogy a pápák bűnösebbek voltak,mint a mai emberek igen nagy része
2019. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%
Ateista vagyok. Mindegyik ábrahámi vallásban csak az irracionalítást látom (hinduizmusnál egy kis részénél), mivel az, hogy egy isten akit sehogysem tudunk elképzelni, kivéve ahogy egy ember megfestette. Persze lehet, hogy a lélekvándorlás ill egy, az univerzumot mozgató erő is mesének hangzik, de egy nagyon minimális fokkal mégis jobban hangzik, mint hogy van egy random csávó a semmiből és megteremtett mindent, végtelen mindenre tud figyelni, eldönti, hogy te jó vagy rossz voltál mint a mikulás, és egy bizonyíthatatlan helyre küld.
2019. ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Lux morulus ***** válasza:
28%

Azért, mert akeresztény és izraelita közösségek el tudják fogadni, hogy valai kritizálja őket a vallásuk miatt.


Az iszlámországokban nincs olyan, hogy ateista kritizálja az iszlámot. Megölik és kész. Ezért.

2019. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Anahystor ***** válasza:
68%
Vagy azért, mert az államhatalom szerencsére annyira már elvált a vallástól, hogy a papok nem tudják rákényszeríteni az akaratukat az állami törvénykezésre, így a valláselleneseket, a más vallásúakat már nem lehet az inkvizíció elé állítani és máglyán elégetni!
2019. ápr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!