Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten kivel teszteltette le a...

Isten kivel teszteltette le a poklot?

Figyelt kérdés

Mint egy jó tervező, nyilvàn ki kellett próbàlni valakin.


Ki volt az?


2019. ápr. 13. 17:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1

"A kereszténységet és a teolológiàt illetően a tudàsom vetekszik a teológusokéval, az egyhàztörténelemtől fogva a bibliai szövegkritikàig minden a kisujjamban van"

2

"Nem tudom, hogy Isten mindenható-e."

:D



"a nagykereszténység szadista istenképéről gyűjtök infókat."

"ràtol még egy kicsit a fàjdalomküszőbre, hogy a nyomorult jobban szenvedjen?"

"ha mondjuk nem volt elég fàjdalmas, akkor kicsit csiszolt még rajta,,hogy jobban fàjjon nekik?"


A válaszaid alapján mintha te szeretnéd a válaszolók szájába adni a szadista Istenképet. Csak ezeket nem ők írták, hanem Te! Hallottál már a szalmabáb érvelésről?:)

2019. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én ott voltam a béta tesztelőknél. Sok hibát találtunk, ezért Isten terraformálni akarta a poklot, de akkor már késő volt. Kilyukadt a pokol szája és beömlött a tartalma a világba.
2019. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
mondok neked akkor valami újat: az én hitem szerint nincs pokol :) amit a vallások pokolnak neveznek az én hitem szerint a saját lelkiismeretünkkel való szembesülés :)
2019. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#10

"Valóban, végig teljesen emberi. Főleg mikor a semmiből teremt valamit, szűzt ejt teherbe, városokat pusztít el, özönvizet zúdit a földre..."


Aha, és ezektől lesz Isten, hogy válogatás nélkül rombol és pusztít?

Mellesleg, ezek közül az ember melyiket nem tudja megcsinálni? Sőt, melyiket nem csinálta még meg?

Ja, kivéve ezt: "a semmiből teremt valamit"

Nem ti szoktátok mondani véletlenül, hogy "A semmiből nem lesz valami?" Vagy ezt most hirtelen elfelejtetted? Csak akkor jut eszedbe, mikor Ősrobbanásról van szó?

2019. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem mindent tesztelnek le

vagy te igy tudod? Nagy bajnak tartod ha valami teszteletlen kerul piacra?

2019. ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14

Csak így kiváncsiságból, mi az, hogy "ti"??

Azt se értem miről beszélsz... Nem sűrűn járok ide. Kb 4. alkalom volt, hogy ide írok. Szóval ez a ti, meg a szoktátok nekem eléggé zavaros. Lehet keversz valakivel vagy valami. Az értő olvasással nincs bajom, de ez kb olyan értelmetlen zagyvaságnak tűnik, mintha egy könyvből emelnék ki egy pár soros részletet, ami magába sehogy nem áll össze. Nyílván értenélek, ha sűrűbben járnék ide, de így totál káosz számomra.

2019. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 Lelehtséges, hogy akkor értenéd. Ugyanis amikor az Ősrobbanásról esik szó (de sokszor elég hozzá az evolúció is, érthetetlen módon), akkor mindig megjelenik egy csomó keresztény, aki azt mondja, hogy az ősrobbanás azért nem lehet valós, mert "a semmiből nem lesz valami". Azt hittem, te is közéjük tartozol, mert ők szoktak ilyen otrombaságokat írni, de bocsánatot kérek, ha mégsem.
2019. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17

Ja, így már érthető. :D

Isten hívő ember vagyok, de nem vagyok fanatikus keresztény. A vallás a hitről szól, a tudomány a tényekről és ez így van jól. Én inkább a tudomány állás pontjait látom ésszerűnek, de szerintem pl az ősrobbanás lehetett akár Isten teremtésének egy állomása. Gondolkozni lehet az ilyeneken, de sok értelme nincs. Annyira nem szoktam elmélyülni a vallási témákba. A tudomány és a technológia valahogy jobban érdekel. Az itt van és látható, a vallásnál csak akkor fogjuk megtudni, hogy mi volt és mi lesz, ha már meghaltunk. Inkább azzal kell foglalkozni, hogy éljünk.


Amúgy a fanatikus keresztényeket nem értem. Itt is láttam már párat, akik a bibliai tanokat valják, hogy szeresd fele barátodat, ne ítélkezz stb stb... Ahhoz képpest igen csak ócsárolják az embert és hamisan feltételezgetnek minden félét :D


Na mindegy, köszi a felvilágosítást. Magamtól biztos nem jöttem volna rá :D

2019. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Rachel Warner, olvasd el a 23 perc a pokolban című könyvet. Nem alaptalan amit a kérdező ír.
2019. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A Biblia sehol nem ír arról, hogy lenne egy olyan hely ahol örökké kínozzák a rossz embereket. Isten szerető személy, senki kínjának nem örül.
2019. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!