Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért megdöbbentő sokaknak,...

Miért megdöbbentő sokaknak, ha én kijelentem, hogy nem vagyok keresztény?

Figyelt kérdés
Még azok is, akik jól tudják, hogy ateista vagyok. Ez egyáltalán nem zavarja őket, de ha például húsvét alkalmából azt mondom, hogy nekem ez nem ünnep, mert nem vagyok keresztény, akkor úgy néznek az emberre, mint egy leprásra. Tényleg az lenne a normális, hogy olyanok is döngetik a mellüket, hogy mekkora keresztények, akik szökőévente járnak misére és semmilyen rituálét nem tartanak, sőt nem is hisznek semmilyen istenségben? Elég képmutató akkor ez a társadalom.
2019. ápr. 20. 13:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Csoki tojást a csokigyárban gyártják.

Itt egy videó, hogyan készül:


[link]


A húsvéti nyúl a monda szerint egy színes madár, aki színes tojásokat rak, de húsvét napjára nyuszivá változik, hogy a gyerekek megsimogathassák.

2019. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%
Én keresztény vagyok, de nem vagyok katolikus. Mikor ezt kijelentem már akkor elkerekül sok ember szeme.
2019. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert ez egy nagyon veszélyes állapot, és sajnálkoznak rajtad, hogy milyen borzalmas osztályrészed lesz, ha meg nem térsz.
2019. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A fő oka az, hogy Európában kereszténység terjedt mert az uralkodók támogatták. Mikor kezdtek megerősödni még többet akartak... majd kialakult , ha nem vagy keresztény akkor csak eretnek lehetsz, és máglyán élve elégették az embereket, emiatt úgy sejtem mindenki "hitt" mert nem volt más opció!

És közben 1000 éven keresztül sulykolták az emberekbe az egyházi ünnepeket: Húsvét, Karácsony, Mikulás búcsú...

Mostanra teljesen megszokottá vállt, és a szokások vannak olyan erősek mint a vallási fanatikusok állításai.

Így a húsvét a csoki és a locsolásról, a mikulás csokiról és virgácsról, karácsony a szeretetről (minél drágább ajándékokról, elég anyagias az utóbbi években), a búcsúk még gyerekkoromban a hintákról és a játék vásárlásokról (mostanában nagyon hanyatlik) szól. Aminek a lényege mindig összegyűlik a család, mindegy miben vagy miben nem hisznek.

2019. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"A fő oka az, hogy Európában kereszténység terjedt mert az uralkodók támogatták."

Ne zavarjon, hogy kegyetlenül üldözték az uralkodók a kereszténységet az első századokban és ekkor is rohamosan terjedt. Annyira, hogy mire Konstantin államvallássá tette, a Birodalom lakóinak igen jelentős része már keresztény volt.

2019. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem zavar mert én az utóbbi 1000 évről beszéltem, nem pedig 2000 ről!
2019. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!