Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed szerint meghamisítottá...

Mohamed szerint meghamisították a Júdaizmus és a Kereszténység szentiratait, akkor ezek hamis vallások?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 28. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

Végig olvastam a beszélgetést.

Először is. Nem tudom kinek tűnt fel és kinek nem, de az Újszövetségi kánon teljesen egységes. Minden Bibliában ugyan az. Az ószövetségi iratok között vannak a vitatottak.

Másodszor. A Korán hitelessége azon áll vagy bukik, hogy Mohamed próféta volt-e. Jézus után 600 évvel élt, annak amit lediktált nem volt a szemtanúja. Ehhez képest a Jézus után pár évtizeddel később íródott evangéliumok és a még korábbra tehető Pál levelei sokkal hitelesebbnek tűnnek. Mohamed nem tudott olvasni és a csoda abban áll, hogy mégis lediktálta a Koránt. Na már most, kezdjük ott hogy mi van, ha tudott? Kereskedő volt, ahhoz nem lett volna hasznos tudás, a számolás és írás-olvasás képessége? Nem nehéz eljátszani, hogy valaki nem tud olvasni. De, még ha tényleg nem is tudott, füle és memóriája még volt. Rengeteget utazott, a Biblia történeteit biztos hallotta, így személy szerint nem értem mi akadályozta meg abban, hogy azokat továbbadja a saját verziójában.


A kérdésre felelve, úgy emlékszem valami olyasmi volt az álláspontja, hogy bár a "könyv népei" kaptak kinyilatkoztatásokat és eredetileg ők is muszlimok voltak, de az idők során a kapott információ elferdült és már vannak tévtanításaik. Ezt állította helyre Mohamed, aki az utolsó próféta volt. Teljesen hamis vallásnak talán nem tekintik őket, csak elferdültnek, akik nem ismerik fel, hogy Mohamed próféta volt. A teljes igazság náluk van, a könyv népeinél, meg csak részigazságok vannak.

2019. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
90%

#51

Igazából még ezen se kell morfondírozni azon tények ismeretében, hogy például Mohamed idejében Korán nem létezett. A Koránt Mohamed halála után több évtizeddel kezdték el megírni. Addig részei szájhagyomány útján terjedtek, kövekre, csontokra voltak vésve. Ráadásul vannak muszlimok, akik szerint több szövegváltozati is létezett, amit az idők során teljesen kikoptattak. Például találtak olyan leleteket, amiket az Uthman verzió előtt írtak és voltak benne eltérések a későbbivel összevetve.

2019. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
5%

# 51


"Nem tudom kinek tűnt fel és kinek nem, de az Újszövetségi kánon teljesen egységes. Minden Bibliában ugyan az. Az ószövetségi iratok között vannak a vitatottak."


Az Ószövetség is a keresztény Biblia része, így semmit nem változtat az hogy az Újszövetség egységes mert egészében véve nincs egységes Biblia.



"A Korán hitelessége azon áll vagy bukik, hogy Mohamed próféta volt-e. Jézus után 600 évvel élt, annak amit lediktált nem volt a szemtanúja."


Mi az hogy nem volt szemtanúja? Mohamed próféta ahogy megkapta a kinyilatkoztatást, lediktálta az írnokoknak aki lejegyezték, majd sokan memorizálták. A ma olvasható Korán bizonyíthatóan ugyanaz mint Mohamed próféta korában. Ellenben a Bibliát Jézus után 400 évvel később állították össze és nincs Jézus korából semmi írásos bizonyíték.



"Ehhez képest a Jézus után pár évtizeddel később íródott evangéliumok és a még korábbra tehető Pál levelei sokkal hitelesebbnek tűnnek."


Ne vicceljünk már. Azt sem lehet tudni kik írták a ma ismert Bibliát. Bibliakutatók szerint még az Újszövetség könyveinek írói is nagyrészt ismeretlenek, vagy bizonytalan kilétük. Első ismert másolattöredék pedig Jézus után 150-350 évvel későbbiek. Alábbi oldalon a táblázatban jól összefoglalták:


[link]



"Mohamed nem tudott olvasni"


Ez sem igaz. Ez egy tévedés ami nem tudom hogy terjedt el Mohamed prófétáról, de tudott olvasni.



"és a csoda abban áll, hogy mégis lediktálta a Koránt."


Nem. A csoda maga a Korán.



"Na már most, kezdjük ott hogy mi van, ha tudott? Kereskedő volt, ahhoz nem lett volna hasznos tudás, a számolás és írás-olvasás képessége? Nem nehéz eljátszani, hogy valaki nem tud olvasni."


Ha valaki csaló, attól nem lesz hihetőbb a meséje hogy analfalbétának mondja magát. De ismétlem, Mohamed próféta tudott olvasni, viszont ez nem mérvadó a hitelességét illetően. A Korán tartalma számít és az hogy bizonyítottan sértetlenül megmaradt napjainkig.



"Rengeteget utazott, a Biblia történeteit biztos hallotta, így személy szerint nem értem mi akadályozta meg abban, hogy azokat továbbadja a saját verziójában."


Igazából semmi. Ahogy az is lehet hogy Jézus fogta az Ószövetséget, hozzáírta a saját nézeteit és így jött létre a keresztény vallás. Szerintem úgy lehet ezt eldönteni hogy elolvassuk a Koránt és Bibliát, majd összehasonlítjuk aszerint melyik logikusabb, hihetőbb, melyik tartalmaz ellentmondást, hibát stb. Ez alapján szerintem egyértelmű hogy a Korán igazat mond, a Bibliát pedig meghamisították. Például a Biblia olyan prófétákról ír akik hazudnak, csalnak, paráználkodnak, saját gyerekeikkel létesítenek szexuális kapcsolatot, gyilkolnak stb. A Koránban viszont ugyanezek a próféták erkölcsös, példamutató emberek. Nyilván Isten erkölcsös embereket küld prófétának, tehát a Korán az eredeti Isteni kinyilatkoztatás.

2019. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
9%

# 52


Nem igaz hogy Mohamed próféta idejében Korán nem létezett. Le volt írva és sokan memorizálták, csak nem volt könyv formájában. De ez is megtörtént az első kalifa idején nem sokkal Mohamed próféta halálát követően. Nincsenek olyan muszlimok akik szerint több szövegváltozati is létezett. Minden muszlim bárhol a világon ugyanazt a Koránt olvassa. Bibliából viszont annyi változat van mint csillag az égen.

2019. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
90%

"Nem igaz hogy Mohamed próféta idejében Korán nem létezett. Le volt írva és sokan memorizálták, csak nem volt könyv formájában."

Hát persze... ez még mesének is gyenge. A több szövegváltozat pedig tény, nem hit kérdése. Érdekes, hogy amikor elkészült a Koránnak a mai formája, Uthman kalifa utasított mindenkit, hogy a korábbi szövegeket el kell égetni.

2019. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
6%

# 55


Megmutatnád hol vannak ezek a tények leírva? Mert én sehol nem látom. Inkább csak a te képzeletedben. Oszmán kalifa a kiejtésbeli eltéréseket egységesítette. Szóval nem jelentésbeli eltérések voltak hanem csak néhol kiejtésben tértek el.

2019. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
Keress rá például az angol wikin a Korán kritikájára. Ott írnak róla.
2019. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
Megnéztem de sehol nem írja az angol wiki sem. Kamuztál de nem jött be.
2019. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

Lehet nem találtad meg a wiki cikket, vagy nem elég alaposan olvastad át?

Jó olvasást.

[link]

2019. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
Hol írja hogy többféle eltérő Korán volt forgalomban és mivel bizonyítja?
2019. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!