Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed szerint meghamisítottá...

Mohamed szerint meghamisították a Júdaizmus és a Kereszténység szentiratait, akkor ezek hamis vallások?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 28. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:

"Barnabás evangéliumának jobban utána olvasva, egyértelművé válik, hogy egy középkori hamisítvány. A Koránnak is ellentmond. pl. Szerinte Mohamed a Messiás."


Nyilván nem teljes mértékben igaz, illetve azt is olvastam hogy Törökországban találtak egy példányt amit nem hoztak nyilvánosságra. Kérdés hogy az mit tartalmaz.



"A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya,..." Ján 14:26 A keresztények az előtt is tudták értelmezni ezeket a sorokat, hogy Mohamed egyáltalán feltűnt volna. Nem igaz, hogy ezek csak rá igazak."


Egy másik kérdésnél irtam erről részletesen. Azt hiszem te vagy ott is a 81%-os válaszoló.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"Az eddig olvasottak egyáltalán nem győztek meg. Már ott kezdődik, hogy egyenlőre nekem úgy tűnik a tanítások visszalépések a kereszténységhez képest."


Először szerintem olvasd végig, majd hasonlítsd összes a Bibliával. Egyébként melyik tanítás visszalépés szerinted?



"pl. a Kor 2:140 is elég különös szerintem, mert lényegében azt írja a keresztények Ábrahámot kereszténynek tekintik... hát, azért ez nem ilyen egyszerű és furcsának találom, hogy egy Istentől ihletet mű, nincs tisztában azzal, amit tanítanak a keresztények."


2/140 "Vagy talán azt mondjátok: "Ábrahám, Ismáel, Izsák, Jákob és Izrael törzsei keresztények voltak-e, vagy zsidók?" Mondd: "Ti tudjátok jobban, vagy Allah?"



Az iszlám szerint szerint ők muszlimok. Keresztények és zsidók ezzel nem értenek egyet. Szerintük úgy igaz ahogy a Biblia ír róluk. Ebben a versben erről van szó.



"A könyv viszonylag sokszor hivatkozik a Bibliára, de elég általánosan fogalmaz, nem idéz pontosan, néha még a neveket se írja, szóval csak az érti mire gondol, aki olvasta a Bibliát."


Az eredeti Tóra és Evangélium Isteni kinyilatkoztatás az iszlám szerint, de ezeket az emberek elferdítették. Ez viszont nem azt jelenti hogy minden meg lett hamisítva a Bibliában. A Korán felhívja a figyelmet arra hogy egyes tanítások megtalálhatóak a Koránban és a Bibliában is.



"Csak akkor továbbra sem értem, hogy mi bizonyítja, hogy ő próféta?"


Mi bizonyítja hogy Jézus Isten? Vagy hogy a Bibliai próféták valóban próféták? Mivel személyesen nem tudunk beszélni velük, marad az hogy a Biblia és a Korán alapján tudjuk eldönteni a józan eszünket használva. Szerintem a Korán sokkal logikusabb, hihetőbb, az alapüzenete mindenki számára érthető, és választ ad a kérdésekre és kapcsolódik a valósághoz. A Bibliáról ezt nem tudjuk elmondani.



"Mózes rossz példa volt, mivel az általad említett rész a Koránban is szerepel. Kor 2:54"


De nem egészen úgy ahogy a Bibliában. A Korán nem azt írja hogy azokat öljétek meg akik a borjút imádták, hanem aki bűnös. Tudni kell hogy a Korán azt írja hogy adható halálbüntetés gyilkosságért illetve azokra aki erőszakkal próbálják hívőkre kényszeríteni egy másik vallást. Tehát itt ez törtnét. Tehát nem azokat kellet megölni akik a borjút imádták hanem azokat akik erőszakkal kényszerítették az embereket a borjú imádására.



"Azzal a véleményeddel, hogy tudott olvasni Mohamed most már látom, hogy kisebbségben lehetsz, mivel két hivatalos Korán magyarázatban is olvastam, hogy az a vélekedés, hogy nem tudott. De, mint írtam, nekem mindegy. Szerintem is sokkal logikusabb, hogy tudott, de úgy látom, van akiknek ez nagy érv a Korán hitelessége mellett."


Ez szerintem egy téves vélekedés. Mohamed próféta tudott olvasni. Ugy tartják hogy az első kinyilatkoztatott Korán vers az a 96-os szúra első néhány verse, ami úgy kezdődik hogy Olvass! És pont Mohamed próféta ne tudná teljesíteni az első parancsot? Kereskedelemmel foglalkozott és nem tud írni olvasni? 23 éven át ellenőrzi a Korán irásba foglalását és nem tud írni olvasni? Ugyanmár. Nem tudom egyes muszlimok körében miért terjedt el hogy nem tudott írni olvasni. Mindenesetre a Korán hitelességét nem befolyásolja akár tudott akár nem.


Javaslom olvasd végig a Koránt és hasonlítsd össze a Bibliával.

2019. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 anonim ***** válasza:

"De nem egészen úgy ahogy a Bibliában. A Korán nem azt írja hogy azokat öljétek meg akik a borjút imádták, hanem aki bűnös."

Az arany megitatása nem hamis, a borjú nem hamis, a vízen átkelés nem hamis stb., csak a többi. Persze.

A Biblia sem ír mást, mivel ha elolvasod akkor látod, hogy az egész nép imádta a borjút, mégse halt meg mindenki. Eleve a nőket pl. nem is bántották, pedig az ő függőikből készült a borjú. Amúgy a Korán semmi olyasmit nem ír, amit te mondasz.

2019. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!