Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan téveszt meg a Sátán...

Hogyan téveszt meg a Sátán bárkit is?

Figyelt kérdés
Amikor valaki rámutat egy keresztény ellentmondásra vagy egy tudományos tény cáfolja a Biblia valamely állítását, akkor szeretnek arra hivatkozni hogy a Sátán megtevesztette az illető embereket. De mégis hogy teveszt meg a Sátán bárkit is, hogy ez nem tűnik fel senkinek?
2019. ápr. 29. 13:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A Tanúk is keresztények, nem?
2019. ápr. 29. 17:51
 12/19 anonim ***** válasza:
A tanúk szerint csak ők maguk a keresztények, a keresztény felekezetek szerint pedig nem keresztények, mert tagadják a keresztény tanítás alapjait.
2019. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Mansour ***** válasza:

"Hogyan téveszt meg a Sátán bárkit is?"

Elhiteti veled, hogy létezik az elméden kívüli anyagi világ.

2019. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ugyanezt a kérdést feltettem ezen az oldalon pár éve, és személyesen is két Jehova tanújának. Ez azoknak a kérdéseknek az egyike, amire a kereszténységnek dühítően nincs válasza. Sátán befolyása egy üres blöff. Egy bunkósbot, amivel az eltérő véleményt csapdosni lehet. Bizonyítsd na, hogy nem vezetett félre a Sátán! Nevetséges. A vád lényegében maga a bizonyíték. Még Jézusnak sem sikerült bebizonyítani az ellenkezőjét a zsidóknak, keresztre feszítették emiatt. Sátán tulajdonképpen a korabeli #metoo.
2019. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk én tökre nem tudom mit vagy kit kellene érteni Sátán alatt, de az igaz, hogy pl. Jézus megkísértésekor felhoztak pár módot az ego túltolásának lehetőségeire. Ilyen az is amikor valaki azt gondolja több vagy jobb lehet akármelyik másik embernél, vagy többet engedhet meg magának mint mások, vagy hogy a kisebb rossz belefér a nagyobb jó érdekében, vagy ha azt gondolja bármiről az ember "nekem ez jár" vagy ha úgy gondolja amikor valami jó történik vele, hogy "ezt kiérdemeltem" és ilyen az önteltség, önhittség is, mikor valaki azt gondolja ha tud valamit, mindent tud, vagy jobban tudja mint mások. Az is igaz, hogy amikor ilyen hibákba esik az ember, azt pont akkor észre sem veszi, tehát valamilyen szinten megtévesztett állapotban van.
2019. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy trükkről ír a Biblia, nem túl komplikált dolog, de Istent például palira vette, mert a történet szerint megkajálta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2019. ápr. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Kinyilatkoztatással és választott néppel.


(legrövidebb válasz)

2019. ápr. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Adonáj há Árec egyébként tényleg a Sátánt jelenti. :)
2019. ápr. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A 2-essel ne àlljatok le vitatkozni, mert ő a hírhedt "47%-os" akit pàr éve màr kiutàltak innen az oldalról. Egy időre eltűnt, nyilvàn azt gondolta, hogy elfelejtik, de visszajött. Tipikus példàja az elmebeteg, fanatikus vallásos embereknek. Rajta talàn màr nem lehet segígeni, hagyni kell. Még egy kezdő JT-től is többet lehet remélni, mint tőle.
2019. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!