Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ilyenek vannak a...

Tényleg ilyenek vannak a Koránba írva? (többi lent)

Figyelt kérdés
Néztem egy videót youtubeon és arról volt szó benne, hogy a Shária törvény alatt a keresztényeknek (és a zsidóknak) egy jizyah nevű adót kellene fizetniük és akkor Dhimmik (védett személyek) lesznek és másod osztályú állampolgárok, nem hordhatnak keresztet, nem építhetnek új templomokat, nem renoválhatják a már meglevő templomokat, nem terjeszthetik a vallásukat, nem imádkozhatnak nyilvánosan, úgy kell öltözködniük hogy meglehessen mondani róluk hogy nem muzulmánok és ha nem fizetik ki a jizyát akkor meg lehet ölni őket. Tényleg a Koránban benne van mind ez?

2019. máj. 1. 11:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
31%

# 10/


"Most mit tesz az Iszlám vallás? Ugyan azt."


Látom a Jehova tanúinak sem megy az igazmondás, pedig úgy tudtam ez keresztényeknél is bűn. Az iszlám egy vallás, így nem tud tenni semmit. Legfeljebb emberek tesznek rossz dolgokat de a mai muszlimokat a barbár tömeggyilkos keresztesekhez hasonlítani... hát nagyon távol áll az igazságtól. A keresztes hadjáratokat maga a pápa hirdette meg és keresztény államok vezetői és hadseregeik vettek részt, és mindenhol tömegesen gyilkolták a muszlimokat. Csak az első keresztes hadjáratban becslések szerint 1 millió muszlimot öltek meg. Jelenleg az ISIS valóban gyilkol keresztényeket is de ők egy terrorszervezet, egyébként pedig áldozataik 95%-a muszlim.

2019. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
32%

"Látom a Jehova tanúinak sem megy az igazmondás, pedig úgy tudtam ez keresztényeknél is bűn"


Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, a ki ítélsz

Róma 2.1

2019. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
50%

# 12


Ha hazudik ne hívjam fel a figyelmét a hazugságaira? :)

2019. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

# 8 ,,A kereszténységgel ellentétben az iszlám a kereszténységet elismeri igaz vallásként."


Hogy mondhatsz ekkora hülyeséget?


Korán 98:6 - ,,Valóban, ők akik nem hisznek a Szent írás népei és a többistenhitűek közt a Pokol tüzében lesznek, öröké ott maradnak. Ők a legrosszabb teremtmények.''


Korán 9:73 - ,,Ó Próféta, harcolj a hitetlenek és a képmutatók ellen, és légy durva hozzájuk. És az ő menedékük a Pokol, és nyomorult a végállomás."


A Szent írás népei alatt a keresztényeket és a zsidókat kell érteni. Ha elismerné a kereszténységet igaz vallásnak nem szerepelen a Koránban többször is hogy a keresztények a pokolra jutnak.


# 9 De etnikai alapon zajlott, lehet mind szlávok de mind külön nemzet. A szerbek és a horvátok egymás ellen is etnikai tisztogatást követtek el nem csak a muzulmán bosnyákok ellen.


A Spanyolországi muzulmánok pedig nem őslakosok voltak, az Ibériai-félsziget keresztény volt, a muzulmánok elfoglalták de ettől még nem lesznek őshonos európaiak, és nem irtották ki mindet, miután a keresztesek vissza hódították az Ibériai-félszigetet a maradék muzulmánt kitelepítették vagy elűzték ha úgy tetszik, de nem irtották ki őket.


,,A Közel-keleten és Észak-Afrikában nincs keresztényüldözés. Az ISIS egy terrorszervezet akik ugyanúgy támadnak muszlimokat is."


Igen tisztában vagyok vele, hogy más muzulmánokat lőttek agyon és fejeztek le és hogy rágyújtották a mecsetet Síita muzulmánokra de közben végig arra hivatkoztak, hogy az iszlám tanításait követik és hogy ezek a muzulmánok akiket megöltek nem is muzulmánok az ő szemükben.


Csakhogy nem csak az ISIS ölt keresztényeket, újra és újra előfordul hogy egy magányos dzsihadista aki nem tagja semmilyen terror szervezetnek keresztényeket gyilkol és közben Allahu Akbart kiált. Rendszeresen olvashatunk ilyen híreket de ha nem hiszel nekem szólj és be linkelek pár ilyet. És lehet, hogy utána a hatóságok le tartóztatják vagy agyon lövik az elkövetőt, de a helyi kormányok nem tesznek semmit hogy megelőzzék az ilyesmiket, ráadásul azt is tudjuk, hogy ha egy muzulmán áttér a kereszténységre (vagy bármi más vallásra) azt bünteti a törvény ezekben az országokban.

Törökországban több száz de lehet több ezer keresztény van börtönben amiért kritizálni merészelték Mohamedet vagy épp Erdogánt.


Tehát ne mond nekem, hogy nincs keresztény üldözés a Közel-keleten és Észak-Afrikában. Izraelben (és talán Libanonban) nincs, de máshol van. Ezek tények, nem az én véleményben, annyi hogy eddig azt hittem ezek a radikálisok akik ezeket elkövetik nem igazi muzulmánok de miután megtudtam hogy a Shária törvény alatt hogy bánnak a keresztényekkel kezdtem azt hinni, hogy épp a radikálisok az igazi muzulmánok és a békések nem igazi muzulmánok.

2019. máj. 2. 16:35
 15/37 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
67%

:DDD


A kérdésből azért sejthető volt, de ez a válasz végképp megmutatta, hogy a kérdés nem érdeklődés volt, hanem véleménynyilvánítás.


"Hogy mondhatsz ekkora hülyeséget?"


Ahogy a bemásolt idézeted mutatja, azokról van szó, akik a zsidó/keresztény/muszlimok/stb. mivoltuk ellenére is hitetlenek. Félreértetted. De jó tudni, hogy ennyire képben vagy a Koránnal, legalább nem kell alap dolgokat magyarázni, mint hogy mint az a dzsizja. Csak akkor minek kérdezted, ugye...

2019. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
# 15 Ismerek Korán verseket amiket videókban láttam vagy amikről blogokban vagy cikkekben olvastam, de a Koránt nem olvastam. Az volt a kérdésem hogy tartalmazza-e a Korán amit fent leírtam. Elég lett volna hogy ,,nem nincs benne" ha tényleg nincs benne, vagy hogy ,,igen benne van itt vannak a versek" ha benne van, de helyette jöttök nekem a Srebrenicai mészárlással meg olyan ostoba állítással hogy igaz vallásként ismeri a kereszténységet az iszlám, de természetesen nem írtad le az állítólagos Korán verset ami ezt alá támasztja, gondolom mert nem létezik.
2019. máj. 2. 21:41
 17/37 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
33%

1) megírtuk, hogy benne van, csak nem úgy és nem azt jelenti, amit te állítottál róla

2) Hogy a kereszténység okés, benne volt a te idézetedben :D


més kérdés?

2019. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

"A Szent írás népei alatt a keresztényeket és a zsidókat kell érteni. Ha elismerné a kereszténységet igaz vallásnak nem szerepelen a Koránban többször is hogy a keresztények a pokolra jutnak."


Ez azokra a keresztényekre vonatkozik akik meghamisították a Bibliát. Az eredeti keresztények egyenlőek a muszlimokkal.



"De etnikai alapon zajlott, lehet mind szlávok de mind külön nemzet. A szerbek és a horvátok egymás ellen is etnikai tisztogatást követtek el nem csak a muzulmán bosnyákok ellen."


Nem etnikai alapon zajlott hanem vallási alapon. Több nemzet de egy etnikum. Népirtást pedig muszlimok ellen követtek el.



"A Spanyolországi muzulmánok pedig nem őslakosok voltak, az Ibériai-félsziget keresztény volt, a muzulmánok elfoglalták de ettől még nem lesznek őshonos európaiak,"


700 évig éltek ott és szerinted nem őslakosok? Akkor a magyarok sem őslakosok Európában csak egy erőszakos ázsiai nép akik betörtek Európába.



"és nem irtották ki mindet, miután a keresztesek vissza hódították az Ibériai-félszigetet a maradék muzulmánt kitelepítették vagy elűzték ha úgy tetszik, de nem irtották ki őket."


De kiirtották őket. Aki nem ment el azt megölték. Ez népirtás. Tehát a valóságban keresztények tették azt amivel a muszlimokat rágalmazod.



"végig arra hivatkoztak, hogy az iszlám tanításait követik és hogy ezek a muzulmánok akiket megöltek nem is muzulmánok az ő szemükben."


És? A keresztesek Jézus nevében gyilkoltak, de ettől még nem lesz igazuk.



"Csakhogy nem csak az ISIS ölt keresztényeket, újra és újra előfordul hogy egy magányos dzsihadista aki nem tagja semmilyen terror szervezetnek keresztényeket gyilkol és közben Allahu Akbart kiált."


Ez nagyon ritka ha van egyáltalán ilyen. Szinte mind az ISIS tagja volt.



"És lehet, hogy utána a hatóságok le tartóztatják vagy agyon lövik az elkövetőt, de a helyi kormányok nem tesznek semmit hogy megelőzzék az ilyesmiket, ráadásul azt is tudjuk,"


Ez nem igaz. Muszlim államok számolták fel az ISIS-t Szíriában és Irakban. A Szíriai keresztények például a szír kormányt támogatják akiket az USA meg akar dönteni.



"Törökországban több száz de lehet több ezer keresztény van börtönben amiért kritizálni merészelték Mohamedet vagy épp Erdogánt."


Aha, persze:) Forrás?



"Ezek tények, nem az én véleményben, annyi hogy eddig azt hittem ezek a radikálisok akik ezeket elkövetik nem igazi muzulmánok de miután megtudtam hogy a Shária törvény alatt hogy bánnak a keresztényekkel kezdtem azt hinni, hogy épp a radikálisok az igazi muzulmánok és a békések nem igazi muzulmánok."


Ezek nem tények csak szennylapok hazugságai. Amiket felsoroltál abból csak az adó szerepel a Koránban de ugye azt mindenkinek kell fizetnie. Tehát te azt akarod mondani hogy 1,8 milliárd békés muszlim valójában nem tudja értelmezni az iszlám vallást, csak az a néhány ezer elmebeteg terrorista akik lehet még olvasni sem tudnak? Azt javaslom ne olyan szennylapokról tájékozódj mint ahonnan ezeket összekapartad.

2019. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%

Időpont tegnap 11:48

Nincsen semmilyen mindenható, tehát az nem rak rendet, csak az, ha az emberek gyakorlatban is felvilágosodnak és elhagyják a babonáikat.

2019. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

# 18 ,,Ez azokra a keresztényekre vonatkozik akik meghamisították a Bibliát."


Nincs rá bizonyíték, hogy valóban meghamisították a Bibliát.


,,Nem etnikai alapon zajlott hanem vallási alapon. Több nemzet de egy etnikum. Népirtást pedig muszlimok ellen követtek el."


Nem csak a bosnyákokon, egymáson is, ember, utána olvastam, beszéltem erről szerbekkel, a horvátok és a szerbek nem csak egymás katonáit hanem ártatlan civileket lőttek agyon válogatás nélkül a másik nemzet tagjai közül, szerinted ez nem népirtás?


,,700 évig éltek ott és szerinted nem őslakosok? Akkor a magyarok sem őslakosok Európában csak egy erőszakos ázsiai nép akik betörtek Európába."


Ezzel az egyel megfogtál.


,,De kiirtották őket. Aki nem ment el azt megölték. Ez népirtás. Tehát a valóságban keresztények tették azt amivel a muszlimokat rágalmazod."


Rágalmazom? Akkor az, ahogy Tamerlane Irakban ki irtotta a nesztoriánus a jakobita keresztényeket és Indiában le mészárolt több 100 ezer hindut és buddhistát hidegvérrel az nem népirtás? A marokkói zsidók lemészárlása a 18. században az nem népirtás? A 19. században a baghdadi zsidók lemészárlása nem népirtás? A 20. században az örmény holokauszt nem volt népirtás?


,,És? A keresztesek Jézus nevében gyilkoltak, de ettől még nem lesz igazuk."


Ez igaz, azonban a Koránban nem egy vers van amit a kontextusból kiemelve fel lehet használni a hitetlenek megölésének az igazolására, de az Újszövetségben nem találsz olyan verset amire a keresztesek hivatkozhattak volna még akkor sem ha kiemelik a kontextusból. Nem mellesleg az összes terület amit a keresztesek elfoglaltak a muzulmánoktól korábban keresztény terület volt, az ő szemszögükből csak azt vették el ami az övék, ellenben a muzulmánok olyan akkoriban még keresztény területeket foglaltak el Európában, a Közel-Keleten és Észak-Afrikában ami előtte sosem volt az övék.


,,Ez nagyon ritka ha van egyáltalán ilyen. Szinte mind az ISIS tagja volt."


Ha van ilyen? Gyakoribb mint hinnéd. Tessék, itt a bizonyíték, hogy nem mindig az ISIS a felelős:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


,,Ez nem igaz. Muszlim államok számolták fel az ISIS-t Szíriában és Irakban. A Szíriai keresztények például a szír kormányt támogatják akiket az USA meg akar dönteni."


A Muszlim államok számolták fel az ISIS-t? Gondolom az USA, Nagy-Britannia, Franciaország, Olaszország, Kanada, Hollandia, Dánia és Belgium akik nélkül nem sikerült volna ezek szerint mind muszlim országok. Egyébként Törökország ami tényleg muszlim ország a kurdokat bombázta az ISIS helyett.


,,Aha, persze:) Forrás?"


Az Apu azért iszik mert te sírsz c. rádióműsorban hallottam.


,,Ezek nem tények csak szennylapok hazugságai. Amiket felsoroltál abból csak az adó szerepel a Koránban de ugye azt mindenkinek kell fizetnie. Tehát te azt akarod mondani hogy 1,8 milliárd békés muszlim valójában nem tudja értelmezni az iszlám vallást, csak az a néhány ezer elmebeteg terrorista akik lehet még olvasni sem tudnak? Azt javaslom ne olyan szennylapokról tájékozódj mint ahonnan ezeket összekapartad."


Forrás? Melyik Korán vers állítja, hogy a muzulmánoknak is fizetnie kell a jizhyát?


De ha a terroristák szerintetek muzulmánok szerint is elmebetegek akkor hol a felháborodás az imámoktól? Az Új-Zélandi terror támadás nagy felháborodást keltett a keresztények között is, hol van a Sri Lankán elkövetett robbantások miatti felháborodás a muzulmánok részéről? Melyik muszlim imám fejezte ki a felháborodását?

2019. máj. 3. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!