Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ilyenek vannak a...

Tényleg ilyenek vannak a Koránba írva? (többi lent)

Figyelt kérdés
Néztem egy videót youtubeon és arról volt szó benne, hogy a Shária törvény alatt a keresztényeknek (és a zsidóknak) egy jizyah nevű adót kellene fizetniük és akkor Dhimmik (védett személyek) lesznek és másod osztályú állampolgárok, nem hordhatnak keresztet, nem építhetnek új templomokat, nem renoválhatják a már meglevő templomokat, nem terjeszthetik a vallásukat, nem imádkozhatnak nyilvánosan, úgy kell öltözködniük hogy meglehessen mondani róluk hogy nem muzulmánok és ha nem fizetik ki a jizyát akkor meg lehet ölni őket. Tényleg a Koránban benne van mind ez?

2019. máj. 1. 11:30
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%

Atyaég vannak itt problémák. Én nem akarok okoskodni, de ha jól értelmezem a Koránban a hitetlen azt jelenti, aki nem hisz. Igaz? Írás népei között is van olyan aki nem hisz, születhetett kereszténynek. Én pl. katolikusnak születtem, de csak Istenben hiszek, ellenben abban nem hiszek és nem is teszem, amit a katolikus vallás "tanít" pl. hogy nekem egy szoborhoz kéne imádkoznom, vagy szentképekhez, vagy az hogy létezik tisztító tűz...stb. Tehát ha jól értelmeztem akkor a Koránban a káfírok, hitetlenek azok az emberek akik nem hisznek Istenben. Feltevődik az a kérdés, hogy ami akkor a Koránban leíródott harcok, azok medinai mekkai emberekre vonatkoznak, azokra az időkre? Vagy ez most érthető a mostani világra is? A kérdésem csupán érdeklődő, semmilyen bántó szándék nincs benne.

Hallani hogy embereket ölnek le a vallásra hivatkozva, de ők mi szerint értelmezik a Koránt? A háttérben lehet csupán harag, gyűlölet? Pl. a nyugati szabados világ miatt, de ha a béke vallása akkor már eleve megítélték a másik embert. Holott az van leírva, hogy ölni az bűn.

2019. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
52%

"Én nem akarok okoskodni, de ha jól értelmezem a Koránban a hitetlen azt jelenti, aki nem hisz. Igaz?"

Jobban tettél volna, ha nem okoskodsz látod, mert akkor nem hordasz össze ennyi hülyeséget. Természetesen nem azt jelenti, hiszen akkoriba az emberek közel 100%-a hívő volt. Lényegében annyit jelent, hogy aki nem muszlim.


Tessék itt egy leírás a magyar iszlám felekezet honlapjáról:

Káfir: Arab kifejezés, jelentése „hitetlen”. Hitetlen az, aki nem hisz Allahban, az Ő Egyedülvalóságában, Angyalaiban, Könyveiben, Prófétáiban, a Feltámadás Napjában és a Sorsban (Isten előre elhatározása, legyen az jó vagy rossz). Többesszáma káfirún. (Lásd Korán 109.)


"ellenben abban nem hiszek és nem is teszem, amit a katolikus vallás "tanít" pl. hogy nekem egy szoborhoz kéne imádkoznom, vagy szentképekhez"

Szerencsére ilyet a katolikus nem is tanítanak, mert az bálványimádás lenne. Ha valakiket rágalmazol, akkor érdemes lenne alá is támasztanod. Melyik dogmában vagy pápai bullában, enciklikában tanítja ezt az Egyház, amivel rágalmazod?

2019. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
22. Szerintem nem rágalmazott senkit. Szövegértést gyakorold.
2019. máj. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
22. Hol írja az illető a bálványimádást?? Sehol nem utalt erre. Csak leírta miben nem hisz.
2019. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
22. "tanìt" atvitt értelemben mondva. Szerintem kis Szűz Mária szoborhoz, meg képeken szereplő szentek nem fognak segíteni. Egyedül csak Isten!! Meg amiket írtál😂 hát a válaszoló is ugyanazt írta. Meg nem kell bemásolgatni szövegeket.
2019. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
52%

Megtudhatom, hogy miért hivatkozol magadra egyes szám harmadik személyben?


"Hol írja az illető a bálványimádást?"

Ott írtad, amikor azzal rágalmaztad az Egyházat, hogy a szobrokhoz való imádkozást tanítja. De továbbra se tudtál egyetlen ilyen tanítást előcitálni...

2019. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

26.

Nem tudom miről beszélsz, mert azt nem én írtam. Amúgy meg úgy látszik nem voltál misén. Én voltam, jártam egy ideig.

Nem rágalmazott senki!! Talán szabad véleményt nyilvánítani,vagy nem, hogy vki mi tetszik és mi nem?

A bálványimádás szót te írtad le, egy szóval sem utaltam vagy mondtam ilyet!! Ezt te mondtad a saját vallásodra, mert gondolom katolikus vagy. És nem fogok semmilyen magyarazatokat ide belinkelgetni, nem vagyok tanár hogy tanítsak embereket, majd akit érdekel utána néz.

2019. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
52%

"Nem tudom miről beszélsz, mert azt nem én írtam."

"A bálványimádás szót te írtad le, egy szóval sem utaltam vagy mondtam ilyet!!"


Látod, már azt se tudod, hogy mikor mit hazudsz. Állítod, hogy nem te írtad azt a hozzászólást, majd nem sokkal utána, hogy abban a hozzászólásban te nem írtál bálványimádást. Ha hazudsz, legalább legyél következetesebb.


De mint céloztam rá, teljesen mindegy, hogy leírod-e a szót vagy sem, a katolikusok nem a szobrokhoz imádkoznak, hanem Istenhez (ha szoborhoz tennék, legyen az arany borjú vagy más, az valóban bálványimádás lenne). Illetve ahogy az apostolok kérték az igaz hívek imádságait, úgy kérik a katolikusok a már megigazult hívek imádságát is.


"Amúgy meg úgy látszik nem voltál misén. Én voltam, jártam egy ideig."

Lehet jártál (bár ezek után kétlem), de odáig nem sikerült eljutnod, hogy fel is fogd mi történik ott.


Egyébként nem mintha sok köze lenne mindennek a témához.

2019. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
18%

# 21


"Feltevődik az a kérdés, hogy ami akkor a Koránban leíródott harcok, azok medinai mekkai emberekre vonatkoznak, azokra az időkre? Vagy ez most érthető a mostani világra is? A kérdésem csupán érdeklődő, semmilyen bántó szándék nincs benne."


A Koránban leíródott harc egyértelműen önvédelemre vonatkozik. A mostani világra is értelmezendő, arra az esetre ha megtámadnak. Ez sok versből kiderül. Például:


9/13 Talán nem akartok harcolni egy olyan nép ellen amely megszegte az esküjét és a Küldött kiűzésén fáradozott. És ők voltak azok, akik az első alkalommal kezdték ellenetek a támadást.


2/194 És ha valaki rátok támad akkor támadjatok ti is úgy őrá, ahogyan ő támadott rátok.



Fanatikus keresztények terjesztik azt a hazugságot az iszlámról hogy minden más vallásút le kell gyilkolni, mint a 67% os.



"Hallani hogy embereket ölnek le a vallásra hivatkozva, de ők mi szerint értelmezik a Koránt? A háttérben lehet csupán harag, gyűlölet?"


Ez egy terrorszervezet ami csak kihasználja a vallást. Ugyanúgy hazudnak az iszlámról ahogy egyes itt jelen lévő keresztények. Ilyen terrorszervezetek megtalálhatóak keresztény országokban, vagy más vallásoknál, de még ateisták között is.

2019. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
31%

"Jobban tettél volna, ha nem okoskodsz látod, mert akkor nem hordasz össze ennyi hülyeséget. Természetesen nem azt jelenti, hiszen akkoriba az emberek közel 100%-a hívő volt. Lényegében annyit jelent, hogy aki nem muszlim."


Talán neked nem kellene okoskodnod. Az iszlám vallás szerint az eredeti keresztények, zsidók egyenlőek a muszlimokkal.



"Szerencsére ilyet a katolikus nem is tanítanak, mert az bálványimádás lenne. Ha valakiket rágalmazol, akkor érdemes lenne alá is támasztanod. Melyik dogmában vagy pápai bullában, enciklikában tanítja ezt az Egyház, amivel rágalmazod?"


A katolikusok bálványimádók. Magyar Katolikus Lexikon szerint a bálványimádás fogalma:


Teremtmény istenként való tisztelete, bűn az első parancsolat és a →vallásosság erénye ellen. A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése.


A katolikusok szobrokhoz, képekhez imádkoznak amik halott embereket ábrázolnak és olyasmit kérnek tőlük amit csak Isten teljesíthet. Ez bálványimádás.

2019. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!