Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudnak az emberek hinni...

Hogy tudnak az emberek hinni istenben?

Figyelt kérdés
Először is ateista vagyok, de teljesen elfogadom ha valaki vallásos hisz valamiben stb. Azt szeretném megérteni, hogy annyi ellentmondás van meg "érdekes" dolog. pl senkit se zavar hogy nagyon sok évvel ezelőtt a vallás annyira korlátozta a tudományt legyen szó galileo-ról. Számtalan embert égettek meg vagy szimplán ítéltek el mivel nem azt a nézeteket vallották , de miután bizonyították azokat az egyház szimplán tovább lépett és nem foglalkoztak vele, hogy hirtelen elfogadják amit eddig állítottak. És utána híresztelték tovább a többi dolgot amire nem került még bizonyíték. És az emberek nem inogtak meg hitükben vagy búcsúcédulák stb amire már tudjuk hogy hülyeség, de nem zavar mert a mai egyház jobb. Csak nem értem hogy ezek után hogy tud valaki hinni. Senkit sem akarok megbántani csak szimplán érdekel.

2019. máj. 5. 03:52
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
5%

Igen, ahogy valaki írta is, a Történelmi egyházat veszed alapul, és azon keretek között gondolkodsz.

Isten figyelmeztetés kép leíratta, hogy sajnos lesz hitehagyás, és az emberek kiforgatott dolgokat fognak csinálni. De a hűségesek, tartsanak ki, bár ez üldözéssel, és halállal járt.


Aki megrendül a hitében, annak vagy nincs pontos ismerete, és vagy nem értette meg Isten mondanivalóját.

Azok akik az eredeti keresztény életutat választják, nem alkudnak meg, üldözöttek maradtak, és nem üldözők lettek. S bár a hatalomra jutott egyházak most valamelyest változtattak a taktikájukon, de nem kerülhetik el, Isten elmarasztaló ítéletét.

2019. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!

A hit kérdése nem egyenlő a katolikus vallás történelmével.

Isten létezik. A körülötted lévő világ sokszetűsége a bizonyíték rá! Olyan nincs, hogy a véletlenek egybeesése kapcsán.... Meg, hogy az ősrobbanás, mely után anyag, energia, (idő?) és fizikai, kémiai, matematikai, a mi esetünkben még biológiai törvények is keletkeztek.... Olyan fejlett már a tudomány, hogy a klónozásig eljutottunk, de a DNS készítésig még nem.

De ott a bizonyíték a Bibliában.

A világ teremtése le lett írva több ezer éve. És ne a mai agyaddal értelmezd, hanem képzeld el, hogy egy akkori korban élő pásztornak kell az ő nyelvén, számára érthetően elmondani.

2019. máj. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
24%

Hogyan tudnak hinni benne? Nehezen mert az ilyenek, mint te "próbàra teszik a hitüket". Minden erejükkel azon dolgoznak hogy becsükják a fejüket még a saját vallásuk (baromságai) ellen is.

Azért van szüksége erre sok embernek, mert képtelen elfogadni a tényt, hogy nincs kiválasztva semmire és az élete jelentéktelen. Az egója nem engedi beismerni, hogy állatok evolúciója vezetett ideáig és nem valami mindenható istenség kiválasztottja pont ő, aki imára kap parkolóhelyet s míg imádkozik a világ másik felén csecsemők halnak meg. Mert nem akarja elfogadni, hogy a világ ilyen. Nincs benne jó vagy rossz, csak következmény: a tetteknek a következménye. Amit könnyebb sátánra fogni és meggyónni mintsem szembesülni vele és viselni a következményét/jóvátenni. Az egész életüket az édes elégedetlenségben és felsőbbrendűségérzetben tengetik, egy ősi, buta nép által koholt erkölcsöt követve.


Az ateistává válásuk pillanatát pedig kognitív disszonanciának nevez(né)k (ha azzá válnának, lol) mert az ellentmondás azzal amit gondolnak és ahogy eddig éltek, akkora, hogy az agyban szó szerinti fájdalmat okoz

2019. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
48%

"Az egész életüket az édes elégedetlenségben és felsőbbrendűségérzetben tengetik..."


Ez a félmondat nagyszerűen összefoglalja az én egykori keresztény pàlyafutàsomat. Zseniàlis megfogalmazàs!

2019. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
30%

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ateistából váltam hívővé.

Kezdetben vala a semmi, aztán kisvártatva lett az ősrobbanás, ami után kialakult a folyton változó világegyetem, mely megváltoztathatatlan törvények alapján működik és működni fog.

Azt állítani, hogy nem létezik Teremtő hatalom, az olyan, mintha azt állítanám egy ateista materialistának, hogy nem létezik "idő"! Hisz nincs anyaga, tehát senki nem tud mutatni egy darabot belőle!

2019. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kakukkmarczy !

Mindig elmosolyodok, amikor a tiedhez hasonló gyermeteg filozofálást olvasok, bár inkább szánakoznom kellene, mert az a tipikus példa vagy, aki fura okoskodásával a saját nagyfokú tudatlanságát árulja el és szerintem még a vallásosak többsége is szégyenli, mert hiszen a természettudomány által feltárt alapigazságokat mindenki ismeri és elfogadja.

Ráadásul az ősrobbanás elméletének ötlete pont egy paptól származik, meg a természettudományok gyarapodásához egyházi, vagy vallásos személyek is jelentősen hozzájárultak.

Gondolom a vallásosak többsége is kényelmetlenül érzi magát téged olvasva, bár ugye azt mindenki gondolhatja és remélem, hogy igazuk is van, hogy elhatárolódhatnak tőled, mert nem képviseled a keresztény hívők nézeteit, gondolatait.

2019. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
7%

16.

A természettudományok által feltárt alapigazságok honnan keletkeztek? És még amiket fel sem tártak? Hogy van az, hogy azok csak úgy lettek? Az, hogy különböző elméletek vannak az anyag és a világegyetem keletkezéséről az még nem magyarázat arra, hogy alapigazságoknak is keletkeznie kellett! Vagy igen? Anyag egyszer csak úgy lett.... Eddig még oké.... De az alapigazságok miből keletkeztek?

És ez csak az élettelen tér.... Az élővilág ettől még komplikáltabb. Az állatoknak, van valamiféle idegrendszere. Az embernek még tudata is. A növényeknek nincs.... Mégis tudják, mi a dolguk. Egy fa parányi magjában mi minden van! Elgondolkoztál már rajta? Egy jól védett objektum, akkumulátorokkal, elegendő üzemanyaggal, tökéletes hadverekkel és egy önmagát tökéletesítő szoftverrel. A mag "tudja", hogy mikor, hogyan kell csírázni. Ehhez van elegendő energia és üzemanyag. Aztán a kellő időben átvált egy másik működési módra. Pontosan "tudja" mikor van éjszaka, mikor van nappal. Van válasza arra, ha a jég leveri az összes lombját. És még estig lehetne sorolni, mi minden meg van írva abban a szoftverben, ami eredetileg a magban van! Szerinted mitől "alapigazság" hogy ennek így kell lennie?

2019. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 lilla64 ***** válasza:
78%

11-es

Mikor fejezitek már be,hogy áldozati báránynak állitsátok be magatokat,hogy titeket üldöznek?Akik az eredeti keresztény életutat járták azok az apostolok voltak és nem a mostani jehova tanui nevezetű gittegylet.

Kérdezőnek:

Az emberek akarnak hinni Istenbe,függetlenűl attól,hogy az egyházak lelkét milyen bűnök terhelik

2019. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
76%

17-es:


Én pedig hívőből vàltam lényegében ateistàvà. A vallàsodat sokkal jobban ismerem, mint te magad, figyelembe véve azt, hogy bibliaóràkat is tartottam és prédikàltam is a szószékről. Majd este reagàlok a nevetséges érveidre.

2019. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
22%

19.

Én egy szót sem beszéltem eddig a vallásomról! Hogy akarsz akkor róla beszélni? Honnan veszed, hogy bármilyen vallás követője vagyok. Én hitről beszéltem eddig és az ateizmusról.

2019. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!