Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudnak az emberek hinni...

Hogy tudnak az emberek hinni istenben?

Figyelt kérdés
Először is ateista vagyok, de teljesen elfogadom ha valaki vallásos hisz valamiben stb. Azt szeretném megérteni, hogy annyi ellentmondás van meg "érdekes" dolog. pl senkit se zavar hogy nagyon sok évvel ezelőtt a vallás annyira korlátozta a tudományt legyen szó galileo-ról. Számtalan embert égettek meg vagy szimplán ítéltek el mivel nem azt a nézeteket vallották , de miután bizonyították azokat az egyház szimplán tovább lépett és nem foglalkoztak vele, hogy hirtelen elfogadják amit eddig állítottak. És utána híresztelték tovább a többi dolgot amire nem került még bizonyíték. És az emberek nem inogtak meg hitükben vagy búcsúcédulák stb amire már tudjuk hogy hülyeség, de nem zavar mert a mai egyház jobb. Csak nem értem hogy ezek után hogy tud valaki hinni. Senkit sem akarok megbántani csak szimplán érdekel.

2019. máj. 5. 03:52
1 2 3 4 5 6
 51/56 Anahystor ***** válasza:

????


Két idézet a Bibliából mindenféle komment nélkül.


Mit akarsz mondani?


Miért idézeted ezeket a részeket?


Miért pont ezeket?


Végül, miért gondolod, hogy a Biblia bizonyosan igazat ír?

2019. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 Anahystor ***** válasza:
100%

Gondoltam!


Megint a szó nélkül elsompolygás!!

2019. máj. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez csak jön magától, olyan mint a nyelés vagy a WC-re menés.
2019. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Ateisták!Kérdezem,ha Jézus nem Isten fia,akkor,miért haltak meg és vonultak száműzetésbe a tanítványai?Ti,megtennétek egy ilyet egy kitalált történetért?Csak gondoljatok Júdásra!Miért akasztotta fel magát?Azért,tette ezt,csak,mert?Mózes korában olyan tippeket adott Istentől...Honnan tudta volna bárki,hogy a disznóhús egészségtelen?Vagy a betegeket távol tartották egészségesektől!Akkor,azt mondjátok,hogy réges régen volt egy idő mikor víz volt mindenütt és,hogy ezután kimásztak az élőlények a szárazföldre.Mit ír a Biblia?Noé bárkája!Igaz, ott nem a vízből másztak elő az élőlények,hanem a bárkából.Erre mondhatjátok azt,hogy:Miért nem ette meg az oroszlán?Az evolúcióban hisztek,hogyha aszerint változhatnak az állatok az idők alatt,akkor nem tagadhatjátok ezt.Félreértés ne essék,nem vagyok evolúció hívő! :-) Beszél a Biblia arról ,hogy Isten növényevődnek teremtett mindent,csak eltértek.:-( Vagy erre mondjatok valamit!



új fordítású revideált biblia


revideált károli biblia


PÁL MÁSODIK LEVELE TIMÓTEUSHOZ


3. fejezet


Az utolsó idők ámítói


1 Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők jönnek.



2 Az emberek ugyanis önzők, pénzsóvárak lesznek, dicsekvők, gőgösek, istenkáromlók, szüleikkel szemben engedetlenek, hálátlanok, szentségtelenek, Róm 1,28-32 3 szeretetlenek, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, féktelenek, jóra nem hajlandók, 4 árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, akik inkább az élvezeteket szeretik, mint Istent.Kérdezem:Melyik korra jellemző? :-)

2019. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:
54 miért haltak meg?? Mivel 2000 évig nem élnek az emberek. Elbújtak nem még mindig templomokban vannak és mondogatják a dolgaikat. miért akasztotta fel magát mivel elárulta a barátját akit kivégeztek lelkiismeret.erre mondhatjátok azt hogy miért nem ette meg de nem válaszolsz rá az összes növényevő állat mit evett noé mit evett a hajón? halak lem léteztek madarak se?meg hogy növényevőnek teremtetett minden na ezt már ténleg nem a fogsor miért más hűsevő növényevő és mindenevő között? miért nem ugyanaz ha ugyanannak teremtetett? mert eltértek tehát ugyanolyanok voltak csak fejlődtek evolúció tessék mondtam várom a választ <3
2019. aug. 2. 01:59
 56/56 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a halálos dolgot,hogy,Jézusért haltak meg,nem természetes haláltól,hanem,megölték őket.Miért haltak meg Jézusért,az ő tanításáért,holott még élhettek volna tovább?Minek vonultak száműzetésbe?Te megtennéd egy olyan történetért,mint pl:.A kalácsom húsvétkor elénekelte a magyar himnuszt,ezért a kalács Isten.Gondolom,ennyi értelmet adsz a vallásomnak.Most,akkor kérdezem,meghalnál idő előtt,azért,hogy elterjeszd a kalácsodról ezt?Valószínűleg nem!Akkor,miért vonult száműzetésbe vagy halt meg idő előtt egy általuk tudatosan kitalált történetért 12 ember?Akkor,ha egy tette volna ezt,akkor még lehet kitalált,dehogy 12...Most,ha,azt mondod erre,hogy megtennéd,hát akkor nyugodtan mehetsz és terjesztheted a kitalált sztoridat...
2019. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!