Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudnak az emberek hinni...

Hogy tudnak az emberek hinni istenben?

Figyelt kérdés
Először is ateista vagyok, de teljesen elfogadom ha valaki vallásos hisz valamiben stb. Azt szeretném megérteni, hogy annyi ellentmondás van meg "érdekes" dolog. pl senkit se zavar hogy nagyon sok évvel ezelőtt a vallás annyira korlátozta a tudományt legyen szó galileo-ról. Számtalan embert égettek meg vagy szimplán ítéltek el mivel nem azt a nézeteket vallották , de miután bizonyították azokat az egyház szimplán tovább lépett és nem foglalkoztak vele, hogy hirtelen elfogadják amit eddig állítottak. És utána híresztelték tovább a többi dolgot amire nem került még bizonyíték. És az emberek nem inogtak meg hitükben vagy búcsúcédulák stb amire már tudjuk hogy hülyeség, de nem zavar mert a mai egyház jobb. Csak nem értem hogy ezek után hogy tud valaki hinni. Senkit sem akarok megbántani csak szimplán érdekel.

2019. máj. 5. 03:52
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
4%

&18

"hogy áldozati báránynak állitsátok be magatokat,hogy titeket üldöznek?"

Kedves Hozzászóló.

A haragtól, vagy az alapellenszenvtől, nem tudom, de valamit nagyon félre olvastál.


Még egyszer írom:

Azok akik az eredeti keresztény életutat választják, nem alkudnak meg, üldözöttek maradtak, és nem üldözők lettek.


Mint ahogy olvashatod, múlt időben írtam, ami igazából minden időre érvényes. Nem írtam neveket, hanem azt, hogy AKIK KERESZTÉNY ÉLETET ÉLNEK, azok minden esetben üldözöttek maradnak, és nem lesznek üldözők.


Milyen jó volna, ha béke töltené el a szíved, a gyűlölet és a harag helyett.

2019. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 imakommandós ***** válasza:
0%

Valamelyest én megértem a kérdező gondolkodását.

A történelmi kereszténység tényleg egy csődtömeg, és a mai sem éppen dicsekedhet Isten erejével. Legalábbis a nyugati. A Biblia azt tanitja, hogy a hit Isten erején kell nyugodjon.. Nem emberi okoskodáson. Kevés az olyan jel vagy csoda a mai kereszténységben ami az apostoli időben kisérte a prédikálást. Az más kérdés, hogy lehet az emberek hitetlensége miatt is ez. Tehát a felelőség kétirányú.

Én el tudom mondani neked kedves kérdező, hogy az életemben müködik Isten keze. Isten nélkül nem lenne jó lelkiismeretem és nem haladnék a cél felé. Igen a keresztények olyan igéretekkel dicsekedhetnek amelyek sokkal jobb perspektívák annál, mint hogy csak potenciális szarkofágok legyünk. Van reményünk, hogy Isten örök dicsőségébe mehetünk Jézus Krisztus által. Ez tényleg ad valamelyest egy kiválasztottság tudatot hisz magasabb rendű annál, hogy porrá legyünk egy koporsóban. Ráadásul Isten már most is elhalmozza a hívőket bizonyságokkal, ajándékokkal, hogy még erősebb legyen a szeretetünk. Ami nem a semmiből lett, hanem elhittük, hogy Jézus az életét adta értünk. Az evangéliumok tanúbizonyságok. Négy tanú állitja, hogy amit leirtak azokat a saját szemeikkel látták és a fülükkel hallották. Ez maradt ránk irásban. Aki nem fogadja el bármilyen indokból az nem igaz ember. Krisztus feltámadásának több mint egy tucat szemtanúja volt. Ebből nőtt ki a mai kb 2 milliárdos kereszténység, és ezekből lesznek a jövő világkorszak örökösei. Akik új Földön és univerzumban laknak majd örökké Istennel.

2019. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 Rachel Warner ***** válasza:
80%

" pl senkit se zavar hogy nagyon sok évvel ezelőtt a vallás annyira korlátozta a tudományt legyen szó galileo-ról. Számtalan embert égettek meg vagy szimplán ítéltek el mivel nem azt a nézeteket vallották , de miután bizonyították azokat az egyház szimplán tovább lépett és nem foglalkoztak vele, hogy hirtelen elfogadják amit eddig állítottak. "


Miért kéne,hogy zavarjon? Bár agnosztikus vagyok,de mai hívő szerinted tud ezzel mit kezdeni? Mit vársz? Menjenek vissza az időben és változtassák meg a múltat? Vagy ha nem,csak simán "zavarja" őket,attól megváltozik? A másik pedig az,hogy a katolicizmus nem a kereszténység netovábbja,a kereszténységnek rengeteg felekezete van még,akiknek meg még annyi köze sincs az akkor elégetett emberekhez,mint egy mai katolikusnak (akinek ugyanúgy disznóság felhozni,ahhoz képest,hogy ateista vagy,elég jehovás észjárásod van,hogy ezért un block mindenkit egy kalap alá kell vonni és megbélyegezni). Minden vallásnak van sötét folt a múltjában,akkor sorban kérdezhetnéd,hogy mi az,ami annyira megfogta őket benne,hiszen anno ilyen meg olyan primitív volt,sőt,van amelyik még ma is ilyen. Az személy szerint engem jobban zavar.

2019. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 lilla64 ***** válasza:
88%

"Azok akik az eredeti keresztény életutat választják,nem alkudnak meg,üldözöttek maradtak és nem üldözők lettek"

És kik is azok,akik azt tartják magukról,hogy ők akik az igazi keresztény utat járják és ezért üldözik őket?

Ne tereljetek,mert minden mondatotokban ott van,hogy ti mások vagytok,nálatok az igazság és ezért üldöznek titeket mint Jézust

2019. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
0%
Csak, hogy neked legyen igazad... Ugyi?...
2019. máj. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
0%
Én már csak azz nem értem, ha egy kérdés a hitre vonatkkozik, akkor miért kell erőltetni a katolikus vallást???
2019. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk a keresztény hit dominál, ebben remélem egyetértünk.

Csakhogy a keresztény vallásban meg a katolikus egyház dominanciája kétségtelen, hiszen az egyház nélkül még Biblia sem lenne, sem lefektetett hitvallás, aminek egyes részleteit lehet bírálni egyes felekezetek szerint, de a 90% ugyanaz.

2019. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
0%
Az istenhit nem=bármely vallással dominamcia ide vagy oda...
2019. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
63%

#18: Nem védeni akarom Jehova Tanúit, de nem az egyházaknak van lelkük, hanem a híveknek, így a bűnök az azt elkövető hívek lelkét terhelik.

Az, hogy mit prédikálnak nekik, az már a vezetés felelőssége.

2019. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor mint ígértem, reagàlnék a 17-es hozzàszólàsàra. De kezdem a korábbi kommentjével, és haladok sorban az érvein.


1. Ateistaként sem lehettél túl tàjékozott, a vallàsba való belépésed pedig még mélyebbre vitt. Nyilvàn valamilyen szekta befolyàsa alà kerültél, mert a példàul a Katolikus Egyhàznak nincs baja az Ősrobbanàssal, szóval még csak értelmes keresztény sem vagy. Erre én nem lennék büszke.


2. Az Ősrobbanàsról biztosan tudjuk hogy volt. Ha nem értesz ezzel egyet, akkor most kezd el magyaràzni, hogy ha nem volt Nagy Bumm, akkor micsoda a Kozmikus Mikrohullàmú Hàttérsugàrzàs illetve a vöröseltolódàs. Istennek ezzel ellentétben nincs nyoma a Vilàgegyetemben. Semmi sem utal arra, hogy teremtette volna valaki a Vilàgegyetemet. Az Isten melletti egyetlen igazi érv, amit a hívők fel tudnak mutatni, az a bibliai prófécia. Ezekkel azonban most nem foglalkoznék. A természettudomàny azonban közvetlen megfigyeléseken, méréseken alapszik, és ennek alapjàn tesz előrejelzéseket. Tehàt természettudomànyos bizonyíték Istenre nincs, mert őt magàt sehogy sem lehet megfigyelni.


3. Noha kétségbevonhatod, hogy az idő nem létezik, de akkor mit kezdel a történelmi időszàmítàssal? Amerika felfedezése a hagyomànyos àllàspont szerint 1492-re esik. Tehàt 1492 sosem létezett?


4. Tipikus példàjàt hozod a "hézagok istenének". Azért, mert nincs valamire magyaràzat, rögtön Istent feltételezel. A természettudomànyos alapigazsàgok (természeti törvények?) valahonnan vannak. De jàtszunk el a gondolattal, hogy Isten teremtette azokat. Mit bizonyít ez? Hàt azt semmiképpen, hogy Isten sàrból gyúrt volna minket, maximum azt, hogy Isten adott egy kezdőlökést a dolgoknak, aztàn minden ment tovàbb a maga útjàn. Talàn màr önmagàban ez megrengeti a kereszténység hagyomànyos istenképét, és előrevetíti a deizmust, amit Istennel kapcsolatban helyesnek tartok valamilyen formàban.


A többi amit írtàl, meg olyan, mintha Jehova tanúi valamelyik kiadvànyàból vetted volna az idézetet. Persze gondolom, hogy nem onnan való, de teljesen az ő stílusukban íródott.

2019. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!