Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudnak az emberek hinni...

Hogy tudnak az emberek hinni istenben?

Figyelt kérdés
Először is ateista vagyok, de teljesen elfogadom ha valaki vallásos hisz valamiben stb. Azt szeretném megérteni, hogy annyi ellentmondás van meg "érdekes" dolog. pl senkit se zavar hogy nagyon sok évvel ezelőtt a vallás annyira korlátozta a tudományt legyen szó galileo-ról. Számtalan embert égettek meg vagy szimplán ítéltek el mivel nem azt a nézeteket vallották , de miután bizonyították azokat az egyház szimplán tovább lépett és nem foglalkoztak vele, hogy hirtelen elfogadják amit eddig állítottak. És utána híresztelték tovább a többi dolgot amire nem került még bizonyíték. És az emberek nem inogtak meg hitükben vagy búcsúcédulák stb amire már tudjuk hogy hülyeség, de nem zavar mert a mai egyház jobb. Csak nem értem hogy ezek után hogy tud valaki hinni. Senkit sem akarok megbántani csak szimplán érdekel.

2019. máj. 5. 03:52
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
100%

#38


Meg fogom nézni az "érveket", viszont szerintem első megnyitàsra kb. ugyanolyannak tűnik, mint a katolikus hitvédelmi oldalon a "20 érv Isten létezése mellett", vagy azok amiket az ateista gondolkodók màr ízekre szedtek.


Este majd bővebben erről.

2019. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
44%
Engem annyi sérelem ér szomszédok tekintetében. És mivel nem állhatok bosszút, ezért nagyon szeretem a kérd meg Istent bármiről, amit szeretnél és teljesíti. Istennel kommunikálni kell! Nem átkozom el őket, de pl. egyik szomszéd kutyájával szétszaratta a kertem. Olyan mérges voltam, Istent megkértem tegyen valamit. Sajnos meghalt a felesége, most már a kutyát sem akarja kiengedni. Egy kicsit morbid, de ez van. Pedig nem ezt akartam, csak rábíztam Istenre. Különben az összes szomszéd nálam úgy néz ki mintha az Isten verte volna meg őket. Mondhatnátok hogy nem lennétek a szomszédaim. De néha én félek magamtól, mit mondok, mert mi van ha a Sátán csinálja ezeket a rémisztő dolgokat? Mondjuk ilyenre gondolni sem akarok.
2019. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 KZitus ***** válasza:
49%

Szia


Nézd, te ateista vangy, én hívő ember. Valamikor én is ateista voltam, de volt egy csokor kérdésem az élettel kapcsolatban, és bár sokat kutattam, rengeteg ellentmondással találkoztam. Soha senki nem tudta számomra bizonyítani, hogyan keletkezett az ÉLET.

A kérdésed az, hogyan tudok hinni Istenben? A válasz egyszerű, megismertem Istent, olyan útón/módon ahogyan azt Krisztus tanácsolja a János 17:3 versében. Ez egy fokyamatos keresés, kutatás, a Biblia leírja, elmondja hogyan kell tenni, ha meg akarjuk ismerni Istent. CSAK EZ UTÁN LEHET HINNI BENNE.

Miért higgyek Isten létezésében, ha mások mondják, hogy van? Miért higgyem el, hogy ő hozta létre az életet, ha azt másik ember mondja nekem? Miért higyjem el egy embernek, ha azt mondja, minden út(vallás) az Istenhez vezet?...........

Nem sokkal egyszerübb ha az illetékest kérdezem meg erről?

Isten soha, de a vallás, tényleg a tudomány kerékkötője volt a történelmünk során - ezért sem Isten a felelős. A tudomány CSAK azokat a dolgokat fedezte fel, amelyeket a Teremtő már sok millió évvel ezelőtt tudott, hiszen Ő hozta létre. Azt, hogy idő múlva "nagy lesz a tudás", már Dániellel leíratta Isten. Sokkal többet nem tudunk még, mint amit már felfedeztünk, és még rengeteg mindent fel fogunk fedezni, de azt, hogy minden felfedezés mögött ott áll a hatalmas Teremtő, azt ebben a sátáni világrendszerben sokan nem fogadják el. A Biblia azt is leírja miért nem. De Isten munkáját, amelyet a mai nap is végez, ez egyáltalán nem befolyásolja.

"És az emberek nem inogtak meg hitükben..." - nem, ha mögötte tudás, és pontos meggyőződés van.

2019. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
57%

"Olvasd el a Bibliát, semmi köze nincs a keresztesháborúkhoz. Jézus kizárólag gyakorló szeretetet hirdet, és életével és halálával be is mutatta, hogy mire gondol. Ha neked ebből kijön a keresztesháború, akkor jó neked"


Idézőjelbe kellene tennem ezt is, mert Voltaire mondása: 'akik rá tudnak venni arra, hogy képtelen dolgokban higgy, rá tudnak venni a kegyetlenségre is'.

Jézus csak egy mese, egy fikció, nem létezett soha.

2019. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

Például így:


[link]

2019. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogyan képzeled el Istent. Ha a felhők fölött üldögélő szakállas bácsiban nem tudsz hinni, azt nem csodálom.

Isten a Szeretet. A szeretetben talán csak hiszel? Ezen kívül Isten minden jó gyűjtőfogalma, aki felettünk áll, egyszerre létezik bennünk és rajtunk kívül. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni - nem véletlenül mondják, hogy Isten léte minden földi értelmet meghalad. Látod, én sem tudom jól leírni.


(Kis közbevetés: nem, nem akarlak hittéríteni! Egyszerűen, mivel erről szólt a kérdésed, abban szeretnék segíteni, hogy beleképzelhesd magad egy hívő ember helyébe.)


Isten sohasem állt szemben a tudományokkal, az egyház már annál inkább. Ennek egy egyszerű oka van. Az egyház sokáig politikai hatalom (is) volt, és ezt a hatalmat nagyon féltették. Fontos volt, hogy a híveket megtartsák. Amikor olyan dolgok derültek ki, hogy valójában a Föld kering a Nap körül és nem fordítva, akkor elkezdtek attól félni, hogy így már nem fognak az emberek nekik hinni, ezért támadták ezeket a tanokat. A búcsúcédula ugyanez pepitában, a pénzszerzés és a hatalom megtartása volt ezzel a cél. Semmi köze ennek Istenhez.

A tudományos felfedezések pedig azért nem ingatják meg a hitünket, mert tudjuk, hogy a Bibliát, amely bár Isten szava, de emberek írták, az akkori legjobb tudásuk szerint. A Biblia nem természettudományos könyv, és nem is úgy kell rá tekinteni. A lelkisége az, ami igazán fontos.


Remélem, segítettem!

2019. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdezö!Ùgy látom,hogy olyan düh,agresszivitás és kötekedés van benned,hogy tulajdonképpen nem arra vagy kíváncsi,hogy mi a válasz a kérdésedre,sokkal inkább az a célod,hogy megbánts,megalázz másokat.A Bibliát nem fogadod el érvként,mert nem ismered.Ha ismernéd,nem lenne kérdéses számodra az igaz volta,s Isten létezése sem.Ha észröl beszélünk,vagy tudományról,akkor talán nézzünk olyanokat,akiknek valóban volt eszük,mi az ö véleményük Istenröl?Pl.Newton:. „Az ateizmus értelmetlen. Mikor a naprendszerre nézek, a Földet éppen a megfelelő távolságra látom a Naptól ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű hőt és fényt kapjon tőle. Ez nem véletlenül történt.”


2. „Aki belekortyol a tudomány kelyhébe, ateista lesz. Aki kiissza, a kehely alján meglelé Istent.”


Amellett,hogy Volt esze,és ebböl fakadóan rájött,hogy nem jöhetett volna létre a világegyetem,s az értelmes ember egy teremtö nélkül,még szerény is volt: „Tudásunk egy csepp, amit nem tudunk, az egy egész óceán.”

Newton talán legismertebb, legtöbbet idézet mondata:


„A Kozmosz csodálatos elrendezése és harmóniája csak egy mindenható és mindentudó lény terveiben születhetett meg. Ez mindörökre a legnagyobb felismerésem.”


Nem ártana hát legalább töle tanulnod,s szerényebbnek lenni,mert tudásod az nincs.Még a tudósoknak is csak részleges tudásuk volt,és van a saját szakterületükröl is!Akkor te mit próbálsz okoskodni????Idézhetnék egy csomó tudóst,aki a tudás megszerzésével vált hívövé,persze vannak mindig ellenpéldák,mert mindig voltak és lesznek arrogáns,durva,primitív emberek,akik azt hiszik,hogy nélkülük megállna a világ.Isten neveti öket,mert rövid az ember élete mint a füé.Ma van,holnap a tüzre vetik.Azt Sem tudod,hogy van-e holnapod,mert az életed napjai is Isten kezében vannak.Egy nappal sem tudod meghosszabítani az életed!"Minden szabad nékem, de nem minden használ"MOst szabadon tehetsz és mondhatsz még dolgokat,de eljön a kegyelem vége!Jézus Krisztus áldozatának a kegyelme van minden emberen!Amíg élünk és tart a kegyelmi idöszak,addig tehetünk bármit!De egyszer lejár,és jön a számadás!!!"Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, aki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?30Mert ismerjük azt, aki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét.31Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni."

2019. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 Anahystor ***** válasza:

Érdekes a hozzáállásod a tudósokkal kapcsolatban:


"Még a tudósoknak is csak részleges tudásuk volt,és van a saját szakterületükröl is!"

(lenéző, ha a tudományos szaktudásukról van szó)


vs.


"Ha észröl beszélünk,vagy tudományról,akkor talán nézzünk olyanokat,akiknek valóban volt eszük,mi az ö véleményük Istenröl?"

(felmagasztaló, ha Istenről alkotott személyes véleményükről)



Kérdés, miért is érdekes a véleményük (bárkié tekintély alapon), ha nem tudományos alapon történő istenbizonyítással álltak elő, csupán személyes véleményüket mondták el. Az, hogy a saját szakterületükön kimagaslóak voltak, nem jelenti azt, hogy mindenhez értettek.


"A Bibliát nem fogadod el érvként,mert nem ismered.Ha ismernéd,nem lenne kérdéses számodra az igaz volta,s Isten létezése sem."


Miért fogadná el érvként?

Adott egy könyv ami magáról azt állítja, hogy Isten szava, ezért a benne leírtak igazak.


Csakhogy egyik kijelentés sem igazolható önmagában, így a másik kijelentés sem igazolható vele.

(logikai hiba, körkörös érvelés)


Egyébként sok ateista ismeri a Bibliát, mert ahhoz, hogy kritikai észrevételeket tehessen, először meg kell ismernie a kritika tárgyát.

A megismerése pedig -el kell hogy szomorítsalak- nemhogy automatikusan bizonyítaná az igazát és Isten létezését, hanem éppenséggel kételyek sorozatát hozza felszínre, amennyiben valaki nem elvakultan tekint rá.

2019. máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
0%

Abban az időben Jézus hangos szóval hirdette: Aki bennem hisz, nem énbennem hisz, hanem abban, aki küldött engem. Aki engem lát, azt látja, aki küldött engem. Én világosságul jöttem e világra, hogy aki bennem hisz, ne maradjon sötétségben. Aki hallgatja ugyan tanításomat, de nem tartja meg, azt nem én ítélem el, mert hiszen nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem hogy megváltsam a világot. Van bírája annak, aki megvet, és nem fogadja el tanításomat. A tőlem hirdetett ige ítéli el őt az utolsó napon. Mert én nem magamtól beszéltem, hanem az Atya, aki küldött engem, hagyta meg nekem, hogy mit mondjak és mit hirdessek. Tudom, hogy az ő parancsa örök élet. Amit tehát hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Jn 12,44-50

2019. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
0%

”Az én juhaim hallgatnak szavamra. Ismerem őket, és ők követnek engem. Én örök életet adok nekik. Nem vesznek el soha, és senki sem ragadja el őket kezemből. Atyám, aki nekem adta őket, hatalmasabb mindenkinél: senki sem ragadhatja el őket Atyám kezéből. Én és az Atya egy vagyunk.”


[Jn 10,22-30]

2019. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!