Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem bálványimádás az ahogy a...

Nem bálványimádás az ahogy a mohamedánok bálványozzák Mohamed prófétát?

Figyelt kérdés
Sokszor megkaptam már tőlük hogy mi keresztények tulajdonképpen bálványimádók vagyunk a szentháromság miatt, közben ők bálványozzák Mohamed prófétát, ő maga tökély, őt soha nem szabad kritizálni, bálványozni, imitálni kell őt és mindent amit csinált, akkor most ki is a bálványimádó?

2019. máj. 8. 20:18
 91/139 anonim ***** válasza:
31%

"A prófétákat Isten választotta ki, és tette lehetővé hogy csodákat tegyenek, a szenteket viszont az egyház."

Mohamedet meg saját maga választotta ki, mert nagyobb hatalmat, befolyást és vagyont szeretett volna. Nem ő volt az első hamis próféta és nem ő lesz az utolsó sem.

2019. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/139 szp72 ***** válasza:
77%

Bámulatosan nehéz a felfogásod, ezért nem is vitatkoznék tovább. Egy dologra hívnám fel csak újból a figyelmedet, hátha legalább ez az egy dolog a sok ismétlés hatására nagy nehezen mégis csak rögzül.


Ezt írod: "Nem a megszólítás a lényeg. Embereket is megszólítasz, vagy a kutyádat. Hozzájuk is imádkozol? Nálad komolya gondok vannak a fogalmak értelmezésében."


Ugye többször elmondtam, a Wikipédia szócikkét is belinkeltem, az ima egy láthatatlan nem természetes módon jelenlevő lény megszólítását, hozzá való beszélést jelent. A kutyád és az embertársaid megszólítása, ha azok természetes módon jelen vannak, akkor az természetesen nem ima, hanem egy közönséges kommunikáció. Ha azonban nincs jelen a kutyád, de mégis bízol abban, hogy a kutyád, valami természetfeletti módon mégis meghallja a szólításodat, akkor az ima. Az ima ugyanis nem más, mint egy természetfeletti kommunikáció.


"Békesség legyen rajtad, ó Próféta!" Ha ezt valaki áldó formulaként használja, vagyis ha ténylegesen megszólítja a természetes módon jelen nem levő prófétát, akkor ez egy ima. Szerintem mindenki érti ezt már rajtad kívül.

2019. máj. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/139 anonim ***** válasza:
24%

"Mohamedet meg saját maga választotta ki, mert nagyobb hatalmat, befolyást és vagyont szeretett volna."


Mohamed próféta visszautasította a vagyont és hatalmat.



"Nem ő volt az első hamis próféta és nem ő lesz az utolsó sem. "


Jézus megjövendölte Mohamed próféta érkezését ami a Bibliában is szerepel.

2019. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/139 anonim ***** válasza:
24%

# 92


"Ugye többször elmondtam, a Wikipédia szócikkét is belinkeltem, az ima egy láthatatlan nem természetes módon jelenlevő lény megszólítását, hozzá való beszélést jelent."


Én pedig leírtam neked az iszlám vallás szerint mi az ima. És azt is kifejtettem hogy keresztények nem úgy imádkoznak ahogy Isten kéri, ez kiderül a Bibliából.



"Békesség legyen rajtad, ó Próféta!" Ha ezt valaki áldó formulaként használja, vagyis ha ténylegesen megszólítja a természetes módon jelen nem levő prófétát, akkor ez egy ima. Szerintem mindenki érti ezt már rajtad kívül."


Már többször is felhívtam a figyelmedet arra hogy az ima és a fohász az iszlám vallás szerint csak is Isten felé irányulhat. És azt is hogy amit idéztél az nem ima. Elmondtam hogy Mohamed próféta nevének említésekor tiszteletből a "béke legyen vele" használatos nem pedig "béke legyen veled".


De még mindig nem világos mit is állítasz? Ha szerinted ez egy ima mert megszólítják a prófétát és ezért a muszlimok bálványimádók akkor a keresztények sokkal inkább bálványimádók mert nemcsak hogy megszólítják a halottakat de könyörögnek hozzájuk, istenként imádják őket, olyasmiket kérnek tőlük amit csak Isten telesíthet.

2019. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/139 anonim ***** válasza:
70%

"Mohamed próféta visszautasította a vagyont és hatalmat."

Hm? Szavára ezrek rendeződtek seregbe és támadtak meg bármit, amire utasítást adott. Mi ez ha nem hatalom?


Jézus pedig sehol sem említi Mohamedet. Ha ilyen "fontos" dolgot kellett volna Jézusnak beharangoznia, azt teljesen egyértelműen, minden kétséget kizáróan tette volna meg. De se az evangéliumokban, se máshol nem szerepel Mohamed a Szentírásban. Egyetlen kései levélben sem szerepel semmi hasonló, pedig ha lett volna ilyen fontos próféciája Jézusnak, legalább a legközelebbi tanítványok tudtak volna róla, sőt Iudea lakóinak többsége is tudott volna ilyen fontos dologról, mert Jézust gyakran több ezres tömeg is hallgatta.

2019. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/139 anonim ***** válasza:
24%

"Hm? Szavára ezrek rendeződtek seregbe és támadtak meg bármit, amire utasítást adott. Mi ez ha nem hatalom?"


Ajánlom olvass utána. Mohamed prófétának és az első muszlimoknak menekülniük kellett Mekkából Medinába mert a politeisták üldözték őket. Ez követően is is üldözték a muszlimokat, Medinát is megostromolták. Tehát ezek a harcok muszlimok részéről önvédelem kategória.



"Jézus pedig sehol sem említi Mohamedet. Ha ilyen "fontos" dolgot kellett volna Jézusnak beharangoznia, azt teljesen egyértelműen, minden kétséget kizáróan tette volna meg."


Jézus azt sem említi egy szóval sem hogy ő Isten, de ti mégis ezt hiszitek. Ha ilyen "fontos" dolgot kellett volna Jézusnak beharangoznia, azt teljesen egyértelműen, minden kétséget kizáróan tette volna meg :) Nem gondolod?


Mohamed próféta nem név szerint de egyértelműen szerepel az Ószövetségben és Újszövetségben is:



Mózes 5. könyve, 18:18 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok.



János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.

2019. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/139 anonim ***** válasza:
52%

Kedves nem keresztény barátunknak ez nem fog tetszeni. Hosszú, de érdemes végigolvasni. És a Jelenések könyvét is.


[link]

2019. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/139 anonim ***** válasza:

János apostol utal igen, hogy „egy csillag hullik le az égről a Földre”. Nem a Földre, hanem a mélység kútjába. A kút kulcsával megnyitja a kutat, és abból először füst jön ki, azután a füst átlényegül sáskákká, skorpiókká, a skorpiók pedig csatára felkészített lovak és szekerek zúgásává. Ezek öt hónapig (kétszer is mondja, hogy öt hónapig) kínozzák az embereket.

És a hullócsillag minek a jelképe a Bibliában?

2019. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/139 A kérdező kommentje:

# 93 ,,Jézus megjövendölte Mohamed próféta érkezését ami a Bibliában is szerepel."


Máté 7:15 - őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Ezen kívül nem szerepel Mohamed próféta a Bibliában.


,,Ajánlom olvass utána. Mohamed prófétának és az első muszlimoknak menekülniük kellett Mekkából Medinába mert a politeisták üldözték őket. Ez követően is is üldözték a muszlimokat, Medinát is megostromolták. Tehát ezek a harcok muszlimok részéről önvédelem kategória."


Igen, de nem azért üldözték mert az iszlámot hirdette, hanem mert többször is inzultálta a mekkai pogányok istenségeit, annak ellenére, hogy ez a Korán szerint tilos [6:108]. Egyébként Mohamed és a követői karavánokat is fosztogattak, ne mond nekem hogy azt is önvédelemből tették.


,,Jézus azt sem említi egy szóval sem hogy ő Isten, de ti mégis ezt hiszitek."


János 8 - Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.


https://www.youtube.com/watch?v=gWDdy0k8WNA

2019. máj. 13. 23:23
 100/139 anonim ***** válasza:
68%

"Máté 7:15 - őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok."


És szerinted Jézus miért figyelmeztetett a hamis prófétákra? A keresztény vallás szerint Jézus után nincs több próféta? Sőt még azt is elmondta hogyan kell megkülönböztetni a hamis prófétát az igazitól. Pontosan azért mert tudta hogy után jön még egy próféta aki Mohamed.



"Ezen kívül nem szerepel Mohamed próféta a Bibliában."


Hoztam neked három verset. Úgy tűnik elkerülte a figyelmedet.


Mózes 5. könyve, 18:18 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok.



János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.



"Igen, de nem azért üldözték mert az iszlámot hirdette, hanem mert többször is inzultálta a mekkai pogányok istenségeit, annak ellenére, hogy ez a Korán szerint tilos [6:108]."


Nem inzultált senkit csak az iszlámot hirdette. Ahogy egyre többen tértek át az iszlámra, a mekkai politeisták egyre erőszakosabban üldözték a muszlimokat. A te logikád alapján akkor Jézus is inzultálta a zsidókat és rómaiakat, azért üldözték.


"Egyébként Mohamed és a követői karavánokat is fosztogattak, ne mond nekem hogy azt is önvédelemből tették."


De, önvédelemből tették. Ha valaki ellentámadást indít az agresszor ellen az önvédelem. Ha te megtámadsz valakit az utcán és az visszaüt, az önvédelem.



"János 8 - Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


És? Hol van csak egyetlen olyan vers amiben kijelenti hogy ő Isten? Jézus több éven át prédikált, talán százezrek hallották, de senki nem nézte Istennek. Még az egyik legrégebbi tanítványa is elárulta a Biblia szerint. Teljesen egyértelmű hogy Jézus nem Isten. Milyen istenség az aki eljön a földre se senkit nem tud meggyőzni arról hogy ő isten.

2019. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!