Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem bálványimádás az ahogy a...

Nem bálványimádás az ahogy a mohamedánok bálványozzák Mohamed prófétát?

Figyelt kérdés
Sokszor megkaptam már tőlük hogy mi keresztények tulajdonképpen bálványimádók vagyunk a szentháromság miatt, közben ők bálványozzák Mohamed prófétát, ő maga tökély, őt soha nem szabad kritizálni, bálványozni, imitálni kell őt és mindent amit csinált, akkor most ki is a bálványimádó?

2019. máj. 8. 20:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/139 anonim ***** válasza:
21%
Neked aztán van bőr a képeden. Folyamatosan csak terelsz és még engem vádolsz hazugsággal. Szépen bemutattad hogy a egyes keresztények milyen erkölcsi szinten vannak. Szánalmas vagy. Nemcsak hogy elköveted a bálványimádás bűnét de még rágalmazol is. A Bibliából egyértelműen kiderül hogy Jézus meg akarta győzni az embereket, de nem arról hogy ő Isten hanem arról hogy őt Isten küldte. Ennek ellenére te és többi keresztény istenként imádjátok.
2019. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/139 anonim ***** válasza:
91%

Nincs kedvem ilyen alantas vitába bocsátkozni.

Mondják,hogy sok gyerek bálványozza a tanárát. De ekkor egyik sem gondol úgy rá, hogy isten. Sokan mondják, hogy istenítik szerelmüket. De kizárt, hogy bárki is valódi istenként tekintene rájuk.

Szavakat kiforgatni - ott nincs miről beszélni.

Ezen felül, minden vallásnak tagjai buta és/vagy fanatikus emberek, akiktől bármi kitelik. Azonban egyetlen értelmes tagjuk sem gondolja komolyan, hogy istenként tekintsen valamely, akár istenhez közel álló teremtményhez. Mert ami elválaszt, e szóban benne van. Teremtő és teremtmény.


De természetesen sokan szeretnék szófacsarással saját torz nézeteiket elfogadtatni másokkal. És sokan el is hiszik nekik. A józan gondolkodásúak azonban átlépnek ezen, bármely vallás hívei, vagy akár nem is hívők.

2019. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/139 anonim ***** válasza:
44%

#41

Te terelsz itt mikor rajtakaptak hogy hazugsággal próbálod mocskolni a keresztenységet, és még neked áll feljebb?

Szégyen vagy...

2019. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/139 anonim ***** válasza:
64%

"Továbbá ezeket nem ima alatt szokás mondani hanem az imát követő fohászokban."

Találd már ki, hogy akkor van-e különbség az ima és a fohász között. Amikor én hoztam ezt fel, akkor azt mondtad, hogy lényegében ugyanaz. "Bálványimádás ténye szempontjából mindegy hogy ima vagy a fohász szót használjuk". Most mindegy, vagy nem mindegy? Ha Mohamedet szólítják meg a mohamedánok, akkor nem mindegy, ha a keresztények fogalmaznak meg ilyen könyörgéseket, akkor mindegy, és bálványimádás?


Láttam már pár fanatikust ezen az oldalon, de te még a 24%-oson is túlteszel.

2019. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/139 anonim ***** válasza:

#15

Ne hülyéskedj már, végig azon győzködött mindenkit 2000 éve, hogy őt Isten küldte és Ő a Megváltó. Meg is feszítették. Ennyire hisznek bárkinek is az emberek, láthatod. Ha most élne Jézus, az elsők lennének itt a GYAK-on a hitetlenek, akik megfeszítenék. Mi hívők sem tudjuk őket meggyőzni, de Isten sem tudná.

2019. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/139 anonim ***** válasza:
Amúgy a bálvány az, pl egy kitömött Szent tehén, aminek istenséget hiszünk. Pl. Buddha szobor előtt leborulnak, nem annak a szobornak tulajdonítanak erőt, hanem a Buddha emlékének. Ugyanígy van a feszületnél. Mohamed sem bálvány, Mohamed csak egy tanító volt.
2019. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/139 anonim ***** válasza:

19-es: nem a pokolra és a mennyországra gondoltam, hanem arra hogy ha a hitetlenek nem hódolnak be nektek akkor miből választhatnak pl.ha nem térnek át a hitre!!

Aki nem hisz az a hitetlen, vagy vannak a bálványimádók stb. Isten ítélkezik felettük és nem egy adott valláshoz tartozó ember/emberek. És ha vki bálaványimádó akkor legyen, abban hisz, de mikor eljön a vég mindenkinek odakell állni és kiderül ki volt az igazhitű. A bálvány nemcsak szentek szobrai, szentképek lehetnek, egy embernek lehet bálványa a pénz, autó, nők, férfiak, ital stb...

Nem is állok le veled vitatkozni. Hozzáteszem vallásos vagyok, de nem bálványimádó!

Ne oktasd itt a népet, menj inkább vacsorázz meg, ha még nem tetted, mert nemsokára felkel a Nap és kezdődik a böjt.

2019. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/139 anonim ***** válasza:

Olyan jókat nevettem a hozzászólásokon.

Kérdezem a magyar társunktól, aki áttért a muszlim hitre hogy miért okoskodsz itt, értelmetlenül írsz + lenéző stílusban? Neked kéne példát mutatni.

2019. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/139 anonim ***** válasza:
48%

# 43


"Te terelsz itt mikor rajtakaptak hogy hazugsággal próbálod mocskolni a keresztenységet, és még neked áll feljebb?"


Fejezd be szépen a rágalmazást. Ezzel csak a saját vallásodnak ártasz. Mi hazugság abból amit írtam? Hogy Jézust Istenként imádják a kereszténye? Vagy hogy Jézus meg akarta győzni az embereket? Egyetlen egy érvet nem tudtál felhozni a saját vallásod tanításainak védelmében.

2019. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/139 anonim ***** válasza:

23: Amit belinkeltél angol szöveget a hozzászóló is ugyanazt írta. Szerintem jól írta, amit írt.

Korinthosziakhoz írt első levél: 11: 5-6. a fátyolról szól.

2019. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!