Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem bálványimádás az ahogy a...

Nem bálványimádás az ahogy a mohamedánok bálványozzák Mohamed prófétát?

Figyelt kérdés
Sokszor megkaptam már tőlük hogy mi keresztények tulajdonképpen bálványimádók vagyunk a szentháromság miatt, közben ők bálványozzák Mohamed prófétát, ő maga tökély, őt soha nem szabad kritizálni, bálványozni, imitálni kell őt és mindent amit csinált, akkor most ki is a bálványimádó?

2019. máj. 8. 20:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/139 anonim ***** válasza:
24%

# 44


"Találd már ki, hogy akkor van-e különbség az ima és a fohász között. Amikor én hoztam ezt fel, akkor azt mondtad, hogy lényegében ugyanaz. "Bálványimádás ténye szempontjából mindegy hogy ima vagy a fohász szót használjuk". Most mindegy, vagy nem mindegy?"


Ima és a fohász nem ugyanaz az, de teljesen mindegy hogy imádkozol vagy fohászkodsz egy bálványhoz, az bálványimádás marad.



"Ha Mohamedet szólítják meg a mohamedánok, akkor nem mindegy, ha a keresztények fogalmaznak meg ilyen könyörgéseket, akkor mindegy, és bálványimádás?"


Kifejtettem hogy egy muszlim sem tekinti Istennek Mohamed prófétát és nem imádkozik hozzá. Értelmesebb keresztények ezt pontosan tudják, csak a hozzád hasonló fanatikus kamukeresztények találni ki ilyen hazugságokat.



"Láttam már pár fanatikust ezen az oldalon, de te még a 24%-oson is túlteszel."


Te konkrétan a 24%-os fanatikus keresztény hittestvéreddel vagy egy szinten.

2019. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/139 anonim ***** válasza:
24%

"Kérdezem a magyar társunktól, aki áttért a muszlim hitre hogy miért okoskodsz itt, értelmetlenül írsz + lenéző stílusban?"


Nem nézek le senkit, de azt nem szeretem ha hazudoznak vagy engem neveznek hazugnak. Tényeket közlök amiket meg is magyarázok. Mi értelmetlen az eddigi írásaimban? Ellenben a 75% és 67% keresztény válaszolók csak személyeskednek.

2019. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/139 szp72 ***** válasza:
72%

@ "peace be on you, O Prophet"


Szerény angol tudásom szerint: "Békesség legyen rajtad ó Próféta!", vagyis megszólítja a halott prófétát, hozzá beszél egyesszám második személyben. Nos a katolikus terminológia szerint ez egy ima, ugyanis az ima egy láthatatlan, természetfeletti személy megszólítását jelenti.


Az imádat egyáltalán nem azonos az imával, ez pusztán csak a magyar nyelvben hasonló hangzású, más nyelvekben ez két teljesen külön szócsalád. A magyar nyelvben az imádat imával való elhalmozást, intenzív-erőteljes imát, egész pontosan csak Istennek kijáró intenzív imát jelent.


A bibliai görögben az "imádni" szó a "hódolni-leborulni" igével egy az egyben azonos, vagyis az imádat valójában intenzív hódolatot, legmélyebb alázatot jelent. Tehát az "imádat" pusztán csak intenzitásában különbözik az embereknek is adható tisztelettől.


@ "Úgy folytatódik hogy békesség legyen rajtunk. Akkor egymáshoz is imádkoznak ?"


Nem, mert az ima láthatatlan-természetfeletti személy megszólítását jelenti, az imádkozók szemben a Prófétával természetes és látható módon vannak jelen. Ha valaki a feleségének azt mondja, hogy szeretlek, az nem ima, de ha már a sírjánál mondja ezt, az már ima, mert már nem közölheti vele természetes módon.


@ "Ha viszont mégis lenne olyan hadisz amiben az áll hogy Mohamed prófétához kellene imádkozni, az biztosan hamisítvány mert a Koránban ezerszer szerepel hogy csak és kizárólag Allahhoz imádkozzunk. Teremtményekhez, emberekhez, prófétákhoz tárgyakhoz stb szigorúan tilos."


Ha megszólítják a halott prófétát, akkor az ima, mert ezt jelenti a szó. Persze ha az "ima" szót valójában "imádás" értelemben használjuk, akkor az tilos a katolikusoknál is.


@ "Ima és a fohász nem ugyanaz az, de teljesen mindegy hogy imádkozol vagy fohászkodsz egy bálványhoz, az bálványimádás marad."


Ez óriási. A bálványimádás, ahogy a neve is mondja imádás. Márpedig ha azt állítod, hogy a keresztények valójában nem imádják még az Istent sem, akkor eleve nem lehetnek bálványimádók, mert nem áll fenn az imádás tényállása. Ennek belátásához nem kell sok ész.

2019. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/139 anonim ***** válasza:
52%
52. nézd meg a válaszaid százalékát.
2019. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/139 anonim ***** válasza:
28%

"Kifejtettem hogy egy muszlim sem tekinti Istennek Mohamed prófétát és nem imádkozik hozzá."

Senki sem talált ki hazugságokat, ti szólítjátok meg Mohamedet imátokban, nem mi. Be lett linkelve egy angol muszlim ima, teljesen világosan megszólítás van benne. Te reakciód erre csak annyi volt, hogy az amúgy is fohász. Innentől pedig az egész érvelésed nevetséges. Te írtad, nem én:

"Továbbá ezeket nem ima alatt szokás mondani hanem az imát követő fohászokban."


Ezek szerint azzal nincsen gond, ha fohászokban a halott Mohamedet szólongatjátok, mert az amúgy sem ima. De ha a keresztények tennének hasonlót, akkor arra ez a válaszod:

"Bálványimádás ténye szempontjából mindegy hogy ima vagy a fohász szót használjuk"


Már ne haragudj (pontosabban ne robbants fel), de ha a keresztények esetében bálványimádásról beszélsz, akkor a mohamedánok hasonlóan bálványimádó népség.

2019. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/139 anonim ***** válasza:
94%

Az iszlám vallás szerint az eredeti Biblia Isteni kinyilatkoztatás, Jézus pedig Isten prófétája tehát az eredeti keresztény vallás egyenlő az iszlámmal, az igaz keresztények pedig egyenlőek a muszlimokkal. Ha te azt mondod a Korán t ember alkotta meg a Biblia alapján akkor ennyi erővel azt is mondhatnád hogy a Bibliát ember alkotta meg az Ószövetség alapján.


Hát ne is haragudj, de nem mondtam ilyet, hogy a Bibliát ember alkotta, meg hülyeséget mondasz, mert a Biblia nem csak az Ószövetségből áll. Ezt te találod ki, hogy eggyek vagyunk, nem vagyunk eggyek, vagy tévesen gondolod, vagy bemosták az agyad.

Medinában építette ki ezt a vallásrendszerét. Itt ismerkedett meg bővebben a zsidókkal és szokásaikkal és azért, hogy jobban megnyerje őket, a hívőknek elrendelte, hogy tartsák meg a jom kippurt. De a zsidók nem ismerték őt el sem prófétájuknak, sem a messiásuknak. Szóval ne mond, hogy eggyek vagyunk. Szóval sok mindent átvett.

És a pogányokkal ellentétben, a zsidó és keresztény valláshoz hasonlóan kezdi hirdetni, hogy egy az Isten. Azt mondod eggyek vagyunk, akkor miért ölik le a keresztényeket, zsidókat?

2019. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/139 tgt ***** válasza:
53%

Ha a muszlimok bálványimádók, mert "megszólítják" Mohamedet, akkor a katolikusok micsodák? A katolikusok nem csak megszólítják, de könyörögnek Szűz Máriához, és a több száz szenthez.

A muszlimok nem könyörögnek Mohamedhez, csak annyit mondanak: "Békesség legyen veled". Ez lenne az a nagy bálványimádás?

2019. máj. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/139 anonim ***** válasza:

#57

Ha nem vetted volna észre, akkor a mohamedánok tartják bálványimádónak a keresztényeket a Szentháromság imádása miatt, illetve a katolikusokat a szentek tisztelete miatt. Ezért íródott a kérdés is, de ezt a vádat olvashatod 45%-os mohamedán barátunktól is rögtön az elején.

Ilyenkor pedig jogosan fogalmazódhat meg a kérdés, hogy akkor ők mik? Hiszen ezen kritériumok alapján, mint próbáltam rámutatni, ők is egyszerű bálványimádók, hiszen a halott Mohamedet szólongatják fohászaikban.

2019. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/139 tgt ***** válasza:
53%
58-as: Ja értem, ha ők bálványimádóknak tartják a keresztényeket, akkor te kötelességednek érzed, hogy visszabálványimádózd őket. Szép, keresztényi hozzáállás.
2019. máj. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/139 anonim ***** válasza:

#59

Nem, nem tartom annak őket, ahogy a keresztények se bálványimádók, még a katolikusok se. Csak azt írtam, ha elfogadjuk a mohamedán barátunk érvelését, akkor bizony ők is azok. De mint kiderülhetett, én nem fogadom el, csak arra az elfogult visszásságra próbálom felhívni figyelmét, amit itt produkál.

2019. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!