Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem bálványimádás az ahogy a...

Nem bálványimádás az ahogy a mohamedánok bálványozzák Mohamed prófétát?

Figyelt kérdés
Sokszor megkaptam már tőlük hogy mi keresztények tulajdonképpen bálványimádók vagyunk a szentháromság miatt, közben ők bálványozzák Mohamed prófétát, ő maga tökély, őt soha nem szabad kritizálni, bálványozni, imitálni kell őt és mindent amit csinált, akkor most ki is a bálványimádó?

2019. máj. 8. 20:18
 81/139 anonim ***** válasza:
70%

A keresztény vallásnak több irányzata van (katolikus, protestáns, ezeken belül is több), ahogy egyébként a muzulmán vallásnak is (én a sííta és a szunnita irányzatról tudok, akik buzgón gyilkolják egymást a mai napig, de biztosan vannak más irányzatok is).


A muzulmán érvelést homályosnak, zavarosnak és egyszerre álságosnak látom, néha a tények nyílt tagadásával, ami a takija ismeretében nem meglepő, olvastam egy cikket arról, hogy a pogány nőket a muszlim harcosok a pszichopaták módszerével csábítják el: első fázisban magukhoz édesgetik őket, majd jönnek a következő fázisok, a végén a verés.

2019. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/139 anonim ***** válasza:
52%
81-es jól írja, igaz.
2019. máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/139 szp72 ***** válasza:
67%

@ "Úgy érted nem állítod hogy muszlimok bálványimádók vagy úgy érted hogy ezt állítod és szerinted ez nem rágalom?"


Hol állítottam egyáltalán bárkiről is, hogy bálványimádó? Ebben a topicban aligha.


@ "Ha nem érted akkor miért mész bele a vitába? Nekem eszembe nem jutna leállni vitatkozni olyan témában amihez gőzöm sincs."


A vitának szerintem szerves része a kérdezés és a fogalmak tisztázása, én ezt tettem.


@ "mást jelent az ima az iszlám és keresztény vallásokban"


Arra már rájöttem, hogy te egészen mást értesz bizonyos szavakon. Az ima, mint azt a Wikipédia is mondja egy láthatatlan természetfeletti lény megszólítását jelenti, aki általában és legtöbbször természetesen Isten. A Wikipédiából az is kiderül, hogy az iszlám vallásban több imafajta is létezik.


[link]


Sajnálatos módon az "ima" igei formája az "imádkozik" alak lett, ami meglehetősen szerencsétlen magyar sajátosság, mert hozzád hasonló tudatlanok így könnyebben összekeverik az "imád" szóval, ami teljesen mást jelent. Aki imádkozik az imát mond, s nem valakit imád.


@ "tehát amit ma keresztények tesznek az nem ima."


Hát igen ez egy meglehetősen kifacsart és nyakatekert szóhasználat. Mert ha azt mondanád, hogy a keresztények rosszul, nem Istentől elvárt módon imádkoznak, azt mindenki értené, te azonban átírod a magyar szavak hagyományos jelentését.


@ "A fohászban Allahhoz könyörgünk, segítséget kérünk, hálát adunk, elmondjuk a kívánságainkat stb. Vannak Mohamed próféta által tanított fohászok is, de saját szavainkkal is megfogalmazhatjuk bármikor, bárhol tehát nincsenek olyan kötött elemei mint az imának."


A fohász hagyományos jelentése: rövid ima, tehát minden fohász ima is egyben.


@ "De mit nevezel imádatnak?

- Csakis Istennek járó tisztlelet, szeretetet, értem alatta amivel kinyilvánítjuk Isten iránti odaadásunkat, alávetettségünket."


Ezzel a meghatározással tulajdonképpen egyet értek. De ugye tisztelet, szeretet, odaadottság és alávetettség emberek között is lehetséges, vagyis imádat valójában egy kiemelt, intenzív tiszteletet, szeretetet stb.-t jelent. A magyar nyelvben az "imádat" szó imával való elhalmozást, intenzív, csak Istennek kijáró imát jelent.


@ "Ez csakis egy elbeszélés lehet, mert sem az ima sem a fohász nem irányulhat máshoz csak Allahhoz."


Mi az, hogy lehet? Az vagy nem az? "Békesség legyen rajtad ó Próféta!" Ha vannak muszlimok, akik ezt a mondatot, mint áldó formulát recitálják, s nem mint történetet mesélik, akkor ez egy ima, méghozzá a Prófétához intézett ima. Hogy a te privát nyakatekert szóhasználatodban ez nem ima és nem fohász, az különösebben senkit nem érdekel.


@ "Imát nem mondtok, de fohászt igen és imádtok csak nem Istent, vagy Istenen kívül másokat is. Ez bálványimádás."


A bálvány istennek tekintett nem Isten, mi nem tekintjük Istennek a szenteket, tehát eleve nem lehetünk bálványimádók a szó eredeti értelmében.


@ "Nem tartjátok Istennek őket de Istenként imádjátok őket.


Mint tisztáztuk, az imádat intenzív-legnagyobb-legmélyebb tiszteletet, szeretetet stb.-t jelent. Aki jobban szereti a szenteket, mint Istent az bálványimádó, de ennek a tényállásnak az eldöntése szerintem nem rád tartozik.


@ "Olyan tulajdonságokkal ruházzátok fel őket amivel csak Isten rendelkezik, és olyasmiket kértek tőlük amiket csak Isten teljesíthet."


Ez nem igaz, ez szimplán hazugság.


@ Jézus nem mondta hogy ő Isten, nem kérte hogy imádd és akik látták személyesen nem nézték Istennek.


Ha nem is mondta magát Istennek, de Isten Fiának igen, aki Isten minden hatalmát birtokolja, aki a jobbján ül, aki bűnöket bocsát meg, halottakat támaszt fel, és mindenkit megítél. S igen, a tanítványai feltámadása és mennybemenetele után leborulva imádták őt. Ha a bibliai Jézus nem Isten, akkor minimum egy másik isten, de mi hagyományosan nem ezt hisszük, hanem egy többszemélyű egyetlen Istent vallunk.


@ "Halott embereket nem szoktam megszólítani, mert nem hallják, és nem tudnak segíteni. Könyörögni pedig Istenhez szoktunk."


Az igaz muszlimokkal egyébként mi történik a halál után? Ők tökéletes hullák? Nos, mi katolikusok úgy hisszük, hogy a szentek élnek, és tudnak segíteni. Ha ez nem lenne igaz, akkor sem vagyunk bálványimádók, hanem maximum csak babonásak. Könyörögni emberhez is lehet, a gyerekek például gyakran teszik.


@ "Imádkozás alatt csak megszólítást értesz?"


Nem csak, de ez az ima lényege. Akit megszólítunk, attól nyilván akarunk valamit, ha mást nem akkor figyelmet.


@ "Azt kéri enyhítsd szenvedéseinket, gyógyítsd meg betegségeinket. Erre hogy képes egy halott ember?"


Úgy, hogy él és Isten hatalmából részesül. Mohamed csinált csodákat? Gyógyított embereket? Kérték őt erre az emberek? Nos a bibliai prófétákat legalábbis kérték. A katolikus hit csak annyiban változott, hogy Krisztus feltámadása óta úgy gondoljuk, hogy a Krisztusban meghaltak valójában élnek.


@ "Azt kéri Ritától, engedje hogy imája meghallgatást nyerjen, mintha Ritának hatalmában állna eldönteni melyik ima kerül meghallgatásra és melyik nem."


Nem, egyáltalán nem az van ott. Hanem Rita közbenjárását kéri, mert abban bízik, hogy akkor inkább meghallgatja Isten. A Bibliában gyakori, hogy az emberek a prófétákhoz szaladnak a nagy gondjaikkal, mert bíznak a próféta közbenjáró hatalmában. A különbség csak annyi, hogy Rita nem egy természetesen jelenlevő próféta, hanem egy üdvözült szent, aki Istennél van.

2019. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/139 anonim ***** válasza:
18%

# 78


"Egy igazi muszlim nem fog leállni emberekkel írogatni mint te tetted. Van köreimben ilyen személy, de így soha nem viselkedik, mint ahogy te itt megnyilvánulsz és nem mondaná egy másik vallású emberre hogy bálványimádó. Azt csak Isten tudja, látja."


Lehet a muszlimok többsége nem látja értelmét hogy fanatikus keresztényekkel társalogjon, én viszont szívesen elmagyarázom nektek hátha tanultok belőle és belátjátok nem szép dolog rágalmazni és hazudozni amit a keresztény vallásotok is tilt. Miért ne mondhatnám egy keresztényre hogy bálványimádó ha nyilvánvalóan az? Nem csak az iszlám szerint de még a keresztényvallás szerint is. Sőt, protestánsok is bálványimádónak tartják a katolikusokat.

2019. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/139 anonim ***** válasza:
24%

"Elég világos a "vita" menets. Benyög valami kamudumát, a másik fél rámutat hogy nincs igaza, erre gyorsan témát vált és beleköt valami másba. Vagy ha nem tud mibe, akkor jön a személyeskedés. De egy ilyen fanatikustól hiába vártok akár logikát, akár értelmes érveket, le kell tojni a hazugságaival együtt és kész!"


Te vagy az aki folyamatosan mellébeszélsz. A saját keresztény vallásod mellett egy érved nem volt, de a személyeskedés az megy.

2019. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/139 anonim ***** válasza:

84. 😂😂

Te lebálványimádóztad a keresztényeket holott a "keresztény" tág fogalom, honnét veszed én katolikus vagyok e? Nézz utána a kereszténységen belül mik vannak még.

Akkor is összevissza beszélsz...az imáról imádkozásról fohászról meg imádatról ,hogy a keresztények nem imádkoznak stb 😂 Itt előttem is vki írta már ezt. Nem kell neked oktatnod egy katolikust sem, sem protestanst...stb. sem senkit.

Aki akar az majd utánanéz dolgoknak, ha érdekli, ha meg az meg az ő dolga.

2019. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/139 anonim ***** válasza:

Miért ne mondhatnám egy keresztényre hogy bálványimádó ha nyilvánvalóan az? Nem csak az iszlám szerint de még a keresztényvallás szerint is. Sőt, protestánsok is bálványimádónak tartják a katolikusokat.


Na akkor értelmezd amit írtál. Keresztény bálványimádó a keresztényvallás szerint is. Te csak fogalalkozz a saját vallásoddal mert az írasaidból kitűnik, hogy fogalmad nincs mi vagy ki a keresztény.

Kereszténységnek milyen irányzatai vannak.

Továbbiakban szóra sem érdemes ez az egész.

2019. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/139 anonim ***** válasza:
53%

# 83


"Hol állítottam egyáltalán bárkiről is, hogy bálványimádó? Ebben a topicban aligha."


Ez az egész kérdés és a többi keresztény állítása szerint valójában a muszlimok bálványimádók. Ez elkerülte a figyelmedet? Illetve azzal a bizonyos hadisszal kapcsolatban te is ezt bizonygattad, vagy nem?



"Sajnálatos módon az "ima" igei formája az "imádkozik" alak lett, ami meglehetősen szerencsétlen magyar sajátosság, mert hozzád hasonló tudatlanok így könnyebben összekeverik az "imád" szóval, ami teljesen mást jelent. Aki imádkozik az imát mond, s nem valakit imád."


Azt hiszem tömören és érthetően leírtam az iszlám vallás mit definiál ima alatt és azt is mit jelent az imádat. És mi az hogy aki imádkozik az nem imád. Ha te Istenhez imádkozol akkor nem imádod Istent? Szerintem te vagy az aki nem érti a fogalmakat. Nem csak az iszlám szerinti értelmezést de a keresztényt sem.



"Mert ha azt mondanád, hogy a keresztények rosszul, nem Istentől elvárt módon imádkoznak, azt mindenki értené, te azonban átírod a magyar szavak hagyományos jelentését."


Nem írok át semmit. Keresztények nem Istentől elvárt módon imádkoznak, de ettől még nem lesznek bálványimádók. Jézust Istennek tekintik, őt imádják, ami már bálványimádás, és halott emberekhez imádkoznak, akiket Isteni tulajdonságokkal ruháznak fel ami szintén bálványimádás.



"A fohász hagyományos jelentése: rövid ima, tehát minden fohász ima is egyben."


Keresztény értelmezés szerint lehet, az iszlám szerint viszont nem.



"Mi az, hogy lehet? Az vagy nem az? "Békesség legyen rajtad ó Próféta!" Ha vannak muszlimok, akik ezt a mondatot, mint áldó formulát recitálják, s nem mint történetet mesélik, akkor ez egy ima, méghozzá a Prófétához intézett ima."


Te sem értetsz magyarul? Leírtam egyértelműen hogy ez nem ima, és azt is hogy az iszlám vallás szerint az ima és a fohász csak is Isten felé irányulhat. Az iszlám vallásban nem létezik prófétához intézett ima mert ez szigorúan tilos.



"Hogy a te privát nyakatekert szóhasználatodban ez nem ima és nem fohász, az különösebben senkit nem érdekel."


Pedig jobb lenne ha érdekelne, mert ha úgy próbálsz vitatkozni muszlimokkal hogy fogalmad sincs arról az iszlám vallás mit tekint imának, fohásznak, stb, akkor csak a saját szegénységi bizonyítványodat írod alá.



"A bálvány istennek tekintett nem Isten, mi nem tekintjük Istennek a szenteket, tehát eleve nem lehetünk bálványimádók a szó eredeti értelmében."


Jézus nem Isten de Istennek tekintitek. A szentek imádata, isteni tulajdonságokkal való felruházás szintén bálványimádás.



"Mint tisztáztuk, az imádat intenzív-legnagyobb-legmélyebb tiszteletet, szeretetet stb.-t jelent. Aki jobban szereti a szenteket, mint Istent az bálványimádó, de ennek a tényállásnak az eldöntése szerintem nem rád tartozik."


Miért ne tartozna rám? Legalább láthatod hogy más vallások követői hogyan vélekednek rólatok. Esetleg felismered hogy hatalmasat tévedtél, és elkövetted a bálványimádat bűnét. A bálványimádat ténye nem függ az imádat mértékétől. Ha szenteket is imádod és Istent is, az nem ment fel hogy Istent jobban. Imádat csak és kizárólag Istennek jár. Ha Isten mellett szenteket is imádsz, az bálványimádás.



"Ez nem igaz, ez szimplán hazugság."


De igaz. Több példát is hoztam ami bizonyítja.



"Ha nem is mondta magát Istennek, de Isten Fiának igen, aki Isten minden hatalmát birtokolja, aki a jobbján ül, aki bűnöket bocsát meg, halottakat támaszt fel, és mindenkit megítél."


A Biblia másokat is Isten fiának nevez. Csodákat pedig próféták is tettek. Jézus nem birtokolja Isten hatalmát mert a földön azt sem tudta mi van az előtte lévő fán, és nem ítél meg senkit, mert az Ószövetség szerint is Isten fog ítélkezni.



"S igen, a tanítványai feltámadása és mennybemenetele után leborulva imádták őt."


Nyilvánvaló későbbi betoldás a Bibliába. Ha meg tényleg így volt, miért csak néhány ember imádta őt? Isten eljön az emberek közé, sok éven át prédikál de szinte senki nem nézi Istennek? Nem tudja elérni hogy elhiggyék ő Isten? Keresztény vallás szerint ez a helyzet. azt ugye tudod hogy ezzel Istent sértegetitek?



"Ha a bibliai Jézus nem Isten, akkor minimum egy másik isten, de mi hagyományosan nem ezt hisszük, hanem egy többszemélyű egyetlen Istent vallunk."


Úgy valljátok hogy minden bizonyíték ellene szól.



"Az igaz muszlimokkal egyébként mi történik a halál után? Ők tökéletes hullák?"


Az iszlám vallás szerint a halál az alvás állapotához hasonló, szóval igen, aki halott az nem hall semmit.



"Nos, mi katolikusok úgy hisszük, hogy a szentek élnek, és tudnak segíteni."


Mi alapján? Mert én nem tudok róla hogy a Bibliában lenne ennek alapja.



"Ha ez nem lenne igaz, akkor sem vagyunk bálványimádók, hanem maximum csak babonásak. Könyörögni emberhez is lehet, a gyerekek például gyakran teszik."


Szentnek nevezet emberek imádatáról van szó és isteni tulajdonságokkal ruházzátok fel őket. Ez bálványimádat.



"Nem csak, de ez az ima lényege. Akit megszólítunk, attól nyilván akarunk valamit, ha mást nem akkor figyelmet."


Nem. Nem a megszólítás a lényeg. Embereket is megszólítasz, vagy a kutyádat. Hozzájuk is imádkozol? Nálad komolya gondok vannak a fogalmak értelmezésében.



"Úgy, hogy él és Isten hatalmából részesül. Mohamed csinált csodákat? Gyógyított embereket?"


A prófétákat Isten választotta ki, és tette lehetővé hogy csodákat tegyenek, a szenteket viszont az egyház. Úgy gondolod, ha a keresztény egyház elhatározza hogy például a szomszéd Pista bácsi aki néhány napja elhunyt, innentől szentnek lesz nyilvánítva, hatalmat kap Istentől arra hogy embereket gyógyítson ha szent Pista bácsihoz imádkoznak ? Az eszem megáll tőletek.



"Nem, egyáltalán nem az van ott. Hanem Rita közbenjárását kéri, mert abban bízik, hogy akkor inkább meghallgatja Isten."


De az van ott. Ritától kéri hogy az imája meghallgatást nyerjen. Meg ha Rita nem jár közben, Isten nem hallgatja meg az imát? Ez nevetséges.



"A különbség csak annyi, hogy Rita nem egy természetesen jelenlevő próféta, hanem egy üdvözült szent, aki Istennél van."


Emberek döntöttek arról hogy legyen szent. Gondolod ha az egyház úgy dönt valaki innentől fogva szent lesz, Isten máris adja neki a hatalmat? Ezt ti komolyan gondoljátok?

2019. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/139 anonim ***** válasza:
53%

# 86


"Te lebálványimádóztad a keresztényeket holott a "keresztény" tág fogalom, honnét veszed én katolikus vagyok e? Nézz utána a kereszténységen belül mik vannak még."


Keresztények nagy többsége Jézust Istennek tekint. Ez bálványimádás. Szóval nem csak a katolikus keresztények követik el ez a bűnt. Tehát ha Jézust Istennek tekinted, bálványimádó vagy.



"Nem kell neked oktatnod egy katolikust sem, sem protestanst...stb. sem senkit."


De kell oktattani mert fogalmatok sincs az iszlám vallásról, de még a saját keresztény vallásotokról sem.

2019. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/139 anonim ***** válasza:
53%

# 87


"Na akkor értelmezd amit írtál. Keresztény bálványimádó a keresztényvallás szerint is."


A saját keresztény vallásodat sem ismered. Ez a Tízparacsolatból van: "Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


Ennek tudatában sétálj be szépen egy katolikus templomba és nézd meg mi történik ott.



"Te csak fogalalkozz a saját vallásoddal mert az írasaidból kitűnik, hogy fogalmad nincs mi vagy ki a keresztény."


Ez vicces. Egyszer feltettem ezen az oldalon azt a kérdést, ki a keresztény. Minden keresztény más választ adott. Nem ártana ha legalább a saját vallásotokkal tisztában lennétek.

2019. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!