Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért személyválogató Isten?

Miért személyválogató Isten?

Figyelt kérdés

Arról szól a fáma, hogy mindenkinek ugyanaz a bünti aki nem hisz, és ebből fakadóan persze nem is tartja be a Bibliában leírtakat.

Csakhogy az emberek nem egy kaptafára készültek. Egyrészt nem mindenki ugyanolyan hiszékeny. Vannak akik kevésbé azok, vagy egyáltalán nem azok, akik kis eséllyel lesznek hívők, vagy ugye biztos hogy nem lesznek hívők, csak mert pechjükre olyannak születtek hogy bizonyíték nélkül nem fogadnak el semmit.

Vagy épp elég hiszékeny az ember, de olyan környezetben nő fel ahol nem jellemző a kereszténység, hanem valami másik vallás, és így persze az emberünk hite is ezen másik vallásra irányul majd. Plusz az is előfordul hogy az ember soha életében nem is találkozik a kereszténységgel.

Tehát itt van az egységes elvárás, egységes büntetés, de egyesek sokkal nehezebb, mások egyenesen lehetetlen helyzetből indulnak. De ez így elég igazságtalan.


2019. máj. 13. 01:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

„Mondtam már nektek, de nem hiszitek el. Cselekedeteim, amelyeket Atyám nevében művelek, tanúságot tesznek rólam. De ti nem hisztek, mert nem vagytok juhaim közül valók. Az én juhaim hallgatnak szavamra. Ismerem őket, és ők követnek engem. Én örök életet adok nekik. Nem vesznek el soha, és senki sem ragadja el őket kezemből. Atyám, aki nekem adta őket, hatalmasabb mindenkinél: senki sem ragadhatja el őket Atyám kezéből. Én és az Atya egy vagyunk.”


[Jn 10,22-30]



Ha valakit nem választott ki, akkor mit tehetünk? Semmit, ez van, így jártunk. Ha rossz a lelked vagy szíved vagy nincs benned szeretet, nem tehetsz róla. Max. van valamilyen önfejlesztés, hogy megszabadulj ettől. Gondolom erre utal Jézus, hogy kövesd a tanítását, mert az az igazi út. A bűnösöknek van szükségük rá, nem az egészségeseknek.

2019. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Plusz az is előfordul hogy az ember soha életében nem is találkozik a kereszténységgel."


Érdekes. Én keresztény vagyok, de pl. hallottam már a muszlimokról, Koránról, Buddháról, Shaolinról, Krisnázásról, stb. Ha valaki nem hallott Jézusról az a hegyi gorilla.

2019. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!