Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy megdöbbentő igazság...

Egy megdöbbentő igazság legtöbbször lenéző és gyalázkodó falakba ütközik. Milyen érvelési technikával lehetne az ellenoldalt, ha nem is meggyőzni, de érdeklődésüket felkelteni?

Figyelt kérdés
Azért választottam a témakört, mert egy ide vonatkozó igazság birtokába jutottam, de csak a szentiratok értelmezésében jártas emberek tudják felfogni, és pontosan ők azok, akik elfogultság miatt, nem hajlandóak foglalkozni vele. Az ő érdeklődésüket szeretném felkelteni, ehhez keresem a megfelelő kommunikációs, érvelési gyakorlatot.

2019. máj. 28. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Miről van szó konkrétan? Ha tudnánk, akkor talán könnyebb lenne érvelési technikát is találni mellé. Így általánosságban ez nem könnyű, és nem is biztos, hogy hatékony az érvelés tárgyának ismerete hiányában érvelési technikát keresgélni.
2019. máj. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom, hogy jártas vagyok a Biblia értelmezésében. Kíváncsi vagyok, hogy mit találtál. Megosztod velünk?
2019. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a nagyszerű tanácsokat. Amíg nem jutok el, a megfelelő érveléshez nem hozom nyílvánosságra a dogot. Várom a további észrevételeket, ezekből tanulhatom a legtöbbet.
2019. máj. 29. 09:42
 14/21 Anahystor ***** válasza:

Hipotézis felállítása

Adatgyűjtés

az adatok értelmezése

szükség esetén az adatgyűjtés folytatása

Hipotézis igazolása vagy elvetése az adatok alapján

Ellenérvek kezelése, megválaszolása


Ha ezt a sort végigcsinálod korrekt módon akkor akkor a hipotézisedet el kell fogadni.


Persze az előzőleg leírtak a befogadás akadályairól bele játszhatnak történetbe.

2019. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit, hogy a páli teológiával tökéletesen egyeznie kell. Engem nagyon érdekelne, mit találtál, mert Pál mindent leírt, amire szükségünk van, ezen felül pedig nincs kinyilatkoztatás.

Privátban sem írod meg? Pikk pakk tudni fogom, hogy biblikus-e vagy sem

2019. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha valóban olyan "tudás" birtokába jutottál, ami szerinted az igazság, akkor várjuk a legalább ezer oldalas természettudományosan, logikailag verifikált disszertációt róla.
2019. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen érv nincs. Legfeljebb sulykolhatod azt, amit te bizonyított igazságként felismertél.
2019. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#12: A kérdező megdöbbentő igazsága e kettő egyike lesz:

Isten létezik

Isten nem létezik.

Én az utóbbira tippelek.

Kedves kérdező, sem a hívőknek nem tudod bebizonyítani, hogy Isten létezik, sem az ateistáknak, hogy Isten létezik. Sehogyan sem, semmilyen érvekkel.

2019. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Miért pont Pál apostollal kell egyezzen. Ő még csak nem is találkozott Jézussal, gyilkolt, embereket döntött nyomorba, hangokat hallott. Az ő fordulása adta az alapot, a mai elferdített bibliai tanoknak.
2019. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, hogy van valami technika, amit bevethetsz, mint valami kung-fu mesterfogást, és akkor az emberek meghajlanak az érveid előtt.


Ha hatékonyan szeretnél érvelni, manipuláció nélkül, arra egyetlen igazi út van, és ez pedig rengeteg, de rengeteg olvasás, mégpedig minőségi szépirodalom és szakirodalom.


Megjegyzés: a középkor hét szabad művészete szerintem amúgy sokkal értelmesebb filozófiát takar, mint a mai oktatás. Ugyanis a hét szabad művészetből először a triviumot, az alap három tudományt tanulod, ez pedig a grammatika, retorika és dialektika (= logika).


Vagyis ahhoz, hogy bármilyen tudományban elmélyedj, először három alap dolgot kell megtanulnod: megtanulni írni (grammatika), beszélni (retorika), és egyáltalán gondolkodni (dialektika). Ma meg minden tudást a nebulók nyakába öntünk kapásból, csak azt nem tanítjuk meg nekik, hogy hogyan értelmezzék és szortírozzák az információt, vagy éppen hogyan érveljenek és vitázzanak.


Tehát ha valóban lényeges és tartalmas mondanivalót szeretnél megfogalmazni, javaslom, hogy tegyél szert igazán széles műveltségre, ha még nem volna (ezt nem élcelődésből írom). ezzel egyrészt először magad vizsgálhatod, hogy vajon a gondolatod egyáltalán érvényes-e. Lehet, hogy már ezerötszáz évvel ezelőtt valaki megfogalmazta, vagy néhányszor, vagy épp számtalanszor bebizonyult, hogy nem igaz. Ha ez a műveltség nincs, az első műveltebb vitapartnered le fog érvelni, amire nem fogsz tudni ellenérveket felhozni, ha valójában nem is érted, hogy miről beszél.

2019. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!