Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják a hívők, hogy...

Miért gondolják a hívők, hogy nekik mindenben igazuk van, és csak az az igazság, amiben ők hisznek?

Figyelt kérdés

Most nem akarok belemenni abba, hogy mi az igazság, mert azt nem tudhatjuk, a biblia is tele van bődületes sületlenségekkel és önellentmondásokkal, hanem arra volnék kíváncsi, hogy miért kell felsőbbrendűen lenézni a másikat és miért nem lehet elfogadni azt, hogy másnak is lehet igaza?

Ha valamire nincs bizonyíték, a források nem hitelesek, minden részét meg lehet magyarázni más, racionális módon is, akkor miért kell ezt mégis tényként kezelni és miért nem lehet elfogadni azt, hogy nem tudhatunk dolgokat?


2019. febr. 20. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%

"Most nem akarok belemenni abba, hogy mi az igazság, mert azt nem tudhatjuk, a biblia is tele van bődületes sületlenségekkel és önellentmondásokkal"

Ez persze nem igaz. Itt a gyak-on mindegyiket könnyűszerrel megválaszoltuk, így bebizonyítottuk, hogy nincs a Bibliában önellentmondás. Tehát a saját magad logikai csapdája nem enged tisztán látni


"Miért gondolják a hívők, hogy nekik mindenben igazuk van, és csak az az igazság, amiben ők hisznek?"

Furcsa dolgok vannak a vallási rovatban. Érthetetlen:)


"miért nem lehet elfogadni azt, hogy másnak is lehet igaza?"

Mivel ezeknek a dolgoknak utánajártam és minden esetben a Bibliának volt igaza, nem az ateistának. Akkor miért ne a Bibliának higgyek? Miért lőjek magamnak öngólt?

2019. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%

Amúgy leegyszerűsítve a kérdésed és a válaszom, kb. ez ennyit ér:


Ateista: Nekem van igazam

Keresztény: Nem, nekem

A: nem, nekem

2019. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Én nem gondolom, hogy minden hívő azt hinné, hogy csak nekik van mindenben igazuk. Nyilván a szélsőséges felekezeteknél (pl. Tanúk) él ez a mentalitás, de pl. azoknál a felekezeteknél (pl. katolikus), akik a Bibliát tudományos módszerekkel is kutatják, nem jelenthető ki, hogy mindenben tévedhetetlenek lennének. Ezért tart a katolikus teológia ma olyan magas szinten, mert belátták a korábbi hibáikat.
2019. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1: Na pont erről beszélek. A hívők tényként kezelik, hogy a biblia igaz, pedig Andersen mesekönyveinek is nagyobb a valóságtartalma. Tele van paradoxonnal, sületlenséggel, egy ovodás számára is nyilvánvaló hihetetlenséggel, stb., amit a hívők nem hajlandók tudomásul venni, mert saját feltételezésük rabjai. El sem hajlandók fogadni, hogy egy rendszeren belül, annak eszközeivel sosem fogjuk azt felfogni, megtudni, hogy mi van ezen kívül.A hívők szerint ez tény és puntum. Nekem van igazam, mert csak. Hidd el mert úgy van, és ne is merj kételkedni benne, mert az bűn.

Persze lehet, hogy igazuk van, de lehet hogy nem. És egyre inkább ez utóbbi tűnik valószínűbbnek. És hát persze bután elhinni valamit kétségtelenül kényelmesebb, mint gondolkodni.

2019. febr. 20. 12:59
 5/23 anonim ***** válasza:

@Kérdező:


Jobb lenne, ha konkrét példákat is említenél.


Bizonyos dolgokban szerintem az értelmesebb hívők rugalmasabbak, másban nem, de ez nem meglepő, hiszen ez a vallás lényege: hinni abban, amiről azt gondoljuk igaz.


A baj akkor van, amikor a hitüket az erőszakos keresztények másra is rá akarják erőltetni, ráadásul úgy, hogy bizonyítékokat sem tudnak mutatni.

2019. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Mert hívők. A szó definíciójából következik. Ha valaki nem gondolna valamit igaznak, értelemszerűen nem hinne benne.
2019. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Azt azért még mindig megválaszolatlanul hagyjátok, hogy ha a Biblia szerint is minden Istentől van és nélküle semmi nem létezhet, akkor a rossz az miért nem tőle van.
2019. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező:

" mi az igazság, mert azt nem tudhatjuk, "


De bizony tudhatjuk, mert Isten, és a fia segítenek ebben.

Istennek van akkora hatalma, hogy a szavát nem engedi eltörölni, vagy messemísíteni.

Megváltó Királyod Jézus ezt mondta:

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.


Isten teljes tájékoztatást, ezért Jézus okkal nevezte Isten szavát a Bibliát abszolút igazságnak.

akik ebből nem ismerik fel a helyes keskeny utat, azok vagy méltatlanok rá, vagy nem is érdekli őket, mert nem hisznek semmilyen felsőbb hatalom létezésében, aki létre hozta az életet.


gondolj Jézusra, sok tanítványa volt, nem csak a 12.

Még is amikor egy szemléltetést alkalmazott, nem értették meg, és nem követték tovább, elhagyták és visszatértek az előző életükhöz. Mert ne szellemi gondolkodásúak voltak, hanem a tökéletlen testtel összhangban gondolkodtak.


az tény, hogy vannak dolgok amit még nem tudunk, de megfogjuk tudni, de amit már tudunk azzal kell összhangban élni.

A Tanítványok sem tudtak mindent, de amit tudtak, azzal éltek, azt alkalmazták.

2019. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az össze vallás hívei úgy gondolják hogy nekik van igazuk és hogy az ő szentírásuk és magyarázatuk a megdönthetetlen.
2019. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 SIDLER22 ***** válasza:

Kezdem megérteni, hogy egyes emberek mért írnak hosszú sorokat válaszként egyesek kommentjeire. Olyan laposan kezelik egyesek (leszázalékoltak) a topikot hogy az eszméletlen. Fel van téve a kérdés, hogy miért hiszik azt, hogy csak az az igaz. És ahelyett, hogy valami pszichológiai vagy bármilyen másik racionális magyarázattal jönnének (például, hogy azért mert ezt tanítják nekik és nem olvashatnak külső tartalmakat mert lelkiismeret furdalásuk lesz). Előveszik a Bibit és nyomják belőle a verseket meg, hogy a Biblia annyira igaz, hogy azt el se lehet képzelni!


Én is tudok ám ilyen lenni a másik oldalról!


Darwin megmutatta nekünk a tökéletes utat és aki nem ismeri föl, az vagy nem méltó rá vagy zárkózott a tudása. A tudomány tökéletes és nincs benne hiba. Én utánnajártam és teljes bizonyossággal állíthatom, hogy az evolúció igaz.


És még mielőtt valaki azt hinné, hogy ez a hozzáállásom az egészhez annak szólnék, hogy csak a logikájukat szeretném tükrözni ateista oldalról. Tudom, hogy lennétek páran akik komolyan veszik :)

2019. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!