Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért azzal szeretnék megcáfol...

Miért azzal szeretnék megcáfolni isten létezését, ami valójában nem zárja ki hogy létezik, vagy csak megerősíti?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan a sok háború, az emberi gonoszság, különböző természeti csapások miatt nem hisznek Istenben. Azt mondják hogy ha létezik Isten, akkor miért van ez? Ez jelenti számukra a magyarázatot arra, hogyha létezik Isten az akkor is gonosz, vagy nem is létezik. Ezt az elképzelést már az is kizárja, amit a mai elkényelmesedett világban élő embereknek, nagyon nehéz felfogni. A földi élet a kereszténység szerint egy próbatétel. Isten próbára tesz bennünket, és ha kilépünk a komfortzónánkból, a biblia szerint élünk, lemondunk magunkról és a kényelmünkről, oda adjuk magunkat a másiknak és segítünk az embereken akkor istenek tetsző életet élünk. Ha Istenek tetsző életet élünk akkor boldogabbak leszünk, jobb lesz az életünk. De ehhez az kell, hogy nemet mondjunk annak, amit a reklámok és a mai világ sugall nekünk. Nemet kell mondani a neked ez jár szövegeknek és gondolatmenetnek. Ha így élne mindenki, vagyis a biblia szerint, akkor kevesebb háború lenne a földön. A szegények nem szenvednének, kevesebb háború is lenne a földön, mivel az emberek nem saját magukkal foglalkoznának hanem azon, hogy egymáson segítsenek. Mi miatt van a legtöbb háború? A kapzsiság, a hatalomvágy stb. miatt, ezért mondom hogyha inkább az emberek lemondanának egy kicsit legalább magukról, akkor béke lehetne mindig. Természeti csapások, és megpróbáltatások persze mindig lennének. Ezek azért jók, hogy még jobban közelebb kerülhessünk Istenhez és Jézushoz. A földi élet erről, a megpróbáltatásokról szól. Isten szeretné azt látni hogy mennyire vagyunk hűségesek hozzá, és akkor is ha elvesz tőled mindent, megsérülsz, megvakulsz, meghal mindenki a családodból, meghal a feleséged/férjed, fiad akkor is őt választanád e? Ha őt választod, és nem kezdesz el inni és bűnben élni, drogozni akkor boldog leszel, és lehet a dupláját kapod vissza, boldog lehetsz, hallálod után ha végig hűséges maradsz hozzá ott lehetsz a színe előtt. Beszéltem ilyen emberekkel, akik mindent elveszítettek, de még is Jézust választottak, és oda adják még mindig magukat a másiknak. Sugárzik belőlük a szeretet, és az öröm. Ez az amit nem tudnak megmagyarázni, ez az amit nem tudnak az okos tudósok és kételkedők megérteni, hogy hogyan lehet boldog ha már semmi sincs neki. Isten adta a szabad akaratot, hogy őt válaszuk vagy az ördögöt azaz magunkat? A békét válaszuk vagy a háborút? A szabad akarat miatt vannak gyilkosságok, a szabad akarat miatt vannak lopások, a szabad akarat miatt van a pedofília is. A legnagyobb hitű keresztény ember is ember. Neki is szabad akarata van. Ezért van az, hogy sokszor a papok is képesek bántani a gyerekeket, vagy még lopni is. Minden ember, még a leghűségesebb embert is megkísérti a gonosz és a szabad akarat miatt azt tehet amit akar. De a szabad akarat nélkül nincs öröm sem, nincs boldogság érzet sem, nincs szerelem se, nincs szeretet sem. Isten azért adott nekünk szabad akaratot, hogy ne legyünk beprogramozva, úgy mint az ember által készített robotok, vagy úgy mint az Isten által teremtett növények. Növények napfény hatására megnőnek, mert így vannak beprogramozva, ha meg nem kapnak elég napfényt elszáradnak. Ezért csodálatos amit Isten tett, mert nem vagyunk beprogramozva, és mindenki szabad akaratából dönthet. Ezért vannak hívők, nem hívők, és kételkedők!

Van aki azért nem hisz Istenben, mert szerinte a tudomány kizárja Isten létezését. Szerinte csak a tudatlanok hisznek Istenben. Valójában a tudomány és a vallás nem zárja ki egymást. Nem tudja senki bebizonyítani hogy létezik Isten, de nem tudja senki, még a tudomány sem bebizonyítani hogy nem létezik Isten. Az a tévhit sem igaz, hogy a keresztények tudatlanok, elítélik a tudományt, és a tudást. Ez már csak azért is nem igaz, mivel rengeteg keresztény tudós van, és rengeteg olyan iskola amelyet az egyház alapított. A középkorban is az iskolák az egyház tulajdonában álltak, a kolostorokban is tudásra oktatták az embereket. Ez már itt elbukik hogy a tudás és Isten nem fér össze! Egyszerűen semmi sincs ami kizárná isten jelenlétét, de valahogy az van ami megmagyarázza a hitetlenséget.



2019. jún. 7. 12:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/377 A kérdező kommentje:
*Teszik
2019. jún. 7. 16:55
 62/377 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Elmondtam a bizonyítékot.
2019. jún. 7. 16:56
 63/377 anonim ***** válasza:
80%
Ez esetben előbb tájékozódj, mit jelent a bizonyítás fogalma!
2019. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/377 A kérdező kommentje:
Én bizinyítottam a szövegben amit leírtam.
2019. jún. 7. 17:18
 65/377 A kérdező kommentje:
Rajtad van a sor, hogy megcáfold.
2019. jún. 7. 17:19
 66/377 Anahystor ***** válasza:
84%

Ki kell ábrándítsalak!


Semmit sem bizonyítottál, csupán véleményt mondtál (ráadásul elég elfogult véleményt, mely nem mentes az előítéletektől).


A BIZONYÍTÁS ott kezdődik, hogy az állításodat TÉNYEKKEL támasztod alá! Tehát ha leírsz egy statisztikai kijelentést, akkor mutasd meg milyen alapon tetted:


"Egyébként aki valóban isten szabályait követi, az sokkal jobb ember már a földön is. Aki Jézus élete szerint él, őt követi, az nem iszik és nem drogozik. Sokkal kiegyensúlyozottabb életet él az aki betartja isten parancsát és nem hagyja el a próbatételek ellenére sem!"


Kérem, hogy a kijelentésed alapját képező felmérést linkeld be!

Számszerűen, hány hívő és hány ateista életvitelét vizsgálták, hol hozták nyilvánosságra a felmérés adatait?


Ugye nem megy?!

Mert azon kívül, hogy te ezt így gondolod semmilyen alapod nincs a kijelentésre. Lehet, hogy olyat állítottál, ami nem úgy van? Lehet, hogy a vágyadat összekevered a valósággal? Lehet, hogy ...

2019. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/377 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, megértem hogy a válaszaidban valójában saját magadról beszélsz. Régen addikciókba süppedtél, rátaláltál az egyházra és úgy érzed megmenekültél. És talán mérges is vagy magadra a múltbéli tetteid miatt, bár lelkiismeretfurdalásod biztos van. Ne az ateistákat gyűlöld ezért, nem tettek az égvilágon semmit.

A kérdésed pedig abszolút személyfüggő, mindenki más célt ad az életének. Bár szerintem a kulcs a fejlődés és a tanulás, ezt kollektíven rá is lehet tenni az emberiségre. Ezen kívül társas lények lévén barátokat, szerelmet keresünk, majd családot alapítunk. A boldogságot keressük. Ezt mindenki máshogy találja meg.

Illetve, az ateisták nem feltétlen önimádóak.Bár azt sem értem hogyan húztál párhuzamot a teista sátánizmus és az etaizmus között, ez két merőben eltérő dolog. Ha valakinek nincs kifejezetten vallàsa, attól még van életcélja, és van az életének értelme. MINDIG van valami belső késztetés ami előrébb viszi az embert.

És képzeld, láttam már alkoholista és drogos keresztényeket is, voltak közöttük rendkívül boldogtalanok és elveszettek is. A vallás nem egyenlő a boldogsággal, még akkor sem ha pillanatnyilag hálás vagy hogy kiemeltek a nyomorból.

Persze, tudom mit érzel. Isten megmentett a függőségeidtől, és a múltbéli életedre is úgy tekintesz mint egy próbatétel.

Az egész élet ilyen. Nem próbatétel ugyan, de vannak jobb és rosszabb pillanatai. Az ateisták és az összes ember nap mint nap kilép a komfortzónájából. Nem félünk a megpróbáltatásoktól, mert ha így tennénk már rég kihalt volna a fajunk.

2019. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/377 A kérdező kommentje:
Én arra kérlek, hogy bizonyítsátok be nekem TÉNYEKKEL, hogy van boldogság. Ezt ugyanannyira nehéz bebizonyítani mint hogy van e isten. Ha nem tudod bebizonyítani hogy van isten, akkor nincs isten. De akkor boldogság sincs? Hiszen ezt is épp ugyanannyira nehéz bebizonyítani mint hogy van isten. És ennek alapján nem lehet bizonyítani hogy az állitásaim helyesek, de azt sem hogy nem helyesek. Én nem az egyházra találtam rá, hanem istenre, egyáltalán nem is jártam templomba és nem is ismertem a Bibliát mikor megismertem őt. Nem az ateistákat hibáztatom, és nem is az ateizmust. Csupán csak arra szerettem volna rávilágítani hogy a vallásos emberek legalább tudják hogy mi az élet értelme. Itt most nem az számít, hogy igaz e vagy sem, mivel ezt nem lehet megmondani, mint ahogyan a boldogságról sem lehet bebizonyítani hogy igaz és hogy létezik. Az ateisták között is vannak jó emberek, de nem hiszem hogy hosszútávon boldogságot is nyújt az ateizmus. Nem tudnék egy életet úgy le élni egy életet hogy célokat kergetek, és hogy pillanatnyi örömöt okozzak magamnak.
2019. jún. 7. 19:00
 69/377 A kérdező kommentje:

"És képzeld, láttam már alkoholista és drogos keresztényeket is, voltak közöttük rendkívül boldogtalanok és elveszettek is."



Aki ilyet tesz az letért Jézus útjáról, és ezért boldogtalan. Ha valóban az élő isten útját követték volna ez nem történhetett volna meg és az idők végezetéig boldogak lennének. A szomorúság lehet csak pillanatnyi megpróbáltatás is, de a szomorúság nélkül öröm sincs.

2019. jún. 7. 19:04
 70/377 anonim ***** válasza:
87%

A boldogság már más dolog. Könnyű bebizonyítani a létezését, fizikai formában is látható (külső ingerek hatására nagy mennyiségű dopamin szabadul fel).

Illetve ez egy olyan érzelem amit mindenki érez, vagy érzett. Ez a szájkarate viszont nem vezet sehova. Van egy olyan érzésem hogy már maga a kérdés is provokáció céljából lett kiírva. A saját rózsaszín világodban élsz, és képtelen vagy elfogadni mások véleményét. Zárkózott és makacs vagy. Kérdem én, miért írtad ki valójában a kérdést...?

2019. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!