Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért legyek jó ember?

Miért legyek jó ember?

Figyelt kérdés

Miert legyek jó ember, amikor csunyan átvernek?

Osszevesztem egy lánnyal, de sikerult vele kibekulnem mert én kerestem meg több mint félév után a bűntudatom miatt. Viszont már nem azt kapom mint eddig, lenéző, szarik rám, bár ha unatkozik tud nekem írni. Ezek után miért legyek emberséges?

Más esetekre is igaz, ha más átver, vagy mar nem tekinthető barátnak, akkor én minek játszam a jó fiút?



2019. jún. 16. 06:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kivételesen nem írt hülyeséget Living (vagy Ornela, mikor hogy hívja magát); mindig úgy kell cselekednünk másokkal, ahogy mi is elvárjuk másoktól. Ez az igazság pedig valláson kívül is megállja helyét.

Szokták mondani, hogy jónak lenni jó, s valóban; ha jó vagy, felemel téged, örömöt szerez neked, örömöt szerez a körülötted lévőknek is. Nem jó, ha egy rossz kapcsolat keseríze rávetül az életedre, talán magadnak ártod vele a legtöbbet.

2019. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

"Jónak lenni jó, de nehéz. Rossznak lenni rossz, de könnyű. Sokan inkább a bódultságot vállalják a boldogság helyett! Ezek a rövidlátó emberek. Hosszú távon a jóság a nyerő! "

Jézus; A HANG - könyv 1468



Ha pedig rossz vagy, olyankor a gonosz is lakozik benned (igaz észrevétlenül), és élvezi a "rosszaságot". De csak addig "emel", amíg mindened el nem szedi, utána depresszió, öngyilkosság, alkoholizmus, kábítószerek stb. a "moslék" marad.

2019. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
Popper Péternek volt anno ilyen műsora. Nagyon szerettem az előadásait. Azt mondta, hogy a jó ember mindig alul marad ebben a világban, de mi értelme rossz embert világra hozni? Szerinte annak sincs értelme. Itt valahogy le is zárta az eszmefuttatását.
2019. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha rossz ember lennél, jobb lenne?

Miben lenne más az életed?

2019. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A kerdes altal felvetett lehetoseg illuzio. Nem lehet jo embernek akarni lenni, mert azt a lelkiismereted donti el a tudatos dontest figyelmen kivul hagyva.
2019. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Az miatt legyél jó ember, amit a Példabeszédek 12:1 ír. Mert a jót megjutalmazza, a rosszat pedig megbünteti. "A gonoszt nyilvánítsd vétkesnek, és büntesd meg őt a tettei szerint, az igazságost pedig nyilvánítsd ártatlannak, és jutalmazd meg őt igazságossága szerint." 1Királyok 8:32

2019. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 KZitus ***** válasza:
...miért engednéd, hogy mások rosszasága befolyásolja a te jóságodat? a jutalom a tiéd...megéri becsületesnek, tisztességesnek lenni még ebben az istentelen világban is...számos bizonyítkot sorolhatok fel...
2019. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!