Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Mohamed Allah eredeti...

Ha Mohamed Allah eredeti üzenetét adta vissza az embereknek, mi értelme volt ilyen sokat várni vele?

Figyelt kérdés
Pl az V-VI. században élt emberek még nem voltak elég fontosak Allah szemében?

2019. jún. 16. 22:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
18%

"Ha mindig meghamisították, akkor nyilván csak próbálkozás volt a dolog.

A kérdésben példának említett V-VI. századi embereknek például semmilyen lehetősége nem volt rá, hogy találkozzanak a Korán üzenetével."


Honnan tudod hogy mikor hamisították meg? Lehet hogy többezer évig megmaradt változatlanul Isten üzenete. V-VI. századi emberek nem találkozhattak a Koránnal mivel az a 7. században lett kinyilatkoztatva de találkozhattak például a keresztény és zsidó vallásokkal amik szintén eredetileg Isten üzenetét tartalmazták. Aki a Korán kinyilatkoztatása előtt élt az a korábbi kinyilatkoztatások alapján lesz számon kérve.

2019. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod hogy mikor hamisították meg?"


Mert nem számít hogy mikor hamisították meg. A tény hogy meghamisították azt jelenti hogy rengeteg embernek esélye sem volt Allah üzenetét megismerni, ez pedig így elég értelmetlen.

Amióta a Korán elkészült, az változatlan, nemde? Korábban ez miért nem sikerült?

2019. jún. 17. 11:35
 13/65 anonim ***** válasza:
22%

"Mert nem számít hogy mikor hamisították meg. A tény hogy meghamisították azt jelenti hogy rengeteg embernek esélye sem volt Allah üzenetét megismerni, ez pedig így elég értelmetlen."


A hamisítás nem azt jelenti hogy 100 százalékban át lett írva. Ha megnézed a keresztény vagy zsidó vallást sok tanítás ma is ugyanaz. Tehát volt esély megismerni Allah üzenetét legalább is részben, és mivel minden ember egyénileg lesz elbírálva az ítélet napján, az alapján lesz a számonkérés ami eljutott hozzá. Egy V. VI. századi kereszténynél az akkori Biblia tanításai alapján. Sok keresztény irányzat volt. Akit érdekelt az utánanézhetett és választhatott.



"Amióta a Korán elkészült, az változatlan, nemde? Korábban ez miért nem sikerült?"


Ez egyrészt az emberek hibája. És azt sem tudod hogy más népeknél meddig maradt meg az eredeti kinyilatkoztatás. A zsidókhoz például sok próféta jött ami arra utal hogy Allah figyelmeztette őket ha el akarták ferdíteni az üzenetét.

2019. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
18%

"Bár meglepő módon, pont a kereszténység és judaizmus maradt meg leginkább épen,"


Ez nevetséges. Nincs is egységes Biblia. Minden irányzat más és más könyveket tekint hitelesnek. A keletkezés időszakából nincs semmi tárgyi bizonyíték. Nincs meg sem az eredeti Biblia sem pedig a Tóra. Arról nem is beszélve hogy keresztények szerint Isten nem törődött a Jézus előtt élt emberek 99%-ával csak a kis zsidó néphez küldött prófétákat. Jézus után is még agy 1500 évnek kellett eltelnie míg eljutott a kereszténység távoli kontinensekre. Szóval ha nem születtél zsidónak vagy nem Jézus után születtél a Földközi-tenger térségében, esélyed sem volt megismerni Isten üzenetét. Hogy ezekkel az emberekkel mi történik jó kérdés. Többször kérdeztem a keresztényeket de nem kaptam értelmes választ.

2019. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
46%

"Nincs is egységes Biblia. Minden irányzat más és más könyveket tekint hitelesnek."

Ez nem igaz, mert elég sok keresztény felekezet van, kanonizált könyvek kérdésében pedig 3-4 változat, melyek 66 könyvet tekintve teljes átfedést mutatnak. Néhány jelentéktelen ószövetségi könyv a kérdéses, persze az iszlám fundik számára jobban hangzik az általad elferdített hazugság.


"Nincs meg sem az eredeti Biblia sem pedig a Tóra."

Ahogy az eredeti Korán sincs meg. A legrégebbi megmaradt Korán jóval Mohamed halála után készült.


"Többször kérdeztem a keresztényeket de nem kaptam értelmes választ."

Kaptál értelmes választ, már szerintem én is többször leírtam, csak téged nem érdekel. Az iszlám propaganda szempontjából jobb káosznak hazudni a kereszténység üzenetét.

2019. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
22%

"z nem igaz, mert elég sok keresztény felekezet van, kanonizált könyvek kérdésében pedig 3-4 változat, melyek 66 könyvet tekintve teljes átfedést mutatnak."


Akkor nézd át szépen ezt a táblázatot és látni fogod mekkora az eltérés az egyes irányzatok között:


[link]



"Néhány jelentéktelen ószövetségi könyv a kérdéses, persze az iszlám fundik számára jobban hangzik az általad elferdített hazugság."


Isten szava szerinted jelentéktelen? Jó hát egyes keresztényekné lehet, muszlimoknál nem.



"Ahogy az eredeti Korán sincs meg. A legrégebbi megmaradt Korán jóval Mohamed halála után készült."


A legrégebbi megmaradt Korán 650 körüli, ami nem sokkal Mohamed próféta halála után van. Biblia esetében viszont a legrégebbi többszáz évvel Jézus utáni és nincs egységes Biblia.



"Kaptál értelmes választ, már szerintem én is többször leírtam, csak téged nem érdekel. Az iszlám propaganda szempontjából jobb káosznak hazudni a kereszténység üzenetét."


Biztos hogy nem kaptam értelmes választ de nyugodtan megpróbálhatod most is.

2019. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

" hamisítás nem azt jelenti hogy 100 százalékban át lett írva. Ha megnézed a keresztény vagy zsidó vallást sok tanítás ma is ugyanaz. Tehát volt esély megismerni Allah üzenetét legalább is részben, és mivel minden ember egyénileg lesz elbírálva az ítélet napján, az alapján lesz a számonkérés ami eljutott hozzá. Egy V. VI. századi kereszténynél az akkori Biblia tanításai alapján. Sok keresztény irányzat volt. Akit érdekelt az utánanézhetett és választhatott"


Ha igaz lenne amit írsz, akkor teljesen értelmetlen és felesleges a Korán létezése. Egyszerűen minden embert egyénileg kéne elbírálni a saját ismeretei alapján és kész, ez legalább igazságos lenne.

2019. jún. 17. 12:41
 18/65 anonim ***** válasza:
46%

"Akkor nézd át szépen ezt a táblázatot és látni fogod mekkora az eltérés az egyes irányzatok között:"

Felesleges megnézni, elég jól ismerem, valószínűleg nálad sokkal jobban. Így is hazugság marad azon állításod, miszerint minden felekezetnek más Bibliája lenne.

A katolikus Biblia volt az első (1. változat), az ortodoxok néhány könyvvel többet ismernek el (2. változat), a protestánsok a zsidó maszoréták szövegét és számozását vették át (3. változat), illetve van még a sorból kilógó etióp változat (4.).


"Isten szava szerinted jelentéktelen? Jó hát egyes keresztényekné lehet, muszlimoknál nem."

A keresztények nem állítják, hogy a Szentírás egy diktált könyv lenne, ilyen képtelenséget csak olyan szekták állítanak, mint a mormonok vagy mohamedánok.


"A legrégebbi megmaradt Korán 650 körüli, ami nem sokkal Mohamed próféta halála után van."

Tehát akkor igaz volt az állításom, miszerint nincs meg az eredeti Korán, csak egy Mohamed halála után összeállított változat. Lényegében azt írtak át benne, amit akartak.


"Biztos hogy nem kaptam értelmes választ de nyugodtan megpróbálhatod most is."

Feleslegesnek érzem, nem vagyok papagáj, hogy ismételgessem önmagam. Olvass el egy dogmatika könyvet vagy nézd meg a katekizmusban.

2019. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
22%

"Ha igaz lenne amit írsz, akkor teljesen értelmetlen és felesleges a Korán létezése. Egyszerűen minden embert egyénileg kéne elbírálni a saját ismeretei alapján és kész, ez legalább igazságos lenne."


Minden ember egyénileg is lesz elbírálva a saját tettei, döntései alapján. Mi ebben az igazságtalan? Miért értelmetlen a Korán létezése? Ez egy segítség neked hogy megtaláld a helyes utat. Mivel pedig ez az utolsó kinyilatkoztatás, logikus hogy megmarad sértetlenül mert ugye nem érkezik több próféta hogy helyreigazítsa.

2019. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
46%

"logikus hogy megmarad sértetlenül mert ugye nem érkezik több próféta hogy helyreigazítsa"

Ez nem igaz, például a mormonok szerint érkezett ilyen próféta. Mitől hitelesebb Mohamed, mint Joseph Smith?

2019. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!