Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Mohamed Allah eredeti...

Ha Mohamed Allah eredeti üzenetét adta vissza az embereknek, mi értelme volt ilyen sokat várni vele?

Figyelt kérdés
Pl az V-VI. században élt emberek még nem voltak elég fontosak Allah szemében?

2019. jún. 16. 22:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
28%

"Egy ősemberhez képest nyilván van különbség. De a kérdés arra szólt, mitől lenne mondjuk egy 2000 éve élt ember bármivel is visszamaradottabb szellemileg?"


Nem állítom hogy sokkal, de bizonyos hogy egy mai ember szellemileg fejlettebb mint egy 2000 éve élt ember.



"Sem eddig, sem most nem tetted meg. A kérdés az, hogy ha egyszer Allah képes garantálni hogy az üzenete sértetlenül fennmaradjon, akkor miért nem logikátlan hogy nem tett így már a kezdetektől? Erre válaszolj, nem mellébeszélést kérek!"


Az hogy neked nem tetszik a válasz vagy nem érted, nem azt jelenti hogy nem válaszoltam.

2019. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

"Nem állítom hogy sokkal, de bizonyos hogy egy mai ember szellemileg fejlettebb mint egy 2000 éve élt ember"

Bizonyíték?


"Az hogy neked nem tetszik a válasz vagy nem érted, nem azt jelenti hogy nem válaszoltam"

Nem volt minek nem tetszenie ha egyszer nem a kérdésre válaszolsz. Hogy helyreállította-e vagy sem, hogy hány prófétát küldött, hogy az utolsó üzenet sérthetetlenségét garantálta-e, ez mind csak mellébeszélés, mert semmi köze a kérdésemhez. A kérdés az, hogy ha egyszer Allah képes garantálni hogy az üzenete sértetlenül fennmaradjon, akkor miért nem logikátlan hogy nem tett így már a kezdetektől? Erre válaszolj, nem mellébeszélést kérek!

2019. jún. 18. 12:34
 43/65 anonim ***** válasza:
28%

A bizonyítékot te magad is leírtad. Ha belátod hogy az ősember és a mai ember között jelentős a szellemi képességbeli különbség és tudod hogy az ember folyamatosan fejlődött akkor beláthatod hogy egy néhány ezer éve élt embernél is fejlettebbek vagyunk szellemileg. Ha pedig utánaolvasol, az látod hogy az evolúció nem egy lezárult folyamat. Eléggé szánalmas hogy tudományos tényeket tagadsz csak hogy hibásnak állítsd be az iszlám vallást.



"Nem volt minek nem tetszenie ha egyszer nem a kérdésre válaszolsz."


De arra válaszoltam. Ha neked nem tetszik a válasz, te bajod. Ha meg csak ismételgeted mint egy óvodás, nem tudok segíteni.

2019. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

"egy néhány ezer éve élt embernél is fejlettebbek vagyunk szellemileg"

Bizonyíték?

Hogy az ősemberhez képest van kimutatható különbség, az semmit nem jelent. Az evolúció nem lineáris változás.


"De arra válaszoltam"

Átolvastam újra, de nincs ott a válasz.

Mutasd már meg, melyik mondatodról hiszed azt hogy választ adott a kérdésemre! Mert ez így nagyon úgy tűnik hogy nem tudsz rá válaszolni, es ezt te is tudod, de felsz beismerni, tehát első taktika, mellébeszélés, amikor pedig ebbe belebuksz, második taktika, azt hazudni hogy már megválaszoltad, miközben nem is...

Szóval mutasd csak azt a válszt, vagy ismerd be hogy ötleted sincs!

2019. jún. 18. 12:52
 45/65 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy ezek szerint nem baj, ha pl. egy keresztény nem hisz a Koránban és abban, hogy Mohamed próféta volt? Mármint úgy értem, az ő írásaik alapján a Korán nem lehet igaz és Mohamed nem lehet próféta. (Nem értelmezési különbségekről van szó, hanem konkrétan ütköznek a két könyvben leírtak.) Tehát az általuk ismert tudás alapján vetik el az iszlámot. Lényegében mindegy hogy ki miben hisz? Az a lényeg, hogy hogyan él?"


A mai keresztényekhez eljutott a Korán, így baj ha elutasítják. Amit a kérdezőnek írtam, azokra a keresztényekre vonatkozott akik a Korán kinyilatkoztatása előtt éltek, vagy utána de még nem jutott el hozzájuk a Korán a földrajzi távolság miatt. Tehát a mai keresztények a Korán alapján lesznek számon kérve, nem a Biblia alapján. Persze a tettek is számítanak, akkor is ha valaki Biblia szerint él. Jótetteik és rossz tetteik mind beleszámitanak, de ugye lehet hogy a Korán szerint az adott cselekedet rossz, de ő jónak hiszi mert az elferdített Biblia nem írja, vagy jónak írja.

2019. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
28%

"Bizonyíték?

Hogy az ősemberhez képest van kimutatható különbség, az semmit nem jelent. Az evolúció nem lineáris változás."


Az emberi fejlődésben megfigyelhető a lineáris szellemi fejlődés. Ha tagadod csak magadat égeted.



"Mutasd már meg, melyik mondatodról hiszed azt hogy választ adott a kérdésemre!"


38-as válaszomban röviden összefoglaltam, korábban pedig részletesen. Én nem taktikázom veled ellentétben, mert csak ismételgeted hogy nem válasz anélkül hogy bármit is reagálnál arra amit írtam, ami egy óvodás értelmi szintje.

2019. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 A kérdező kommentje:

"Az emberi fejlődésben megfigyelhető a lineáris szellemi fejlődés"

Bizonyíték?


"38-as válaszomban röviden összefoglaltam, korábban pedig részletesen"

A feltett kérdésemre konkrét válasz egyikben sem volt benne.

De végül is ez is egyfajta válasz hogy ennyire igyekszel elsumákolni a témát...

2019. jún. 18. 17:08
 48/65 anonim ***** válasza:
21%

Olvas utána az emberi törzsfejlődésnek, evolúcióelméletnek, antropológiának és megtalálod a bizonyítékot.


Mivel továbbra is csak ismételgeted a semmit érdemi reakció helyett, úgy veszem hogy egy óvodás szintjén vagy.

2019. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

Képzeld, elég naprakész vagyok genetika és antropológia terén, de sosem találkoztam olyan kutatási eredménnyel ami szerint a 2000 éve élt emberek bármivel is kevesebbek lettek volna szellemi képességek terén.

Szóval bizonyíték?


A kérdésemet meg kicsit sem feltűnő, hogy annyira nem válaszoltad meg hogy még idézni sem tudod a nem létező válaszod! Majd gyere vissza ha tudod értelmezni a kérdést és arra is válaszolsz!

2019. jún. 18. 22:37
 50/65 anonim ***** válasza:
28%

"Képzeld, elég naprakész vagyok genetika és antropológia terén,"


Hogyne :))) Az eddigiek alapján biztosan :)


A kérdésedre rég megkaptad a választ amire semmit nem reagáltál csak annyit hogy az nem válasz. Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni mert ez az óvodás szint.

2019. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!