Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti hogyan értékelnétek a „Két...

Ti hogyan értékelnétek a „Két magzat beszélget” című írást?

Figyelt kérdés

[link]


Azért tenném fel itt a kérdést, mert ugyan az iromány több helyen, mintegy megosztva olvasható, mégsem találtam eddig olyan fórumot a megosztáshoz kapcsolva, ahol véleményszekció is volna, pro és kontra. A mondanivalóját érteni vélem.

Nyilván nem azt várom, hogy a halál utáni életről valaki mondja meg a frankót. Hiszen ez lehetetlenség. Éppen ezért tartom álságosnak és dühítőnek ezt a tanmesét. Nemcsak azért, mert állást foglal egy olyan témában, amire jelenlegi tudásunk szerint nem adható konkrét válasz, hanem azért is, mert kőkeményen sztereotípiákra épít.

Feltételezem, hogy az író hívő, vallásos ember. Őt magát testesítette meg az egyik magzattal: aki nyitott, elmélkedik, válaszokat keres, találgat, haladó gondolkodású. És természetesen ebben a történetben neki van igaza.

A másik magzat pedig az, akit hívhatunk ateistának. És az író élt azzal a lehetőséggel, hogy ezt a magzatot az írásában olyan képre formálja, ahogyan ő maga, és még sokan mások vélekednek az atestákról: felszínes, elutasító, vaskalapos, földhözragadt, korlátolt látásmódú/elméjű; már-már pedzegeti annak a határát, hogy szellemileg visszamaradottnak állítsa be a nem hívőket. Itt pedig ez a magzat egyértelműen téved, hisz tudjuk, a születés után kezdődik az igaz élet, járni fogunk, szájjal eszünk és van Mama.

Vajon a halál utáni történésekről is ekkora bizonyossággal nyilatkozhatunk, csak azért, mert tisztában vagyunk a születés előtti létállapottal?


2019. jún. 22. 21:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%
Szánalmasan gyenge önigazolás... finomság a fafejűeknek.
2019. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen jogos a kritikád és igazad van. Én a mesébe még beírtam volna pár babát. Az egyik baba felszívódik, a másikat meg megfojtja a köldökzsínor, miközben a mama dalol.
2019. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Elpazaroltam egy percet az életemből.
2019. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%
Fájó tud lenni, ha hasonlatot mond valaki arra, hogy nem jött onnan vissza senki.
2019. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
29%

Szeretem ezt az írást, igen elég hatásvadász, szájbarágós stílusú, de a lényeget szerintem jól hozza. Perszehogy hívő vagyok, mindenképp pontozzatok le, hajtok a 69%-ra!

Értem, hogy mit éreztek visszatetszőnek benne, ha a halál utáni életről szólna akkor igazat is adnék benne, de szerintem nem arról szól, hogy az egyik magzat márpedig tutira tudja a választ és igaza lesz, hanem hogy valójában tényleg senki nem tudhatja mi lesz utána. Annyira nem, hogy ehhez mérten minden kérdésünk hasonlóan távol áll az igazságtól, mint itt a szkeptikus magat kérdéseinél. Ebben a sztoriban elvileg tudjuk a válaszokat, de ahogy Luci írta, nem biztos, hogy ez tényleg végbe is megy.

Amikor ateisták tesznek fel a hittel kapcsolatban kérdéseket, az számomra legtöbbször valóban így hangzik. Nem azért mert én, vagy a hívők, a vallások bármelyike tudja a válaszokat, nem tudja senki. Nekem az a furcsa, hogy valaki semmi más nagyobbat nem tud elképzelni sem annál, mint ami van. Ami most van. Hasonló ez ahhoz, mint mikor a jövőről kérdezik az időutazót és mindenki kiröhögi mikor sorolja mik vannak. Vagy amikor régen azon problémáztak, hogy ha minden ember saját lovon közlekedik majd, akkor beborít mindent a lószar és összeomlik a tömegközlekedés.

Természetesen nem minden ateista ilyen, de szerintem ez az írás inkább azt akarja megmutatni hogyan élik meg a hívők azoknak az ateistáknak a kérdéseit, akik a vallásról is és gyakran a tudományokról is csak felületes ismeretekkel rendelkeznek, inkább csak hallomásokból informálódnak.

Nem a tutibiztos halál utáni élethez viszonyítják itt a hitetlenkedő kérdéseket, hanem a "bármi lehet"-hez képest azt, az álláspontot, hogy bármi sem lehet, csak ami van.

2019. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

A teljes kereszteny mentalitas benne van...

Az az igazi kedvesen gonosz es szerenyen ontelt.

2019. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

Ugyanúgy,mint a #magzatkanaplócskát. Felesleges,feltűnően hatásvadász és az érzelmekre hatni próbáló blődség.

Viszont aki ennél nem veszi komolyabban,az ne sértődjön már meg rajta,hogy milyen képet fest az ateistákról. Nemes egyszerűséggel ez arról szól,hogy az egyik hisz valamit,a másik nem,csak itt a hívő szemszögéből van megírva,ez miért sértő? Ateista oldalról mondjuk a másik magzat félúton elmenne,az ateistát szimbolizáló pedig megszólalna,hogy "na látod,születés után halál van",az sem lenne sértő,egész egyszerűen csak másik nézőpontból van megírva. Ennyire ne legyünk már nebáncsvirágok,hogy személyes sértésnek veszünk egy tanmesét.

2019. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%

Miért kellett előhoznod?

Már évek óta nem volt itt... előtte hetente idézték.

Miért nem nézted vissza itt, amit írtak róla?

---

A végletekig buta és szűklátókörű, álnaiv írás.

KIFEJEZETTEN buta hívőknek szól!

Azért sem írom le még egyszer, hogy miért.

2019. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem igaz, ezévben vagy tavaly linkeltem én is valamelyik kérdéshez. Ja és nagyon buta vagyok, mert hívő vagxok ti meg nem, szerintem amiről szólni akar az érthető, szerintetek meg nem, érvek helyett de miértek, aki nem ért egyet az meg csak buta és kész, megint nem vitázni jöttetek csak épp nem volt kit szidni.
2019. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%

Akkor mondjuk úgy, hogy mesének jó, tudománynak pedig CSAPNIVALÓAN ROSSZ ez a történet!

Olyan ordító hibák vannak benne, hogy ihajla.

Persze ezeket nem kérjük számon egy mesén.

De a vallással az a baj, hogy a meséket is valóságként tálalja.

2019. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!