Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed Prófétát (ʿalayhi...

Mohamed Prófétát (ʿalayhi s-salām) megszállta egy démon?

Figyelt kérdés

"The Prophet added, The angel caugth me (forcefully) and pressed me so hard that I could not bear it anymore. He then released me and again asked me to read and I repleid, 'I do not know how to read.' Thereupon he cazgth me again and pressed me a second time till I could not bear it anyomore. He then released me and again asked mo to read but again O repleid, 'What shall I read?' Thereupon he caugth me for the third time and pressed me, and then released me and said , 'Read in the name of your Lord,who has created (all that exists), who created man of blood coagulated. Read! And your Lord is the Most Generous, who taugth by the pen, taugth that which they knew not unto men.' So I read it, and he departed from me. And I awoke from my sleep, and it was as thougth these words were written on my heart. (T. Now none of God's creatures was more hateful to me than an (ecstatic) poet or a man possessed: I could not even look at them. I thougth, Woe is me poet or possessed - Never shall Quraysh say this of me! I will go to the top of the mountain and throw myself down that I may kill myself and gain rest. So I went forth to do so and then) when I was midway on the mountain, I heard a voice from heaven saysing, "O Muhammad! thou art the apostole of God and I am Gabriel." I raised my head towards heaven to see..." (Sahih al-Bukhari)


Mohamed Próféta annyira megrémült Gábriel Arkangyaltól, hogy öngyilkosságot akart elkövetni. Miután felébredt az álmából le akart ugrani egy hegyről, mert azt hitte démoni megszállás alatt volt.


"Waraqah expressed suprise and said Jibreel came only to the Prophets, the best of creatures, so, he wished to meet the Prophet. He said that sometimes the devil decieves people pretending to be Jibreel and then he to whom the devil goes turns mad." (Ibn Kathir, The Life of Prophet Muhammad)


Waragah aki Khadija unokatestvére volt szintén démonnak hitte.


Ott vannak még a sátáni versek al-Lātról, al-‘Uzzáról

és Manātról, a 3 daruról, akik a pogányok által imádott istennők voltak, és ez politeizmus. Mohamed Prófétával elhitette a Sátán, hogy ezek a versek Gábriel arkangyaltól valók, és a Próféta elhitte, tehát, nem tudta megkülönböztetni a Sátántól és Gábriel arkangyaltól való kinyilatkoztatásokat.


,,Have you thought of al-Lāt and al-‘Uzzá and Manāt, the third, the other?" (Sura 53, 19–20)


"Narrated Aisha: Magic was worked on Allah's Apostle so that he used to think that he had sexual relations with his wives while he actually had not..." (Sahih al-Bukhari)


Itt megint arról olvashatunk, hogy Mohamed Próféta valamilyen varázslat hatása alatt állt.


,,And if Muhammad had made up about Us some [false] sayings, We would have seized him by the right hand; Then We would have cut from him the aorta." (Surah Al-Haqqah 69:44-46)


Ha Mohamed Próféta hamis próféta volt, és valójában nem isteni kinyilatkoztatások voltak a Korán versek, akkor elvágták volna az aortáját. Mohamed Prófétát egyszer megmérgezte egy zsidó nő, a Próféta túlélte ugyan, de fájdalmai voltak.


"Narrated 'Aisha: The Prophet in his ailment in which he died, used to say, 'O 'Aisha! I still feel the pain caused by the food I ate at Khaiber, and at this time, I feel as if my aorta is being cut from that poison'" (Sahih al-Bukhari)


Véletlen lenne, hogy az isteni kinyilatkoztatás szerint elvágnák az aortáját ha nem hamis próféta, és éppen úgy fogalmazott a Próféta, hogy ,,..úgy érzem mintha elvágnák az aortámat..."?


Össze foglalva: öngyilkos akart lenni miután megjelent neki Gábriel arkangyal, sátáni verseket isteni kinyilatkoztatásnak vélt, varázs alatt állt egy ideig, és úgy érezte mintha elvágnák az aortáját, ami, mint azt említettem, akkor történt volna meg vele, ha nem istentől valóak a kinyilatkoztatásai.



2019. jún. 26. 17:00
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
0%

45%


41 es válasza


"hogy az iszlámra térnek át a legtöbben világszerte. Egyébként is mi másra? Keresztény vallásra? :)


Mi nagyképűség már. Mi másra? Ez az iszlám eggyik vezérvonala, hogy ti vagytok a fajin gyerekek a többi meg agyatlan senki. A sok faék majd megmondja a frankót.



"Még ez a hazug keresztény szennylap is megerősíti hogy az iszlámra térnek át a legtöbben:"


Tehát egy hazugnakn artott oldalról idézett mondattal kívánod bizonyítani az igazadat. Gratulálok a logikádhoz. Volt miből tanulnod...


"Ez egy tipikus keresztény hazugság hogy a muszlimok mindenhol sok gyereket szülnek. Van ahol igen, máshol nem."


Mindenhol csak szaporodnak mint a sáskák. De itt vége is a tudásnak.


"Újabb hazugság. Sehol nem kényszerítenek senkit arra hogy muszlim legyen."


Na ez a valódi hazugság. De ezt már sokan megcáfolták neked így nem teszem. Persze tudom, hogy amnéziés leszel ez ügyben, de nem tud érdekelni.


46 válasza


"Attól még hogy Bukhari hadisz, egyáltalán nem biztos hogy hiteles. Úgy tartják hogy több százezer hadiszt gyűjtött."


Már ezt is lehazudja. Megteheti végül is szabad neki.


"Tehát a Korán alapján kizárt hogy Mohamed próféta saját kedve szerint hozzá tett volna bármit is."


Amikor feleségül vette - most ne keljen már fejből tudnom- valamelyik rokonának özvegyét ami tilos volt addig, hirtelen jött egí kinyilatkoztatás Allahtól, hogy neki mégis szabad. Több mint gyanús.


47 komment


"A forrásodról pedig csak annyit hogy a magyar orientalisztika, Közel-Kelet és iszlámkutatás szakértői elhatárolódtak tőlük egy közös nyilatkozatban:"


Ezt meg már elmagyarázták neked, de tudom amnéziás vagy, és egyet hajtasz mint a pereces. Valamelyik ilyen muszlimos kérdésnél van lentebb.


Hát ez meg egyenesen kész. Ekkorát lódítani öreg, még egy muszlimtól is szép teljesítmény.


"Hazugság ahogy van. Mekkában egyre többen tértek át az iszlámra, ezért kellett menekülniük,"


A nagyszabású és villámsebes terjedés következtében Mekkából, mind a kb 80 -150 fő muszlim "elsétált" Medinába.


"Medinában pedig ekkora már a város nagyrésze muszlim volt pedig a próféta nem élt ott,"


Hát ez meg minden hazugságok öregannya. Mutass olyan orientalista forrást, ahol ezt írják. Kamu, kamu, kamu


"tehát hazugság hogy ne lett volna sikeres a mekkai időszakban."


Hát persze, mi más is lehetne...:)


"Ez egy tipikus kiragadott vers, amit iszlámellenes szennylapok terjesztenek és hazug állkeresztény oldalak. Ez azokra vonatkozik akik megtámadták a muszlimokat. Ez kiderül a szövegkörnyezetből és kapcsolódó versekből."


Mitől lenne kiragadott. Bárhonnan is idézek a Koránból, az Allah szava. Megmásíthatatlan, és szó szerint értelmezendő. Jól gondold meg mit is válaszolsz erre. Egyébként meg senki nem

üldözte őket. Az muszlim kalifák és az umma kötelessége legalább egyszer háborút indítani a hitetlenek ellen. Ne fáradj, tudom ez is hazugság.


"Ez sem igaz. Van olyan hagyomány ami szerint nem tudott írni de ez tévedés. 99% hogy tudott írni olvasni. A kinyilatkoztatás érkezésekor pedig egyből az írnokai írták le a Korán verseit szóval nem később íródott le."


Persze tévedés ez is. Szarul is néz ki egy síkanalfabéta alapító, aki egyébként az is maradt élete végéig. Semmiféle ínoka nem volt kezdetben, ráadásul a kénye kedve szerint kinyilatkoztatott, következetlen hazugságai miatt a későbbiekben valóbanmeglévó írnoka is lelépett tőle. És jobb ha magadévá teszed a tényt, hogy kb 200 évvel halála után írták le, tékolták össze véglegesen a Koránt.


"A vers semmi olyat nem ír hogy Allah a Koránból töröl el bármit is. "


De ír. mégpedig arról, hogy a régiek helyett új verseket hoznak nekik. Tehát a régit eltörlik. Ne fáradj.., tudom ez is hazugság.


"Korán is szóval tegyél le valamit amivel bizonyítani tudod."


Ezt már te is megtehetnéd, aztán majd én mondom azt, hogy az hiteltelen, és hazugság.:)


49


"Látszik hogy halvány lila gőzöd sincs az iszlámról csak ilyen szennylapokból tájékozódsz és a többi állításod is ez a kategória."


Igen tudjuk csak neked van itt fogalmad mindenről. Sem a Koránnak, sem a hadisz nak nincs igaza. Csak neked lehet az iszlám védelmében hazudni, hazugnak nevezni. Tudom, tudom...hazudok.


"A dzsihád jelentéstartalma semmit nem változott csak az általad idézet szennylapok hazudják ezt. Még a kronológiailag utolsók között kinyilatkoztatott szurákban is ott van hogy önvédelem esetén engedett meg a harc."


Hát, ez meg már tényleg a legteteje, a hazugságaidnak.Folyamatosan támadó jeklegű támadásokat kell intézni a környező nem muszlim országok ellen. Mohamed még a halálos ágyán is megeskette hadvezérét, hogy indítson háborút Bizánc ellen. A Béke vallása mi? Nevetséges.


Nem is írom tovább, mert kár beléd a szó.

2019. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

"Az iszlám növekedési rátája főként Afrikában, de Amerikában és Európában is elképesztő mértékű.

Vagyis az iszlámból térnek meg a legkevesebben és az iszlám hitre térnek a legtöbben a világon."


Ez az oldal nem említ forrást. Az is lehet, hogy csupán a muszlimoktól hallottakat ismétli el, igazságként kezelve az állításukat. Az is lehet, hogy a növekedés és az áttérés közé a cikk írója is tévesen egyenlőségjelet tesz, így egyszerűen téved. Feltételezem tudod, hogy nem ilyen bizonyítékra vágytam, hanem egy rendes felmérésre.

Egyébként nem teljesen egyértelmű, hogy vajon arra gondol-e az író, hogy az iszlámra térnek át a legtöbben általánosságban, vagy csupán arra, hogy a kitért keresztények, ha új vallást választanak, akkor legtöbb esetben az iszlám az. Mivel alapvetően a kereszténységet hasonlítja össze az iszlámmal és úgy fogalmaz, hogy "az iszlámból TÉRNEK MEG a legkevesebben", ami az én olvasatomban leginkább azt jelenti, hogy a iszlámból térnek be a kereszténységbe a legkevesebben, így könnyen elképzelhető, hogy a mondat második fele is a keresztényekre vonatkozik. Ez pedig lényeges különbség, ha valóban így van.


Én most ezt úgy veszem, hogy erre a kérdésemre nem kaptam választ. Továbbra is úgy vélem, lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem.

2019. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
36%

"Az, hogy az ebből nyert következtetések néha összecsengenek néhány iszlám-kritikus oldal véleményével, az csupán a logikus gondolkodás következménye, amit persze egy elvakult fanatikus nyilván nem tud megemészteni."


A magyar orientalisztika, Közel-Kelet és iszlámkutatás szakértői sem tudják megemészteni. Ezért tettek közzé egy nyilatkozatot amit 25 szakártő írt alá. Elmondták hogy ezek az oldalak hazudoznak az iszlámról és közük nincs a valóságoz. Persze a hozzád hasonló zseniknek megfelel és a fanatikus keresztényeknek akik bármit elhisznek csak iszlámellenes legyen. Te pedig semmit nem olvastál csak ilyen hulladék szennylapokat.



"Jól jellemzi a szemellenzős hozzáállásodat az is, hogy amikor megkapod a bizonyítékot a "sátáni versek" eredetére, azonnal félresöpröd és tovább mantrázod a "dehát a Koránban nincs benne" rigmusodat és nem tudod felfogni, hogy attól mert a "sátáni versek" _vallási_ szempontból nem illeszkedik a Koránba, _történeti_ szempontból még hiteles lehet."


Te nem hoztál bizonyítékot és persze nem is reagáltál arra hogy nem csak a Korán de hadiszok ezrei is ellentmondanak az állításodnak. Magyarul még ha igazad is van és tényleg van egy ilyen amit kétlek, akkor is ezzel szemben van többezer forrás ami ellentmond annak. Magyarul te azt az egyet tartod igaznak amit többezer másik cáfol. Ezt hívják vágyvezérelt hozzáállásnak.



"Nincs okunk kételkedni Ibn Iszháq leírásában, annál is inkább, mivel egy hithű - ámde a történelmi hűség elkötelezett hívének tekinthető - muszlimról van szó. De ahogy elnézem, ezer év kevés lenne, hogy túljussunk ezen az akadályon."


Mégha tényleg ezt is írt, ellentétes a Koránnal, sokezer hadisszal, a józan ésszel és a logikával. Persze ha valaki hozzád hasonlóan iszlámellenes akkor ezek semmit nem számítanak.

2019. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
50%
44%-os. Te ugye valami agyhalott fanatikus keresztény vagy? Bocs de nem vesztegetem rád az időm. Nem vagy azon az értelmi szinten hogy beszéljünk.
2019. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
36%

# 52


"Ez az oldal nem említ forrást. Az is lehet, hogy csupán a muszlimoktól hallottakat ismétli el, igazságként kezelve az állításukat. Az is lehet, hogy a növekedés és az áttérés közé a cikk írója is tévesen egyenlőségjelet tesz, így egyszerűen téved. Feltételezem tudod, hogy nem ilyen bizonyítékra vágytam, hanem egy rendes felmérésre."


Hát gondoltam ha egy keresztény oldal is megerősíti amit állítok, elhiszed :) Az tény hogy nem részletezi, mindenesetre ahogy mondtam összesített felmérést eddig nem találtam csak cikkeket de ha belebotlok ilyenbe megosztom. Azt azért kijelenthetjük szerintem hogy biztosan nem a keresztény vallásra térnek át a legtöbben. Ha megnézed például a magyar vagy az európai vallásra vonatkozó statisztikákat, egyértelműen kiderül hogy jelentősen csökken a keresztények száma. 2001-es felmérés szerint Magyarországon 7,5 millió vallotta magát kereszténynek, tíz év múlva viszont csak 5,3 millió. Ez hatalmas csökkenés rövid idő alatt és ez általános a nyugati világban.

2019. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
27%

Ahan...ja. Majd pont egy ilyen hazug faék mint te, szava lesz mérvadó a szintemet illetően. Mindjárt elsírom magam..., úgy megbántódtam...


Te hazudozol itt folyamatosan több ezer hadiszról, de ennyi. Hol vannak? A kis fejecskédben szólnak csak? Te kaptál hivatkozást, oldalt a másiktól, de te meg egy általad hazugnak nevezett oldalról vett szöveggel akarsz itt manipulálni. Elmondásod szerint mindenki csak hazudik körülötted. Meg senki sincs a te szellemi szinteden, aki nem az iszlám mellett van, és csak te tudsz mindent, még a Korán és a hadisz ellenében is. A világesze muszlimot játszod,- mondjuk azt az egy soros teológiát, amit az iszlám képvisel valóban nem nehéz megtanulni,- és mást nem is lehetett várni tőletek.

A fanatizmus meg pont rátok jellemző,én meg még csak keresztény sem vagyok. Ezt is csak a kutya suttogta a füledbe, mint azt a sok fejedben lévő hazugságot amit ide körmöltél.


Ahogy mondtam...kár beléd a szó. Ahogy már mások is ez előtt, csak fölöslegesen beszéltek neked, úgy most is fölösleges neked bármit is mondani. Az olyan fanatikusoknak mint te, teljesen mindegy mit mond az ember, mert csak személyeskedés, és hazudozás lesz a válasz irányodból. Álmodjál csak tovább mecsetekről, meg sok rabszolga feleségről, de itt csak te vagy az egyedüli, aki nem üti meg azt a szellemi szintet, ami egy vitához kell.

2019. júl. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

"A magyar orientalisztika, Közel-Kelet és iszlámkutatás szakértői sem tudják megemészteni. Ezért tettek közzé egy nyilatkozatot amit 25 szakártő írt alá. Elmondták hogy ezek az oldalak hazudoznak az iszlámról és közük nincs a valóságoz. Persze a hozzád hasonló zseniknek megfelel és a fanatikus keresztényeknek akik bármit elhisznek csak iszlámellenes legyen."

Csúsztatás... már megint... ezek az ún. "iszlámkutatás szakértői" - legyenek ezek bárkik is - a CSPI állításaitól határolódtak el, te ezt nemes egyszerűséggel az összes iszlám kritikus oldalra ráhúzod. Márpedig ha valaki csak azért nevez "szennylapnak" egy publikációt, mert abban iszlám kritikus gondolatok fogalmazódnak meg, azt az embert nem lehet komolyan venni. Egy fanatikus véleménye a legritkább esetben mérvadó vallási kérdések objektív megítélésében.


"Te pedig semmit nem olvastál csak ilyen hulladék szennylapokat."

Hát persze. Ringasd magad ebbe a hitbe, hátha megnyugszol tőle. Most már csak az a kérdés, te milyen szennylapokból tájékozódtál az iszlámról, mert nem igazából látok mély tudást a válaszaid mögött, csak dogmákat hajtogatsz egyfolytában.

Jól mutatja "tájékozottságodat", hogy sem Ibn Iszháq-ról sem a műveiről nem tudsz semmit (ennek ellenére azonnal megkérdőjelezed az ott írtakat - boldog tudatlanság), Allah leányairól is halvány lila fingod nem volt, amíg föl nem merült ez a téma (saját bevallásod szerint is csak most olvastál utána), hogy mi is ez az egész tul.képpen. De azért keményen osztod az észt. Dehát ez az igazi jótékonyság; másoknak adni abból amiben te magad is szűkölködsz.


"Te nem hoztál bizonyítékot és persze nem is reagáltál arra hogy nem csak a Korán de hadiszok ezrei is ellentmondanak az állításodnak."

De. Leírtam a lényeget ezzel kapcsolatban. Sajnálom, ha nem sikerült értelmezni. A bizonyíték ott van, csak bele kéne olvasnod. Az, hogy ez a bizonyíték "hadiszok ezreinek" mond ellent, az már nem az én problémám.

2019. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 Lux morulus ***** válasza:
38%

57 válaszoló


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ezt érdemes végigolvasni, bár hosszú. Én követtem végig. És a többi írását is Luxnak. Tanúlságos és ott is, ez a tökfej vitatkozik, de rossz emberrel kezdett. Van még ilyen itt, majd előkeresem.


Még téged nem nácizott le, de ott már elkezdte, de abba is beégett,mert az iszlám a legnagyobb nácik egyike. Lehet, hogy nem ebben van, de valamelyikben elmagyarázta a csávó ennek a fanatikus muszlimnak, hogy mi is a helyzet a nácikkal.

Szerinted megértette?

Az általa belinkelt elhatárolódással már ott is beégett. Az is el lett neki magyarázva, de semmi eredménye nincs. Csak fújja a takíját, nyomja a dzsihádot a szerencsétlen.


Tényleg érdemes elolvasni. Folyamatosan szidja, provokálja a válaszolót, az meg egy két kifakadáson kívül halál nyugodtan osztja tovább. :)

2019. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
11. Sokan jönnek majd az én nevemben...egy démon is tud szépet szólni éppen, ha megakarja téveszteni az embert. Attól még hogy jóra szólít fel az nem biztos, hogy nem ártó céllal teszi.
2019. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Gábrielről másképp:

Gábriel egy nagyon veszélyes entitás, gyakorlatilag a GeBúRa angyala. Mi tartozik hozzá? Nergál: a Mars, és a veres (véres) kard. Mit hoz? Bajt.


Elfedték ügyesen az arcát, hogy az óvatlanok kedvesnek lássák. Nagyon veszélyes entitás. A kabalisztikus GeBúRá, amiből szivárog a gonosz. Színe a veres.

Azt mondják a külső körben, a gyanútlanoknak, hogy egy szelíd, leányarcú angyal. (Mindig így tanítanak.)


al-Uzza az a pusztító, neki áldoztak gyerekeket (lelkeket), hogy ne vegye el az övéket. Al-Uzzából lett a kései Lucifer. Al-Uzza, a pusztító, hajdan félelmetes és nagyon fényes csillag volt. A Napra lehetett nézni, de rá nem. Miért? A szemed ráment. Szolgamód hízelegtek neki a papok meg a vének, hogy ne bántsa a népet. Aki most emlékezik, függessze reá szemeit.

Al-Uzzának Hathoor az egyiptomi neve.

2019. aug. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!