Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet megbízni a...

Hogyan lehet megbízni a bibliában. Ha azt emberek írták és több zsinaton keresztül válogattak ki hogy mi kerülhet bele?

Figyelt kérdés

Én hiszek Istenben próbálom betartani a parancsait és úgy gondolom hogy Isten a biblián keresztül tud velünk "beszelgetni" segíteni. Megérthetjük amit ő akar nekünk mondani. Viszont azt honnan lehet tudni hogy nem éppen nem ugy alakitottak a bibliat hogy az az egyhaznak legyen kedvezo vagy mi van akkor ha nem teljes igazsagokat irtak bele.

17L


2019. júl. 3. 18:15
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
A garanciád nem létezik, csak hiszed, hogy van.
2019. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
43%

"Isten mindenható, ezért mindent megtett, hogy a Biblia mondanivalója ne változhasson."


A muszlimok meg azt mondják, hogy Allah mindenható, ezért mindent megtett, hogy a Korán mondanivalója ne változhasson.


Tudtad, hogy közös jellemző a keresztény és muszlim vallásban, hogy "szent" háborúkat (keresztes háború vs dzsihád) robbantottak ki a "szent" könyv szavaira hovatkozva? Valóban nem változott a mondanivaló, nem forgatták ki egyik "szent" könyv üzenetét sem... Nyilván Isten mindenható és vigyázott, hogy ne élhessenek vissza a szavával (és akkor az inkvizíció nevezetű "csodás" szörnyszülöttről még nem is beszéltünk). Irónia...


Kedves barátom, amikor ilyeneket írsz, teljes tudatlanságban teszed? Tudod a történelem nem kitaláció, hanem jobbára lejegyzett események sora, megtörtént dolgok. Nem úgy, mint a te "garanciád".


"Beszélnek itt össze-vissza eszetlenül az ateisták"


Ki mondta, hogy én ateista lennék? Tévedés...

2019. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%
Ha az vagy, ha nem, tudnod kéne, hogy Allah és Jahve megyegyezik, Ábrahám Istene. Aki hívő, annak Isten a legnagyobb garancia. Akinek nem elég biztosíték, az még nem hisz eléggé, vagy egyáltalán nem. Sohasem erőltetném rád a hitem, te miért erőlteted a meggyőződésed?
2019. júl. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

"Ha az vagy, ha nem, tudnod kéne, hogy Allah és Jahve megyegyezik, Ábrahám Istene."


És mikor is állítottam azt, hogy a kettő nem ugyanaz? Vagy abból, hogy másként neveztem (ahogyan a muszlimok), az jön le neked, hogy nem ugyanaz? A Korán "istene" pont ugyanolyan korlátolt, mint a Biblia "istene".


"Akinek nem elég biztosíték, az még nem hisz eléggé, vagy egyáltalán nem."


Meg is érkeztünk a vak hithez, újból és újból. Nektek a kényszeres elfogadásotok a biztosíték.


"te miért erőlteted a meggyőződésed?"


Én nem erőltetek rá senkire semmit, csupán reflektáltam a butaságra, amit írtatok. Józan ésszel érveltem. Tudod, amit Isten azért teremtett, hogy használd, de te inkább pihenteted!

2019. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
0%
Már megint erőlködsz? Kicsit szánalmas vagy, de jogod van hozzá. Ebben vagy erős, ez elégít ki téged. Te ebben találod a garanciákat. Mi pedig Istenben. Tudom, hogy fáj neked, de minket hívőket nem zavar a te értetlenséged.
2019. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Dehogy azonos Jahveh és Allah! Aki ezt állítja nem ismeri sem a Bibliát sem a Koránt.
2019. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Nem válogatták több zsinaton keresztül.

Amikor I. Konstantin az első zsinatot Kr.u. 325-ben összehívta (ez volt a Níceai Zsinat) akkorra a kánon már megvolt, hiszen a Kódex Vaticanus, a Biblia legkorábbi teljes ránk maradt kézirata Kr.u. IV. század elejéről való.

Tehát sem a Níceai sem a későbbi zsinatokon már nem vettek ki és nem tettek bele semmit.

2019. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

26#


Ennyire sötét nem lehetsz, vagy mégis?

2019. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
# Nálad van nagy sötétség kisbarátom, ha olyan ostobaságot állítasz, hogy Jahveh és Allah ugyanaz. Homokegyenest mást mond a Biblia Istene, mint a Koráné, ha nem tűnt volna még fel. Nem csak a GYK-át kell ám olvasni, hanem néha a Bibliát is, és esetleg a Koránt, ha már ilyen témához szólsz hozzá.
2019. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Hogy jutottál erre a következtetésre? Elárulom, egyedül vagy vele. Mit gondolsz miért hívják a 3 ábrahámi vallásnak?
2019. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!