Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szégyen a keresztény férfinak,...

Szégyen a keresztény férfinak, ha hosszú hajat visel?

Figyelt kérdés

1 kor: 11:14


"Nem arra tanít-e titeket maga a természet is, ha szégyen a férfinak, ha hosszú hajat visel?"


Szerintetek egy keresztény férfinek ne legyen hosszú haja? Megtudjátok indokolni miért ne?



2019. júl. 10. 22:45
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

#5

"Honnan tudod mi az Isten véleménye?"


Egyből írtam a tőlem idézett írás után... Itt nem jövünk rá úgysem.

2019. júl. 11. 09:17
 12/29 BGB ***** válasza:
61%

#Kérdező


Hogy Jézusnak, hogy milyen volt a haja, alacsony köpcös volt-e vagy magas vékony nem véletlenül nem tudjuk, hanem azért mert nem ez a lényeg, hanem az amit tanított a világnak.


Jézus nem lázadt senki ellen csak mondta az igazságot, ami eltért a hazug és képmutató világ logikájától ez okozott konfliktust.


A képből ne indulj ki köze nincs az igazi Jézushoz. A Festője saját nem biztos, hogy helyes elgondolását vetíti ki. A hosszabb (talán még nem női értelemben vett hosszúnak mondható bár annyira nem néztem meg) hajjal és a finom vonásokkal pont a női jelleget kedvesség megértő anyai szaretet puhaság stb akarja hangsúlyozni.


Ezért szigorúan tilos Istent és Jézust ábrázolni mert ahogy egy kép felér ezer szóval egy kép felérhet ezer hazugsággal is.


Nem tudjuk milyen volt Jézus, de biztos, hogy köze nincs a képen láthatóhoz mert már csak matematikai esély is nulla, hogy valaki eltalálja.


Az a lényeg amit mond én legalábbis úgy gondolom

2019. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
Ha kiragadsz egy adott bibliai verset és önmagában próbálod értelmezni, az könnyen tévútra visz, mint most. Ezt Pál apostol a korinthusi híveknek írta, nem minden hívőnek. Nem akart változtatni az ottani szokásokon, hogy a keresztények ne keltsenek megbotránkozást. A római híveknek például nem tartotta mindezt fontosnak, hogy leírja.
2019. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A Biblia a transzexualitást sem értekeli túl jól! Most akkor mondjam meg az izémnek, hogy ne gerjedjen a fiúkra?
2019. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
A középkorban is többször változott a hajviselet. Ők még vallásosabbak voltak, mint a mai ember, higgyünk már nekik!
2019. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%

A hosszú haj is lehet szép és gondozott egy férfin. Nem úgy van az, hogy egy férfi csak torzonborz hosszú haj viselésére képes.


Meg mi a hosszú? Három centi, vagy tíz, vagy harminc?


A férfiak rövid hajviselete azért visszatérő divat, mert a veszélyes munkákat (harc, nehéz fizikai munka, vadászat) mindig is férfiak végezték és végzik, és ott eléggé hátrány a hosszú haj, mert elakad, arcba lóg, vagy megragadja az ellenség. Még a gyártósori munkán is a nőknek fel kell kötni a hajat, nehogy egy gép elkapja.


Pálnak pedig nem véletlenül tartjuk számon, hogy melyik levelet kinek írta, ugyanis ez fontos. Nem Pál első, második stb leveléről van szó, hanem korintusiakhoz, rómaiakhoz, filippiekhez stb írt levelekről.

2019. júl. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem szégyen. A bibliai Jézust is hippikülsővel ábrázolják.
2019. júl. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
57%

Most nem azért, de én keresztény körökben sokkal több hosszú hajú fiút látok, mint egyébként bárhol. :D


A szentírási részeket meg nem szabad úgy olvasni, hogy kiragadjuk a szövegkörnyezetből és figyelmen kívül hagyjuk a törtènelmi hátteret. Akkoriban ez mást jelentett, más szokások voltak érvényben.


Nem, egyáltalán nem szégyen férfinak a hosszú haj, sőt, van, akinek nagyon jól áll és kifejezetten jól néz ki hosszú hajjal.

2019. júl. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kopasz vagyok "örökletes", összesúgnak a hátam mögött a templomban. Szégyenlem.
2019. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!