Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a nazarénus...

Mi a véleményetek a nazarénus szülőktől, fiatalokról, a gyülekezetről? Ti hogyan viszonyultok hozzájuk?

Figyelt kérdés
(Aki egyáltalán nem ismeri ezt a vallást,az ne is válaszoljon.)

2019. júl. 16. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
5 éve volt egy Nazarénus vallású barátnőm. A család nagyon barátságos volt, a hitgyülekezetben is nagyon jó és tisztességes embereket ismertem meg, találtam barátokat. Vállaltam a keresztyén-ség felvételét is (házasodás miatt), de a lánnyal idő közben eltávolodtunk egymástól. Kényelmetlenné vált a helyzet, ezért a gyülekezetbe sem jártam többé. Semmit nem bántam meg, érdekes tapasztalatokat gyűjtöttem, úgy érzem jobb ember lettem ezáltal.
2019. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor a te szüleid nem voltak nazarénusok. Hanem magadtól jártál gyülekezetbe?
2019. júl. 16. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem voltak azok és én sem lehettem végül keresztyén. Sokat tanultam az igaz hitről, de nem éreztem magam elég felkészültnek.
2019. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Semmi jó. Van pár ismerősöm,akiknek titokban kellett járni egy másik gyülekezetbe,mert ott nem engedik,hogy máshova menjenek (mellesleg a 2 gyülekezet tanai csaknem tök egyformák voltak). A rokonuk volt az ottani pásztor,már emiatt is nehézkes volt. Aztán rájött és mehettek Isten hírével. Az egyik srácot meg még a nazarénus barátnője is ejtette emiatt. Ezt a fajta bánásmódot sosem gondoltam egészségesnek.
2019. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Tisztelt kérdező! A legfontosabb kérdés az, hogy Istennek mi tetszik, mi nem. Az ilyen jellegű kérdéseknél a legtöbbször éppen csak erről nincs szó. Mindig csak arról írnak, hogy nekik mi a szimpatikus, az emberek szerint így, meg úgy ...


De ha a bibliai igazságokat is alapul vesszük, nem csak a saját egyéni ízlésünk számít, akkor már sok minden kiderül.

A nazarénusok egy ex-református lelkész révén szakadtak ki a református egyházból. Ezért a tanaik szinte ugyanazok a fegyveres katonai szolgálatot kivéve. Anyai ágon a rokonság nagyobbik fele (volt) nazarénus, tehát jól ismerem őket.


A legtöbb közösség, egyház, vallásos csoport mindig az igazságon bukik el, amire nem fektetnek kellő hangsúlyt, gyakran jobban ragaszkodnak a saját hagyományaikhoz, mint a bibliai igazságokhoz. Ez sajnos a nazarénusokra is igaz, hiszen a tanaik a történelmük alatt szinte semmit sem változott. Márpedig kizárt, hogy a reformátusok csak a fegyveres katonai szolgálatban térnének el az isteni igazságoktól.


31 "Majd Jézus ezt mondta azoknak a zsidóknak, akik hittek neki: „Ha mindig megfogadjátok a szavaimat, valóban a tanítványaim vagytok, 32 és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket." (János 8:31, 32)


A legtöbb közösséget kereső ember sajnos éppen ezt az IGAZSÁGOT nézi semmibe (ezzel magát Jézus Krisztust is), amikor a saját ízlése és szimpátiája szerint keres és nem veszi figyelembe kellőképpen az igazságot!

2019. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Idézeted végén János szerepel. Tehát ezek nem Jézus szavai, csak János emlékeinek értelmezése.
2019. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Csak a személyiség számít.

Mindenhol vannak.... mindenfélék.

2019. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Tisztelt hatos válaszoló! Semmi alapunk kétségbe vonni a Szentírást, annak hitelességét, azt amit ihletett írói pl. Jézus tanításáról írtak. Sőt, igen erőteljesen látszik a hitelessége.
2019. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelt 8-as író.


Jézus szavai, Jézus száját hagyták el hitelesen. János sok-sok év után írta le emlékei és saját értelmezése alapján. Ha egyáltalán János írta, hisz a jelenlegi kutatások mást mutatnak, inkább csak róla nevezték el az írást.

Ha te egy emberi irományt imádsz, akkor bálványimádást követsz el. Valamint nem Jézus, hanem János követője vagy.


Semmi okunk azt feltételezni, hogy János, vagy bármelyik tanítvány fotografikus memóriával rendelkezett volna, s mivel bizonyítványt sem kaptak, így arról sincs tudomásunk, hogy melyik, milyen mértékben sajátította el Jézus tananyagait.


Jézus Arámi nyelven tanított, az evangélium Görög nyelven íródott. Feltételezve, hogy 40-50 év emlékezet alapján sem változott semmit a tananyag, a fordítás során már bizonyosan torzult jelentése, ami teljes mértékben csak akkor lehetne ellenőrizhető, ha létezne egy eredeti és teljes terjedelmben meglévő János korabeli evangélium. De hitelességet, még ez is csak a fordításnak adhatna.

2019. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahol en laktam ott sok nazarenus el. Van gyuekezetuk is.

Ismertem joparat szemelyesen, dolgoztam is veluk. Fura a vallasuk meg a szokasaik pl ekszert nem hordanak, nem jarnak szorakozohelyre, altalaban nem is sportolnak (nem versenyezhetnek) es nem igazan baratkoznak olyanokkal akik nem az o vallasukban vannak.

Amugy kedves emberek, szorgalmasak, sokat dolgoznak. Amit en megfigyeltem hogy egyetemre nem igazan mennek hanem altalaban szakmat tanulnak. Sok koztuk a vallalkozo is. Vannak testverek akik kozosen vallalkoznak es nagyon jol megy nekik. A tobbseguk nem szegeny. Meheszkednek, allatot tartanak, gazdalkodnak, valahogy mindig megoldjak hogy eltudjak tartani a nagy csaladot es a nok nem is szoktak dolgozni.


Van koztuk olyan is aki nagyon fura, pl kitagadta a lanyat mert nem vette fel a nazarenus vallast.

2020. máj. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!