Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivok! Ti hogyan viszonyultok...

Hivok! Ti hogyan viszonyultok a transznemu emberekhez?

Figyelt kérdés
Amikor valaki nem megfelelo testel szuletik.
2019. ápr. 23. 20:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%

Érdekes esetnek tartom a transzneműeket/transzvesztítákat, illetve a hozzájuk való titkos viszonyulásomat is.


Őszintén, úgy gondolom, hogy ez egy születési agyi defektus, mely a jelenlegi társadalmi normák miatt alacsonyabb szintre sorolja ezeket az embereket (még a szimpla homoszexualitás sincs teljesen elfogadva a köztudatban, nemhogy ez). De amíg ember az ember, addig ez így is fog maradni, ugyanis mélyen legbelül félünk a változástól, az új dolgoktól, és az LMBTQ normák elfogadása cseppet sem konzervatív.


Az egyetlen forma, ahogy én viszonyulok hozzájuk, az a szexuális. Személyesen nem ismerek efféle embereket, de ha ismernék is, valószínűleg nem barátkoznék velük a rájuk és az általuk rám zúduló szociális stigma miatt.


Szexuálisan viszont a rejtett kiteljesedést látom bennük melyet elérhetnék velük, ugyanis vannak köztük olyanok, akik univerzálisan aktívak/passzívak, így egy elég pozitív értelemben változatos szexuális életvitelt lehet velük folytatni, mely önmagában egy erős tabu. Viszont az nem az én eltervezett életpályám, így fantázia marad.

2019. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%
Nekem ez a legfurcsább és ezt értem a legkevésbé. Azt pl. még megértem, amikor valaki a saját neméhez vonzódik, vagy mindkét nemhez, de az nálam "nem jön át", amikor valaki azt mondja, hogy nőként született férfi testtel. Nem tudom, hogy ez egyáltalán tudományosan mennyire támasztható alá.
2019. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom őket, nehéz lehet nekik, de ezen kívül ugyan úgy viszonyulok hozzájuk mint bárkihez. Teljesen hidegen hagy ki milyen nemű, kihez vonzódik vagy milyen szokásai vannak.
2019. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint a többi emberhez.
2019. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%

Én pl mindig is azt mondtam, hogy fúj, undorító, bűn stbstb.

Egyszer viszont a pásztorom rávilágított egy fontos tényre a kérdéssel kapcsolatban. Az a férfi, aki a lelkében nő arra fog törekedni, hogy testben is nő legyen, ha fontos neki a lelke/ érzései.

És azt tudjuk, hogy a lélek egyedül a teremtő Istentől származhat, tehát én távol állok tőle, hogy megváltoztatni akarjam!

2019. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KZitus ***** válasza:
51%

Szia


Sokféle "defekttel" születhet, és születik is EMBER, és ez a lényeg: EMBER!. Isten mindenkiért adaadta a Fiát, mert MINDEN embert szeret. Akkor nekem is szeretnem kell, hiszen a felebarátom. Nincsen előítélet bennem.

2019. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
44%

Vótmá.


Amúgy nem ismerek egyetlen transznemű embert sem, így nagyon sehogy. De egyébként úgy viszonyulnék hozzá, mint az összes többi emberhez, nem bántanám emiatt, ugyanúgy bánnék vele, mint másokkal, bár magával a transzneműséggel nem értek egyet. Ez az atya ebben a videóban tök korrekt módon, ítélkezésmentesen mondja el, mi is a gond ezzel: [link]

Szerintem érdemes megnézni, egyszerűen, jól érthetően mondja el a dolgokat. Van magyar felirat is, ha szükséges. :)

2019. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
23%
Nekem pont olyan, mint a Pista bácsi a zárt osztályon, aki Napóleonnak képzeli magát. Hadd ne kelljen már mindent elfogadni. Legközelebb már a pedofilokat lesz kötelező pátyolgatni? Nekem miért muszáj mindenhez jó pofát vágni?
2019. ápr. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Rachel Warner ***** válasza:
31%

Érdekes,hogy mindenki a fekete földbe van belepontozva a SAJÁT véleményéért. Hú,de elfogadóak vagyunk,ugye? Csak nehogy valaki mást merészeljen gondolni.

-egy nem hívő

2019. ápr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
#9 A gyakorin ez megy, függetlenül a kategóriától, a kérdéstől és a vallási nézetektől, és nem is mindig a válaszolók értékelnek. De ha ettől jobban érzed magad beleláthatsz bármit, csak azt nem értem mitől vagy annyira büszke rá, hogy nem vagy hívő. Szerinted a hit az oka a lepontozásnak vagy hogy jön ez ide? Ettől érzed magad jobb embernek, hogy a hívők rossz tulajdonságait próbálod összehasonlítani a te nem hívő jó képességeiddel? Elég nagy ostobaság aszerint felosztani a világot, hogy a hitèhez kèpest ki milyen ember.
2019. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!