Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miként szüntethetném meg,...

Miként szüntethetném meg, hogy a régi volt bérlőm barátnője az én lakcímemre küldesse a leveleit?

Figyelt kérdés
Valamikor 2009 környékén a volt albérlőm tartózkodási helyként be volt hozzám jelentkezve ,de a barátnője viszont nem . Amikor elköltöztek a pasi nem intézte el a kijelentkezést azt később én tettem meg mert akkor is a címemre jött egy hivatalos levele. Utána évekig nem jött semmi ,viszont az elmúlt 1 évben havonta rendszeresen jön banki levél a barátnője nevére az én címemre. A postásnak többször is jeleztem ,hogy ez a személy nem lakik itt továbbra is az én ládámba dobja be és már a postára is bementem és szóltam hogy küldjék vissza a feladónak ,de a posta füle botját sem mozgatja mert másnap újra bedobta a postás hozzám a levelet. A vicc meg az ,hogy a bank felé is jeleztem és azok sem vesznek róla tudomást. Engem meg viszont rohadtul idegesít ,hogy egy idegen ember vissza él a lakcímemmel.
2019. szept. 20. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A postán kell egy nyilatkozatot kitölteni (nem is értem miért nem ajánlották fel). Én is jártam így, bementem azóta nem jön.
2019. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nèzd meg nincs e újra bejelentkezve hozzád. Amúgy sima levèl kuka, hivatalosat meg nem veszed át.

Az ajánlott postai nyilatkozatot nem ismerem, de egy próbát megèr.

2019. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló köszönöm a tanácsot,hogy tudok utána járni ,hogy bejelentkezett -e újra ? Ha újra bejelentkezett nem kellett volna az én aláírásom is a bejelentő papírra ,mert anno amikor bejelentkezett akkor együtt mentünk be a hivatalba és még a lakásom adás-vételi szerződését is vinnem kellett amivel igazoltam ,hogy az én tulajdonom a lakás.
2019. szept. 21. 18:30
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló ,köszönöm a hasznos infót !
2019. szept. 21. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Az önkormányzatnál meg tudják mondani, ki van bejelentkezve. Valóban alá kell írni a tulajdonosnak, de azt meg is hamisíthatta.

Ahhoz, hogy a leveleit oda kapja, nem kell bejentkezve lennie, elég, ha azt adja meg postázási címnek. Bár nem tudom, ez miért lenne jó, hisz nem jut hozzá a leveleihez.

A postán valóban van ilyen nyilatkozat, mint amit írtak. Kitöltöd és többet nem kapsz arra a névre levelet, mert a postás egyből vissza fogja küldeni a feladónak.

2019. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Én hasonló esetben ráírtam az első levelekre, hogy címzett ismeretlen és bevágtam a posta levelesládájába, majd a többit iktattam a kukába, raiffeisenen és otpn kívül mindenki megértette. Oda bementem, lebacctam a borítékot az adztalra, azzal a szöveggel, hogy vagy felszólítják végre az ügyfelüket adategyeztetésre vagy zaklatásért feljelentem őket, azóta nem jött levél
2019. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy oda vannak bejelentve, csak a bankokban nem írták át a címet, így továbbra is oda küldik. Mi két éve lakunk egy albérletben, amit a tulaj egy évvel korábban vett, tehát három éve az ő tulajdonában van. Kijelentett mindenkit, ez le is zajlott, ennek ellenére a mai napig ide jönnek az extulaj OTP-s levelei, sőt egy-két végrehajtós papír is. A kukában végzik, és kész, már nem is fárasztom vele a tulajt sem.
2019. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az infót!
2019. szept. 22. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!