Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem találok olyan...

Miért nem találok olyan albérletet ami nincs felújítva és bútorozatlan?

Figyelt kérdés
Egy tiszta de szerény lakást vagy régi fajta házat keresek a munkahelyem vonzáskörében. De az apróhírdetésekben szinte az összes albérlet flancos csilivili, ráadásul a bútoraimat se tudom hová rakni a berendezés miatt. Egyrészt arra vagyok kíváncsi, hogy miért ritka a bútorozatlan albérlet? Másrészt ti manapság már csak felújított szép ízléses albérletekbe költöztök? Vagy ami nem szép azt már fel se merik tenni a hírdetők a kiadó ingatlanok közé? mIért nem látok ilyeneket? Engem albérletbe nem zavar, ha kicsit lerobbant, sőt jobb lenne, mert talán elérhetőbb árban lenne. Lényeg, hogy tiszta legyen. Milyen weboldalon találok szerényebb állapotú régi stílusú kiadó házakat, lakásokat?

2019. máj. 11. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki kiadja, annak jobban megéri, ha egyszer berendezi és onnantól tízezrekkel többet kérhet el.
2019. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem mindenki olyan igénytelen, mint te. A tulajdonosnak is jobb, ha igényes albérlője van, mint egy olyan, aki eleve egy lepukkantat keres, mert nincs pénze megfizetni egy normális állapotút.
2019. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én kiadok lakást. Normális, karbantartott állapotú lakás normálisabb gondolkodású bérlőket vonz. És egyébkent sem szeretem, ha ramaty állapotban van a lakàsom. Legyen szép, karbantartott, ízléses, jó érzés legyen belépni. A ramaty állapotú lakásoktól menekülnek a normális bérlők. És igazuk van.
2019. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka a bútorozatlan.

Be kell állítani az adatbázisban.

2019. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

A lakásbérbeadás egy szolgáltatás, ami tartalmaz minden olyan dolgot, amit egy tulajdonos kialakít, karbantart a saját lakásában. Ennek a szolgáltatásnak az ára a bérleti díj. Tehát ha ez nincs meg a lakásban, mire is kéri?...

A takarítás már a bérlő dolga..:)

2019. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Engem albérletbe nem zavar, ha kicsit lerobbant, sőt jobb lenne, mert talán elérhetőbb árban lenne."


Ezzel megvàlaszoltad a kérdést. A tulajnak megéri felújítani, mert jóval többért tudja kiadni.

Bútorokkal is ez a helyzet. Egyszer berendezi, utána mindig magasabb áron adja ki. Megéri.


Egyébként lehet találni olyat, amit te keresel, csak nehezen. Mindenki a profitra hajt

2019. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A bérlők általában nem akarnak felújítással szenvedni, hiszen átmenetileg, hosszabb-rövidebb időre bérelnek. Nem egy tisztasági festéről beszélek, de pl. egy bérlő nem fog konyhabútort építeni, meg fürdőszobát csempézni.

Ugyan így a bútorokat sem szívesen cipelik egyik helyről a másikra. Ezért normális, bútorozott otthont keres a többség.


Hogy te nem akarsz szép helyen élni, az a te szegénységi bizonyítványod. Nem tudom, hogy akkor miért szerelkeztél fel bútorokkal? Próbálj megvenni egy lepukkant házat valami kiesőbb helyen, azokat úgyis eredeti állapotban adják, aztán ha nem akarod, nem újítod fel.

A tiszteság meg amúgy pont rajtad múlik...

2019. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Épp arról van szó, hogy szép környéken akarok élni, ingatlanvásárlást tervezek 1-max2 éven belül. Addig az albérlet nekem jó választás. Észszerű megoldás, ha megvagyok egy szerény albérletben erre az átmeneti időre. Most feleslegesen költenék havi plusz 10 ezreket, hogy szép legyen a nappali vagy a háló, hiszen azt a pénzt majd a saját otthonom kialakítására fordíthatom.
2019. máj. 11. 19:47
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Jól látod kérdező, meg tudlak érteni. A válaszolók többsége nyilván tulajdonos, ezért írták azt amit. A tulajdonos nem tudja átérezni egy albérletkeresőnek a helyzetét, mert sok esetben csak örökölt ingatlanról van szó, ami számukra csak egy plusz dolog. Olyan ez, mintha két munkahelyen dolgoznának, legalábbis a bevétel tekintetében, de az egyikre nem kell bejárni. Sokan most is ebből élnek, ill. fizetik a hitelüket egy másik luxusházra/ luxusautóra, stb.
2019. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8: Akkor bérelj szobát vagy munkásszállói szobát.

Jófogáson beállítod, hogy szoba 45 000-ig (Budapest), és van csupa ilyen. Vagy lakás 70 000-ig.

2019. máj. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!