Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Penészes fal az albérletben?

Penészes fal az albérletben?

Figyelt kérdés
Az egyik szobában csupa penész az egyik fal. Fűtünk rendesen, dobozszám fújkodjuk a Szavót, szellőztetünk, páraelszívózunk. Egy hónapig jó, utána megint pöttyös a fal. A főbérlőt nem érdekli különösen, azr mondta kívülről kell szigetelni a házat, de még nincs rá pénz (panel). Nem szándékozik semmit tenni. Én mit tudok tenni? Félek, hogy már az egészségre is káros... Meg a sok vegyszer is. Albérletbe nem tudok és nem is akarok 100 ezreket beleölni, hogy megcsináltassam.
2019. szept. 29. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Fényképezd le, és mondd fel az albit, keress másikat. A penész valóban veszélyes az egészségre, elmennék onnan. Ha a hipó és a szellőztetés sem segít, akkor kizárólag a szigetelés, és a helyetekben ezt én sem csinálnám meg.


Nálunk a hálót nem lehet normálisan fűteni, hideg a fal ott, és vágom a centit, hogy minél hamarabb mehessünk (1-2 hónapon belül), pedig csak a sarokban jön ki télen egy tenyérnyi helyen.

2019. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajnos vidéken nem úgy megy, hogy keresek másikat. Vagy olyan van, amiből a nyári szezonra kitesznek vagy nagyon lepukkant 80 ezerért+rezsi (nem Budapestről beszélek).
2019. szept. 29. 10:40
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon nincs más módszer, mint folytatni a penésztelenítést. Sajnos a házi módszerek többsége kb. ennyit tud, a megoldás a rendes fűtés ÉS szigetelés + szellőzés :(
2019. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyedül a szigetelést nem tudom megoldani, 4 emeletes panelház.
2019. szept. 29. 11:04
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is egy ilyen lakást sikerült vennem. Kiderült, az egyik fal nagyon húz az egyik szobában, tényleg olyan erzesem volt, amikor háttal alltam annak a falnak, mintha nyitva lenne ott egy ablak. A hőhíd miatt páralecsapodás majd penész jelent meg ott. A ház a külső szigetelést leszavazta. Nekem maradt a belső szigetelés arra a falra, (tudom, nem a legjobb megoldás, de más nincs), és kb 3 évente ujrafestem a szobát gombaölős festékkel. Így gyakorlatilag megszünt a peneszedes. Te albiban ne szigetelj. Amit enélkül is megtehetsz: savova, hypoval leirtod a falról a gombát, spaklival lekaprgatod a festéket,veszel egy vödör festéket, hengert/ecsetet hozzá, festékbe belekeversz gombaölőt, és azt a falat a lekaparás után újrafested. Ezzel egy időre (1-2 évre) megoldottad a gondot. De ha hőhíd miatt penészedik a fal, szigetelés nélkül nem lesz végső megoldás. De az újrafestés gombaölővel egy darabig működhet. Aztán remenykedj, hogymire megint festeni kell azt a falat, te már nem fogsz ott lakni...
2019. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Létezik olyan festék, meg alá alapozó, ami kifejezetten penészedés ellen van. Mi ugyanilyen albérletben ezt terveztük megoldásnak, végül nem került rá sor, mert a tulaj vergődni kezdett, hogy tuti miattunk penészedik, inkább eljöttünk, minthogy komolyabban balhézni kezdjen.
2019. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Már néztem ilyen penészelleni festéket!
2019. szept. 29. 16:03
 8/16 anonim ***** válasza:

A panel is penészedik??

Itt szinte vérre menően védik mindig a panellakásokat, hogy mennyire tökéletesek és milyen jó ott lakni.

Most meg itt több hozzászólásból is az derül ki, hogy sz@r van a palacsintában??!


Már majdnem megvettem egyet.

2019. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha lenne külső szigetelés, nem lenne gond. Anyukámék panel házát 7 éve szigetelték és eltűnt nála a penész, szép minden. Előtte ő is küzdött vele.
2019. szept. 29. 19:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Penészölő festék és vegyél egy páramentesítőt. Ez segít egy kicsit, bár a nagyon agresszív penészen sajnos nem.
2019. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!