Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik lakást béreltek: A...

Akik lakást béreltek: A főbérlő be szokott menni oda? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 12:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2019. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ismerem a tulajt mert ügynökségtõl vettem ki a szobát. Azok meg sosem jönnek ki, max ha valami elromlott a közös helységben. Ez a leges legkorrektebb módszer szerintem, mind a tulajnak mind a bérlõnek.
2019. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Én bérbeadóként havi egyszer megyek a lakásba, de nem ellenőrzés miatt, hanem a "papírügyek" intézése miatt. Mivel én adózom a bérleti díj után,a bérleti díjról minden hónapban kap a bérlőm egy számviteli bizonylatot, amit neki alá kell írnia, és abból nálam is marad 1 példány. Nem vagyok 1 ellenőrzős-fajta bérbeadó, de jó bérlőim is vannak,jó az együttműködés. Zárat nem engedek cserélni, ez az én bogaram. Az a típusú zár már bizonyított egyszer (megpróbálták kívűlről feltörni. Tönkre tették, de bejutni nem tudtak.) Mindenkinek megvan a maga bogara, nekem ez. Ha egy bérlő azzal kezdené, hogy ő márpedig zárat cserél,mert joga van, én meg vegyem ezt tudomásul,abbana pillanatban repülne. A jó együttműködés bérlő és bérbeadó között nemcsak a jogon múlik...
2019. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Ahhoz képest, hogy a #4 leírta mi van a jogszabályban jól le lett pontozva.


És lehet pontozni lefele, de attól még a bérbeadónak nincs joga bemászkálni a bérleménybe.

2019. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
14: Bizony, sokakat bánt az igazság, igazságosság, becsületesség, mert akadályozza őket a harácsolásban, hatalmaskodásban és önkényeskedésben.
2019. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Olvassatok utána a jogszabályoknak, mert itt mindenki osztja az észt csak közben fingja nincs a témáról.

A bérlő csak előzetes bejelentés után cserélhet zárat, nem kénye kedve szerint. Ha szerződés nem tér ki külön a zárcserét illetően, akkor elég csak jelezni a bérbeadó felé, hogy ki lesz cserélve a zár.

Viszont ha a szerződésben az áll, hogy nem cserélhet zárat akkor innentől kezdve nincs miről beszélni.

Javaslom minden bárbeadónak, hogy a hivatalos jogszerű szerződésben legyen ez feltüntetve, hogy nincs lehetőség zár cserére. Így elkerülik a felesleges vitákat.

Ráadásul érdemes olyan zárakat választani az ingatlanba, aminek a kulcsát nem lehet sokszorosítani csak kódkártyával, és ha belülről van bezárva úgy hogy benne a kulcs, akkor is ki lehessen nyitni kívülről.(25 ezer körül vannak már ilyen betétek)


A másik, hogy a bérbeadónak ha van kulcsa ha nincs, birtokvédelmi jogot sért ha bemegy a bérlő tudta nélkül az ingatlanba. Szóval attól hogy van valakinek kulcsa a saját ingatlanához, még nem azt jelenti hogy kénye kedve szerint bemehet.


Nyilván akit egyszer-kétszer már átvertek (mint pl. engem) a több hónapig nem fizető elérhetetlen bérlők, az a jövőben már jobban odafigyel az ilyesmire, hogy mit tartalmazzon a szerződés.


Viszont a kérdésre a válasz: bérbeadóként soha (nem hogy gyakran) nem szoktam a bérleményekbe bemenni, csak ha valamit cserélni kell vagy éppen nem utalással hanem készpénzzel fizetnek, és el kell menni a pénzért.

2019. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
3 évig éltem ugyanabban az albérletben. A tulaj először kb. fél év után jött fel. Lopva nézett körül a szeme sarkából. Felőlem megtehette volna nyíltan is. Váratlanul jött "csak bead valamit" címszóval. Gondolom látta, hogy minden oké, rend van, tisztaság, nincs oka pánikra. Ezt követően már csak egyszer láttam a lakásban a 3 év alatt, amikor a vízszerelőt hozta csőtöréshez.
2019. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 subrette ***** válasza:
55%
Nemcsak a lakásba nem megy be. A tulajdonossal nem is láttuk még egymást... Másik országban él. Igaz, az ingatlan sem Magyarországon van. Itt mások a szokások.
2019. okt. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!