Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri költözni ha kétszer...

Megéri költözni ha kétszer annyiba kerül, de már nem bírok tesómmal együtt lakni?

Figyelt kérdés

Teljesen más életvitelen vagyunk a testvéremmel. Én korán elmegyek dolgozni este edzek aztán viszonylag korán próbálok aludni, hogy pihent legyek másnapra. Ő meg egyetemre jár, viszont kb. alig van órája nagyrészt csak délután jár be, esténként felhozza a csavojat meg van, hogy hajnal 3 kor is tvznek meg röhögcselnek. Így én mindig felebredek éjszaka és néha alig tudok visszaaludni. Már nagyon unom.


Kaptam egy nagyon jó lehetőséget pár percre a munkahelyétől, jó infrastruktúrával, nagy szép lakás. Az egyetlen probléma, hogy kétszer annyit kellene fizetnem, mint most. Simán ki tudom fizetni csak így kevesebbet tudnék félretenni.


Na a gond, hogy ha minden jól menne egy félév múlva legkésőbb tudnék lakást venni mert összegyűlne az önrész, viszont így biztos el tolódna meg 1-2 évvel a lakásvásárlás.


Ti kibirnatok meg ezt a félévet valahogy vagy inkább lepnetek és nyugodtan lennétek 1-2 évig meg?


Köszi! ;)


2019. okt. 5. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Ismered a mondást, miszerint a kibicnek semmi sem drága? Mi - válaszolók - vagyunk a kibicek. Adunk ilyen-olyan tanácsot, vérmérsékletünk, toleranciakészségünk szerint. Azt tanácsolom, hogy Te magad gondold át azt, amit kérdésként leírtál nekünk, aztán dönts. Ha idővel kisül, hogy más megoldás lett volna a jobb, NE BÁNKÓDJ, mert abban a pillanatban, kellő mérlegelés után, éppen az adott megoldást láttad a legjobbnak. Szívem szerint én kivárnám azt a pár hónapot a testvéremmel, de elbeszélgetnék vele a helyzetről, hogy adja alább az igényeit és legyen tekintettel rád.
2019. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos kibírjam azt a félévet.

Vennék fülhallgatót, atkiabálnek nekik, vagy valami ilyesmi.

2019. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem szívesen idegesítem meg ezzel is magam hogy osszeveszek velük. Ha nagyon keménykedni akarnék mondanám hogy nem fizetem ki a lakbért ha nem lesz kussban éjszaka :D de nem sullyedek idáig. Kitenni úgyse tud a lakasbol.
2019. okt. 5. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kénytelem vagy.
2019. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Füldugó. És beszélj vele, vesd fel pl. hogy ha este 10 után hangoskodik, te másnap reggel 7 előtt fogsz.
2019. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És abból mi sül ki? Hogy egymást szivatjuk és meg ennyi nyugalom se lesz? :D
2019. okt. 5. 19:20
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
Nem bírsz még ki fél évet?
2019. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Laktam már olyan random emberekkel együtt, hogy ez szerintem a tűrhető kategória.


Mindenki maga dönti el, hogy mit akar, ha neked ez sok akkor menni kell, de aztán meg lehet a kifli árát is megnézed 2x, annyira össze kell húzni a gatyaszárat.

2019. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kell megnézni. Szerencsére jól keresek és bőven belefér. Egy másik albérletet is ki tudnék meg fizetni abból ami maradna hó végén. De nyilván fölöslegesen nem szeretnek ennyit kidobni ha nem muszáj.
2019. okt. 5. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnék nyugodtan beszélni vele erről. Pl úgy hogy fél évig amíg még együtt kell laknunk próbáljunk alkalmazkodni a másik életviteléhez. Fél év múlva azt csinál majd amit akar. Én nem költöznék, nem fizetnék másik albérletet ha már csak fél év kell a lakásvásárlásig. Nem passzolnék el egy ilyen lehetőséget.
2019. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!