Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakótársak, akik csak vannak...

Lakótársak, akik csak vannak de nem fizetnek semmit, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az albérletet nem szobára béreljük, ma jött a tulaj és nekem kellett kifizetni a teljes összeget úgy, hogy én lakok kisebbik szobába, ők pedig a nagyobbikban.


Elvileg holnap megkapom részemet tőlük, de ha nem kapom meg akkor mit lehet tenni?


Vagy a Tulaj rakhatja ki?



2019. okt. 15. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Akkor gyakorlatilag kölcsönadtál a lakótársaidnak, ennyi törtènt. Nem lesz jó vège. Ha megadják soha ne csinálj többè ilyet, ne fizess helyettük. Egyezkedjenek ők a tulajjal haladèkban vagy költözzenek haza.
2019. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem is értem minek fizetted ki a részüket. Alapvetően odaadnám mindig a magam részét, aztán csókolom, a többit boxolja le azokkal, akik nem fizetnek.
2019. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 xswerdy ***** válasza:
jellemzően ilyenkor, ha többen együtt bérlők, akkor az szokott szerepelni a szerződésben, hogy a tulaj felé egyetemlegesen felelnek. Szóval a tulaj bárkitől követelheti a teljes összeget. Jellemzően egy megbeszélt időpontban jön, neki mindegy, hogy ki van otthon, és hogy neki a többiek odaadták-e már a részüket, ő a teljes bérleti díjat kéri.
2019. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!