Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az egy éves szerződés...

Ha az egy éves szerződés lejártánál hamarabb kiköltözöm a lakásból akkor még visszakaphatom a kauciót?

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt kivettem egy lakást és határozott időre írtuk alá a szerződést ami 1 év. Viszont nekem közben elfogadták a jelentkezésemet az egyetemen az erasmus programra, ami azt jelentené hogy a következő 1 évet külföldi tanulással tölteném Így a lakás a továbbiakban nem lenne szükségem, ez egy olyan lehetőség amit nem szeretnék kihagyni. Szerintetek van rá esély hogy meg tudjak állapodni a tulajjal hogy visszaadja a 2 havi kauciót amit kifizettem? Mert rendkívül szükségem lenne rá.

2019. okt. 31. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg olvasd el a szerződést, mit ír!
2019. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kaucio visszajar ha nem laktad le a lakast, csak epp az egesz evre szolo berleti dijat kell kifizetned.
2019. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi áll a szerződésedben?
2019. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A többiek már írták nagyon helyesen, hogy először meg kell nézni a szerződést.


Ha a szerződésben felelsz a teljes évi bérleti díjjal (általában igen), akkor nem a kauciót, hanem a hátralévő bérleti díjat bukod jogilag, ami húzósabb, mint a kaució jelen esetben. De B opcióként még mindig ott van, hogy egyezkedsz a tulajjal. Itt a gyíkon mindenki lerángatná a gatyát is a másikról, de pl. a mi tulajaink is olyanok, hogy mindent meg lehet velük beszélni. Azért vannak a poacon emberek is.

2019. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy egyeztem meg a főbérlővel, hogy ha hamarabb mondom fel, akkor a kauciót bukom.


Nézd meg a szerződésed, illetve a főbérlővel egyezz meg.

De nézzük az ő szempontjából is. Vállaltad, hogy minimum 1 évet maradsz. Tehát neki kiesés az az idő, míg új megbízható(!) bérlőt keres.

Mert ez a legnehezebb része.


Vagy gyorsan keresel egy szerinted megbízható embert aki úgymond átvenné tőled a bérleti jogot. Így a kauciót neked vissza adják, az új bérlő meg a főbérlőnek adja oda az ő kaucióját.

Fontos, hogy mindenről tudjon a tulajdonos!

2019. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az alapeset az, hogy a kauciót ugyan visszakapod, de a határozott idő végéig a bérleti díjat ki kell fizetned. Ez akár jóval több is lehet, mint a kaució.

Ha szerencsés vagy és rendes a tulaj, akkor esetleg elenged belőle valamit, de ez csak az ő jóindulatán múlik.

2019. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként imádom hogy senki se olvassa el a szerződést.
2019. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!