Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnád a lakást ilyen esetben?

Kiadnád a lakást ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Lakás céljára szerettem volna kiadni eredetileg. Aztán jött egy fickó hogy ő airbnb-zni akarna benne, de mondtuk hogy akkor drágább, mivel pénzt fog vele keresni. Erre mondta, hogy nem jó az úgy neki nem éri meg. Kb. két hét múlva jelentkezett, hogy mégiscsak kivenné több pénzért. Már ez nem volt szimpatikus, hogy már itt trükközni akart. De férjem meggyőzött, hogy adjuk ki neki. Aztán jöttek az igények, hogy neki ilyen meg olyan kanapé meg egyéb bútor kell, ami van azt vigyem el. Hozzáteszem hogy nekem elszállítani onnan plusz költség és probléma, mivel eleve nincs hova tennem. És akkor még toljak bele egy csomó pénzt. Tehát ott tartunk most, hogy én adnám a lakást, meg én fektetnék bele pénzt, mert mindent velem akar megvetetni. Ma reggel nyitásra mentünk az ikeába, hogy az igényeinek megfelelő bútort megvegyük, ott voltunk egy órát, és nem tudta megmondani hogy mit akar. Később, mikor már természetesen rég eljöttünk, telefonált, hogy akkor ez kéne meg az kéne. De amúgy meg sürget, hogy gyorsan, mert neki minél előbb kéne a lakás, persze a bútorokkal. Na itt elfogyott a türelmem, és mondtam a férjemnek, hogy nem adom ki nekik. Holnap írnánk alá a szerződést.
2019. dec. 8. 15:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
20%

"Nagyon jó helyen van, a belváros közepén, minden karnyújtásnyira. (Budapest)"


Mondd, hogy nem Harminckettesek tere.

2019. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%

Emelem a tétet 100 ezret utaljatok első körben ... A lakást havi 1szer meg kell nezni . Semmilyen árkedvezmenyt ne adjatok tolonganak ezrével , marketplace tökeletes ott hírdetésre látod ki fia jönne bámészkodni .

,

2019. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Kétszer is elolvastam, mert nem akartam elsőre elhinni, hogy ekkora balekok is léteznek, mint ti.

Bocs.


Amúgy inkább álljon üresen, minthogy majd milliókat fizessek azért mert totál lelakják, ráadásul a többi lakók is utálni fognak az állandó bulizás és jövés-menés miatt.

2019. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

Ez az ember konkrétan azt kéri tőled, hogy indíts neki egy vállalkozást a saját tőkédből, ő meg majd élvezi a hasznát.

Egy év múlva mikor lejár a szerződésetek, és a lakásra többet kell költeni mint az éves bérleti díj, gondolom a kedves bérlő elérhetetlenné válik.

2019. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

Én ilyen esetben, ha bebútoroznák egy lakást minimum annyi kaukciót kérnék mint amennyi a bútorok értéke + a szokásos 2-3 havi... ebbe úgyse menne bele

Emiatt én inkább kiüríteném teljessen üresre a lakást a háztartási gépekkel együtt, és bútorozza be saját magának.

Enekívűl mivel üzleti céllal használná semmiféle költséget nem fizetnék helyette pl ha elég vezeték a falba stb. Mert nehogy már én fizessen az évi több száz ember által okozott károkat...

Persze mindet ügyvéddel kell megíratni.

2019. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen buta embereket hol találok mint ti? 10szer annyit kaszál mint amennyiert kiadjatok neki, és még ugrál
2019. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
AirBNB soha semmilyen körülmények közt nem adnám ki a lakásomat. Iszonyatosan leamortizálják, csak a gond és a ráfizetés lesz vele később, és a valós kárt képtelenség behajtani.
2019. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Keress rá és nézz utána a neten az airbnb-re kiadott lakásokkal való tapasztalatoknak!

Az, hogy a szomszédok megútálnak és naponta fognak feljelenteni, csak a kezdet. Téged fognak elővenni mindenféle balhé miatt, járkálhatsz a rendőrségre, a lakásod rendbehozatalára pedig majd kétszer annyit kell költened, mint amennyit kerestél rajta. Egy romhalmazt fogsz visszakapni pár hónap múlva. Nem tudsz kikötni olyan alapvető dolgokat, mint hogy nem dohányozhatnak nem dorbézolhatnak éjfél után, stb. Szóval nagyon fogod bánni, ha ilyen célra adod ki.

2019. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

11-es, a harminckettesek tere mióta belváros? Belváros az az ötödik kerület. A lakás a Deák téren van.


Többieknek, tisztában vagyok azokkal, amiket írtatok! Én is azt írtam, hogy pont ezek miatt nem akarom kiadni a fickónak, csak a férjem akarta ezt mindenáron, én meg miatta mentem volna bele, mert egy hete ezen veszekedtünk minden áldott nap, öt év alatt nem veszekszünk annyit mint most pár nap alatt. A mai akció után telt be nálam a pohár, azért is írtam ki a kérdést, hogy én látom-e jól, vagy sem. De mindegyikőtök szerint igen. Az előbb beszéltem a férjemmel, és mondtam neki hogy nem megyek bele, és végre elfogadta.

2019. dec. 8. 18:55
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
Jól beválasztottál egy ilyen buta és pénzsóvár emberbe! Neked pedig tényleg külső igazolás kellett ahhoz, hogy tényként könyveld el, amiről minden épeszű ember számára ordít, hogy agyament ötlet? Ha az ellenkezőjét állítottuk volna, elhitted volna?
2019. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!