Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnád a lakást ilyen esetben?

Kiadnád a lakást ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Lakás céljára szerettem volna kiadni eredetileg. Aztán jött egy fickó hogy ő airbnb-zni akarna benne, de mondtuk hogy akkor drágább, mivel pénzt fog vele keresni. Erre mondta, hogy nem jó az úgy neki nem éri meg. Kb. két hét múlva jelentkezett, hogy mégiscsak kivenné több pénzért. Már ez nem volt szimpatikus, hogy már itt trükközni akart. De férjem meggyőzött, hogy adjuk ki neki. Aztán jöttek az igények, hogy neki ilyen meg olyan kanapé meg egyéb bútor kell, ami van azt vigyem el. Hozzáteszem hogy nekem elszállítani onnan plusz költség és probléma, mivel eleve nincs hova tennem. És akkor még toljak bele egy csomó pénzt. Tehát ott tartunk most, hogy én adnám a lakást, meg én fektetnék bele pénzt, mert mindent velem akar megvetetni. Ma reggel nyitásra mentünk az ikeába, hogy az igényeinek megfelelő bútort megvegyük, ott voltunk egy órát, és nem tudta megmondani hogy mit akar. Később, mikor már természetesen rég eljöttünk, telefonált, hogy akkor ez kéne meg az kéne. De amúgy meg sürget, hogy gyorsan, mert neki minél előbb kéne a lakás, persze a bútorokkal. Na itt elfogyott a türelmem, és mondtam a férjemnek, hogy nem adom ki nekik. Holnap írnánk alá a szerződést.
2019. dec. 8. 15:04
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem, akkor is ugyanezt gondoltam volna, csak nagyon csodálkoztam volna, hogy többen is úgy gondolják hogy belemennének. Én magamtól elhajtottam volna a fenébe azonnal. Így is mondtam a férjemnek, hogy nem nem és nem, de csak erőltette. Végül már annyit veszekedtünk emiatt, hogy majdnem belementem, csak legyen ennek vége. Két napja aludni sem tudok már az állandó feszültség miatt.
2019. dec. 8. 19:29
 22/30 anonim ***** válasza:
37%

jól döntöttél !

Azután nem tudtál volna igazán aludni ha úgy adtátok volna ki a lakást...

És most meg gyorsan vedd fel egy ügyvéddel a kapcsolatot,nehogy még a végén pereljen meg fenyegessen vagy ilyesmi..

2019. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%
Jaj, ne ijesztgesd, 22-es, ugyan már miért perelné?!
2019. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 qkker1 ***** válasza:
47%

"Belváros az az ötödik kerület. "


Nem csak az ötker a belváros!

5-6-7-8 mindegyik belváros.

2019. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy palimadarak lettetek volna, ha ebbe belementek. Kicsit drágábban kiveszi, aminek sokszorosát elköltitek bútorra azért, hogy ő tejeltethesse a népet benne. Persze ha lelakják, vagy valamit megrongálnak, az majd megint a ti költségetek lesz, mert biztosan eleve sz*r állapotban volt. Ugyanmár.
2019. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem is akarom leírni, hogy miért butaság az egész, amit ez az airbnb-s csávó akar.


Inkább azon döbbenek meg, hogy mi az hogy nem veszik ki a Deák téren a lakást? Van egy ugyan ilyen kollégám, ő se tudja kiadni a lakását (a saját hibájából), szerintem ugyan az lesz a probléma: túláraztátok egyszerűen. A Deáknál szerintem a ma kiadott lakások legnagyobb része van Airbnb, vagy külföldieknek van kiadva. Szerintem mindkettőnek hatalmas kockázata van, hogy mész utána egy külföldi bérlőnek, ha szó nélkül lelép és csak kárt hagy maga után?

A lakás célú befektetésnél nem maga a bérleti díj az igazi biznisz, hanem a lakás árának emelkedése. A lakbér csak hab a tortán. Szerintem többet ér egy hosszú távú rendes, megbízható bérlő, mint pár tízezer forint havonta pluszba. Vigyétek lejjebb a bérleti díjat a hirdetésben, aztán majd tudtok bőven válogatni a bérlőjelöltekből.

2019. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
37%
Mit vársz attól, akinek a Harminckettesek tere nem belváros? Meg is érdemli, hogy átkúrják..
2019. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Igen én is mindenképpen hosszútávra szeretném kiadni, eddig is ezt szerettem volna. Korábban folymatosan ki volt adva, az előző bérlő 3 évig lakta, aki előtte volt 2 évig. Most emeltem árat, mikor az előző bérlő elment, most 140-ért van meghirdetve. De teljesen bútorozott, gépesített. Ennyiért a környéken csak lepukkant, üres lakások vannak vagy bútorok nélkül, vagy 100 éves nagymamás bútorokkal. Szóval én sem igazán értem.
2019. dec. 15. 08:47
 29/30 anonim ***** válasza:
64%
Akkor lehet hogy a hirdetéssel van baj, vagy a "hétköznapi" emberek már meg se merik nézni a Deákot. Ha gondolod átküldheted nekem privátban a hirdetést, megnézem hogy hátha valami nem smakkol nekem bérlő szemmel.
2019. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Slowrider ***** válasza:
100%
Meg se fordulna a fejemben kiadni. Nagy a piac, jön egy másik bérlő.
2019. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!