Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért olyan nehéz bútorozatlan...

Miért olyan nehéz bútorozatlan albérletet találni?

Figyelt kérdés

A legtöbb lakás teljesen berendezett. Sok esetben nagyanyám korabeli, ódivatú, nyomasztó bútorokkal van tele, ami még kényelmetlen is. Vagy például képtelenség gyerekszobát berendezni, mert a szoba már tele van olyan bútorokkal, amik sem funkció, sem dizájn tekintetében nem megfelelőek gyerekszobának.

Vagy két szobás lakás, de lényegében csak egy, mert az egyik szoba egy az egyben nappalinak van berendezve.

Ami azért gáz, mert így csak egy ember vagy egy pár tud beköltözni. Pedig a mai árak mellett egy fizetésből max úgy lehet albérletet fenntartani, ha az ember vegetál mellette.

Ráadásul a konplett berendezett szobát nem is lehet otthonnak tekinteni. Csak mintha más otthonában vendégeskednék. És havi 150-160+rezsiért ne vendég legyek már.


2020. márc. 1. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen lehet ezalapjan keresni.
2020. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb albérlet kereső nem akar költöztetőt fizetni, vagy nincsenek bútoraik.
2020. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb albérlőnek nincs saját bútora, főleg a fiatalok esetében. Meg általában ha vkinek adódik egy felesleges lakása, mert mondjuk újat vesz, vagy örökölte, akkor azokat a bútorokat inkább otthagyja. Kidobni nem akarja, mert még használhatóak, de vinni sem magával, mert ha van már másik ingatlan, az úgyis fel van szerelve, ha meg újat vesz, akkor a bútorok is újak lesznek. És egy bútorozott lakásért többet el lehet kérni, még akkor is, ha elég retro. Amúgy ki lehet fogni bútorozatlant is, vagy legalább részben bútorozottat (ahol mondjuk van konyhabútor, tűzhely, hűtő, mosógép). De olyanról is hallottam már, hogy vkinek nem volt szüksége bizonyos bútorokra és azt a tulajdonos elvitte.
2020. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyakoribb, hogy valaki bútorozott albérletet keres. Jóval ritkább az, hogy valakinek üres lakás kell.
2020. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Így van, ahogy a 4-es mondja. Én is mindig így keresek albérletet, meg sem fordult a fejemben, hogy butorozatlan lakásba költözzek, mivel nincs mivel berendeznem :P
2020. márc. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig van, csak alaposan szét kell nézni. Én kb. két hét alatt találtam 40 nm-es, üres garzont Bp-en, 90 ezerért és még háziállat is jöhetett.

Eleve bútorozatlanra szűrtem a kereséseket és több lehetőség is adódott, vagyis válogathattam.

2020. márc. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem van bőven.

Nem jól keresed.

2020. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ami azért gáz, mert így csak egy ember vagy egy pár tud beköltözni."

De megkérdezted, van-e lehetőség elvinniük valamit a lakásból?

Valamint meghatározzák, hány főnek kiadó.

Ha ők csak 2 embernek akarják kiadni, nem a berendezésen fog múlni, hogy nem mehettek oda hárman.

2020. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

"Csak mintha más otthonában vendégeskednék. És havi 150-160+rezsiért ne vendég legyek már."


Hanem??

Írassák egyből a nevedre?!

2020. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ne írassa a nevemre, senki nem ezt írta. De én sem ajándékba adok valakinek egy havi fizetést. Hanem azért, hogy egy évig (minimum ennyire szoktak szólni a szerződések) az az én otthonom. Nem más lomjainak a raktárában lakok.
2020. márc. 2. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!