Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy olyan kérdéssel fordulok...

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a főbérlő kizárt az ingatlanból, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2020. máj. 10. 16:33
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/150 anonim válasza:
61%

136 ma 14:05-ben bemásoltam a jogszabályt a Magyar Közlönybõl, abból kiderül, hogy a moratórium nem ír kivételt, tehát vonatkozik kérdezõ esetére is.

DE ETTÕL FÜGGETLENÜL a személyes egyezkedést javaslom, szorgqalmas munkakereséssel, lehetõleg igazolva, szóval úgy, hogy a béreadót meg lehessen nyugtatni, hogy - igaz, csak elõbb-utóbb, de biztosan - hozzájut a pénzéhez (a lakbérhez).

2020. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/150 anonim ***** válasza:
67%

Idézet egy állásfoglalásból:


"Az a bérlő, aki a lakást a jogviszony időben vagy idő előtti megszűnése után sem hagyja el, az jogcím nélküli lakásfoglaló lesz."

2020. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/150 anonim ***** válasza:
67%

Továbbá...


" a jogcím nélküli lakásfoglalót az különbözteti meg a bérlőtől, hogy nincs érvényes lakásbérleti jogviszonya a tulajdonossal. Attól, hogy a lakásban van attól az még nem lakásbérleti jogviszony. "

2020. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/150 anonim ***** válasza:
0%
#142 143 butaság. Nyilván nem adsz meg forrást, mert akkor kiderülne.
2020. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/150 anonim ***** válasza:
67%

Alátettem a linket, de megette a szoft!

[link]

2020. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/150 anonim ***** válasza:
11%
Hoppá, attól hogy nincs jogcíme, még nem önkényes lakásfoglaló! Jogcím nélküli használó lenne a szabatos megfogalmazás. De hát mit várjunk egy magáncégtől, amelyik a kényelmetlen lakóktól való minél gyorsabb megszabadulásban érdekelt...
2020. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/150 anonim ***** válasza:
28%

Tudsz olvasni????

Oda van írva, hogy jogcím nélküli lakásfoglaló!

Miért dumálsz önkényesről???

2020. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/150 anonim ***** válasza:
11%
És ha egy magáncég magánjellegű állásfoglalása definiálja a "jogcím nélküli lakásfoglaló" fogalmát, az mennyire releváns jogilag? A jogszabály nem ismer ilyen fogalmat. Minek írkálsz ide lényegtelen állásfoglalásokat?
2020. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/150 anonim válasza:
38%

Én is úgy tudom, hogy a bérlőt (csak hogy bele ne kössenek az okoskodók: ott lakót) több jog illeti meg, mint a tulajdonost. A tulajnak nincs joga a lakót kitenni, mert őt tartóztatják le. Erről nem egy hírt hallottam a médiában. Ezen túl ismertem olyat, aki kiadta a lakását, és sok havi nem fizetés után pert indított a lakó ellen. Még a kilakoltatási döntés meghozatala után (ami nem volt egy rövid idő) sem tudta kitenni a lakót, mert a végrehajtó nem intézkedett (itt nem tudom a részleteket).

Nem tudom a "lakónak" kihez kell fordulnia de ahogy itt korábban elhangzott, a közjegyzőt lenne talán érdemes felkeresni.

Az is nonszensz, hogy a lakásban van minden holmija, és a tulaj még azokhoz sem enged hozzáférést ....

2020. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/150 anonim ***** válasza:
56%

Gyakran megy azon a hüledezés, hogy kit illet több jog, a tulajdonost vagy a bérlőt. Jogilag ez nonszensz; a törvény mindenkire egyaránt érvényes.


A birtokvédelem mindig azt illeti, aki egy lakást birtokol (ti., benne lakik). A magánlakás sérthetetlenségére szintén az apellálhat, aki egy lakásban lakik. A tulajdonos, aki kiadott egy lakást, nem hivatkozhat ezekre a kiadott lakásban. Viszont őt is megilletik ezek a jogok a saját maga által lakott lakásban, akár tulajdonosa, akár bérlője az ingatlannak.

2020. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!