Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fogadjuk el az ajánlatot? Nem...

Fogadjuk el az ajánlatot? Nem kockázatos ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Szeretnénk albérletbe költözni a falumban. Nem mehetünk oda albérletbe, mert nem haladja át a fizetésem, mert 700€ fizetés, és az albérlet 300€. De nincs benne tv, szekrény stb. Ez 2 szobás. Nem kaptuk meg. Van egy másik még egy dolog.


A 2. dolog az, hogy mehetünk albérletbe, de a papíron csak az én nevem lesz ott, és 1 szobás. Állítólag jöhet hozzám a barátnőm lakni. De ez nem kicsit rizikós? Nálam fog lakni, de a papíron csak az én nevem van, és 1 szobás. De itt is kicsi az esélye annak, hogy megkapjuk. Szüleim nagyon nyomnak az 1 szobás lakásba, tönkretesznek. Mondtam, hogy én nem vállalom a felelősséget ha valaki beköp minket, hogy a barátnőm nálam lakik, és nem volna itt a helye, mivel a szerződésben csak az én nevem szerepelne.


Mi a véleményetek erről? Úgyszintén ebben ezt az albérletet be kell rendezni dolgokkal, és csak én keresek, barátnőm még tanul.


22 f

18 L


2020. máj. 20. 10:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell a tulaj előtt titkolni, hogy a barátnőd is ott lakna veled?
2020. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz megérteni a kérdésed, mert láthatóan nem vagy magyar anyanyelvű és a fordítóprogram eléggé értelmetlen.


1)

Van a kétszobás, de azt nem kapod meg, mert a nálatok levő törvények értelmében kevés hozzá a jövedelmed.

Akkor meg miért beszélünk róla?

2)

Van az 1 szobás, amibe költöznél, ezt meg is kapod, mert elég rá a jövedelmed.

Én nem értem, hogy mi most a problémád?

Odaköltözik a barátnőd és akkor mi van?

Írjátok a szerződést mindkettőtök nevére, de a te anyagi felelősségvállalásoddal, mivel a barátnődnek nincs még jövedelme.

2020. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jól értettem-e.

Az egyik lakásra nincs elég pénz? Akkor az nem is jöhet szóba.

A másiknál a tulaj tudja, hogy ketten laknátok ott? Akkor mi a gond? Mi az, hogy állítólag mehet veled? Meg kell konkrétan kérdezni.

De ha csak te dolgozol és nincs is elég pénz az albérletre, meg ugye még megélhetésre is kell, akkor jobb, ha maradtok otthon.

2020. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért lenne gond ha a tulaj megtudná...? Nem valami világos a leírásod. :D
2020. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:

Mért nem lehet a szerződésbe írni a barátnődet is?

Ő nem fizetne a díjba?

2020. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Magánembertől akarsz lakást bérelni? Vagy államtól/önkormámyzattól? Miért nem mehet a barátnőd veled együtt hivatalosan az 1szobás lakásba?
2020. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Mert nem adják oda. Nem fér bele a fizum
2020. máj. 20. 18:01
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
#7 ! Nálatok nem az van, hogy a lakás bérlése fix összeg, és független attól, hogy hányan laktok benne? Ezért nem fér bele a keretedbe, és ezért akarod letagadni, hogy a barátnőd is ott lakna, mert akkor többet kellene fizetni?
2020. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Írd már le légy szíves, hogy ez melyik ország!

Ha már nem ottani fórumon érdeklődsz, lehet itt olyan, aki ott él és hasznosabb segítséget tud nyújtani!

2020. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

7: Nem értem.

Egy lakás díja mondjuk 100 000 Ft 1 főre, 115 000 két főre.

És akkor most te úgy akarsz tenni, mintha egyedül laknál ott, és nem ketten?

Ez se nem korrekt, se nem biztonságos.

2020. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!