Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen ingatlant venni...

Árverésen ingatlant venni kockázatos?

Figyelt kérdés

Sziasztok 25éves vagyok szeretnék már egy külön lakást de csak 5millom van ha a családom is bele segít.

Ebböl nem igazán kapok semmit a piacon.

Egerben vennék egy kis lakást, első tulajdonom lenne.

De néztem ezeket az oldalakat és valahol tulajdoni hányad 1/4 nem is értem ezt akkor én pl 2millioért csak a lakás egyik tulaja leszek?

Meg a licit utolso percbe ugy felnyomják mint ha direkt menne ez így, egy kitudja milyen állapotban lévő lakásra.

Mit tegyek?

Nem fogok már itthon élni ha meg csak albérlet marad mint opcio akkor inkább elmegyek külfödre..


Köszönöm minden segítő kommit.

Tényleg nem értek hozzá felhívtam a bírosági végrehajtott ugyan ezeket kérdeztem válasz "nem vagyok tanácsadó,, ennyi :/


25/N



2019. szept. 17. 10:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

"ha meg csak albérlet marad mint opcio akkor inkább elmegyek külfödre.."


És ott miben fogsz lakni, ha nem albérletben???

2019. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
25%
28 vagyok, otthon elek. Szoftverfejlesztokent 270et kapok kezhez, ebbol nem futja alberletre budapesten. Magyarorszag jobban teljesit!
2019. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Noverszallon.
2019. szept. 17. 10:49
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
A nővérszállás sem saját ház, az is csak egy "albérlet".
2019. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

"De néztem ezeket az oldalakat és valahol tulajdoni hányad 1/4 nem is értem ezt akkor én pl 2millioért csak a lakás egyik tulaja leszek?"


Hogyan írjak "a témával kapcsolatosan" -mint írtad magánlevélben- ha még ezt az igen egyszerű mondatot sem érted??!

2019. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor magyarazd el. ;)
2019. szept. 17. 11:09
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem igazán értem a kérdést, hogy jön ide az árverezésen vásárolandó ingatlan és az, hogy csak 5 milliód van? Sehol se fogják szaré' hugyé' eladni az ingatlanokat, ilyen csak a filmekben van hogy egy marék apróért palotát vesznek az emberek.

5 millióval nem fogod megváltani a világot, azt már most jobb ha el fogadod, édes kevés ennyi pénz egy lakásra.


Az árverezésre bocsájtott ingatlanokat már jó előre meghirdetik mielőtt indulna a licit. Addig van lehetőség kutakodni hogy mire is szeretnél licitálni. Vagy azt hiszed az ilyen zsákbamacska alapon működik?

Nem tudom melyik licites ingatlan árverezési oldalra regisztráltál be (már ha regisztráltál egyáltalán), de elég komoly előfeltételei vannak, hogy egyáltalán licitálhass bármire is.


A külföldi nővérszálló egy remek alternatíva, csak gratulálni tudok hozzá!

2019. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
#7 nálunk tíz éve lakatlan házat 3.5-ért vettek meg végül, ami felújítva érhet 13-15 milliót is... Úgyhogy lehet jó házat olcsón venni, csak ki kell fogni. Érdemes a folyamatos árverésen beragadtak között szétnézni.
2019. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó.

De nem az 1/4-ét!

2019. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

#8 tudom vannak ilyen sikertörténetek, mindig hallani valahonnan valamit.

A bankok általában nem úgy működnek mint egy szeretetszolgálat, ha már árverésre bocsájtanak egy ingatlant akkor szeretnék viszont látni pénzüket. Legyen az jelzálog vagy lakáshitel.

Nyomott áron csak akkor lehet hozzájutni egy ingatlanhoz, ha a vételi ára minimum fedezi azt az összeget amit a bank kiadott rá hitelre, és a kutya nem licitál rá.

2019. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!