Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon hülye vagyok, amiért...

Nagyon hülye vagyok, amiért koliból albérletbe költöznék?

Figyelt kérdés
Jó kolim volt, teljesen modern, felújított, kétágyas szobák voltak (8 nm), az egyetemtől egy utcára. Havi tízezer forintért laktam ott, és nagyon szerettem, mert minden egyben volt (kondi, kávézó, a barátaim stb). Időközben belekezdtem egy hobbiba, amit viszont nagyon szeretek, de nem lehet a koliban űzni, és emiatt elkezdtem lakásokat nézegetni a környéken. Találtam is egyet, az egyetemtől egy lépésre (a régi kolitól fél utcára), viszont 85 a szoba (22 nm), rezsivel együtt - tehát árban a többszörösét fizetném szeptembertől. Eddig elég magabiztos voltam, de most megtorpantam. Csak azért, mert ki tudom fizetni, biztos, hogy ki kéne? (Dolgozok egyetem mellett, ösztöndíjam is van.) Nagyon elkényeztetettnek érzem magam, amiért a fél fokkal kényelmesebb életért ennyi pénzt adnék ki. Technikailag egy saját szobáért és erkélyért fizetnék ennyit, több bútorral, illetve lehetőséggel, hogy minden nap űzzem a kis hobbimat.

2020. jún. 3. 08:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Te láttál már közelről egyetemistát?

A mesterszakosok fele dolgozik egyetem mellett, nyilván nem heti negyven órában, tanítás alatt én heti 20-25-öt szoktam vállalni. A bsc első pár évében nem szoktak dolgozni, a szakmai gyaknál kezdik az emberek, és általában ott maradnak év közben, valami alacsony óraszámban. Mérnök vagyok egyébként. De ez mi? :D Menj levelezőre, mert... mert. atyaég:D

2020. jún. 3. 23:31
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

BSC mérnökként heti 20-25 órában jobb helyeken havi 100-130 ezret kereshetsz kb. maximum. És ez nem szakmai gyakorlatos bér meg alapítványon keresztül stb. mert azok lényegesen kevesebbek.

Nem jön ki a matek ha ebből 80-at elvisz az albi, a maradék 20-ból hogy élsz meg. Pedig ehhez nem kell integrálszámítás meg diffegyenlet sem...

2020. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, ahogy a pénztárcámban turkálsz, de ahogy a kérdésben leírtam, ki tudom fizetni, mert ösztöndíjam is van. (Egyébként igen, kb. ennyit szokás keresni, persze ez helyfüggő.) Nem ez volt a kérdés lényege, hanem az, hogy megéri-e egy olcsóbb lehetőséget egy drágábbra cserélni kvázi kedvtelésből.
2020. jún. 3. 23:48
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem kutakodás a pénztárcában, de van információm arról, mennyire le vannak becsülve még a jól tanuló egyetemisták is anyagilag. Az ösztöndíj hallomás szerint is kb. alamizsna. Ezért volt a kérdésem, mert abból alígha lehet fizetni egy 80-85-ös szobáért. Ez szinte biztosan Pest, mert vidéken ennyiért komplett garzont kapsz. MSC-n meg ha nem duális a képzés az ösztöndíj maximuma kb. 20ezer. (BSC-n talán egy tízessel több)

Szóval még így sem jön ki a matek. Apropó mérnökként biztos tanultátok még első félévben a mértani sor végtelenben vett határértékét. Vajon hová tart hosszútávon az a költségvetés amelynél a bevételed csak ösztöndíj meg az a félállásnyi munka?

Nem kötekedés, de tessék számolni!

2020. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ez butaság. A maximális tanulmányi ösztöndíj 35 ezer forint, a köztársasági ennek a kétszerese, az egyetemi ösztöndíj és a kari meg még hozzájön pluszban, teljesítményfüggően. A szoc (én nem kapok) asszem 70. Kitaláltál valamit, amihez ragaszkodsz, én nem azért vagyok itt, hogy cáfoljalak :D nézz utána a dolgoknak, én nem fogom neked elmagyarázni, hogy mi mennyi itt, az eddig elmondottak alapján halvány gőzöd sincs az egészről.

Olvasd el a szöveget, abban világosan leírtam, hogy min gondolkozom.


Ez a "felsorolok random matekos kifejezéseket, hogy megmutassam ezeknek a kis mérnököknek, hogy nem csak ők okoskák ám" dolog meg azt sikítja, hogy nagyon, de nagyon elégedetlen vagy valamivel, biztos nem a végzettségeddel és a jelenlegi munkáddal :)

2020. jún. 4. 00:24
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint már emeltek az ösztöndíjakon. Köztársasági ösztöndíjas vagy? Oda komoly eredmények kellenek TDK, OTDK, publikáció stb. Ha ilyen eredményeid vannak, akkor a jövőben érdemes megfontolni a doktorit.

Amin meg gondolkozol, arra a válaszom egyszerű: nem érdemes albérletbe költözni, ha kollégium is opció. Persze saját döntés, alapvetően azt mondom gondolkozz hosszabb távon. Mellesleg jobb helyeken akiknek ilyen jó a tanulmányi eredménye, egyágyas szobát is kaphatnak. Doktoranduszoknak is szokott ilyen lehetőség adódni.

2020. jún. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen nincs sajnos. A HK-sok rokonai szokták megkapni az egyágyas szobákat, a doktorok is kétágyasban vannak. Köszi a véleményt!
2020. jún. 4. 00:43
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez melyik egyetem/koli amúgy ha nem indiszkrét?
2020. jún. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A hobbi olyan dolog az ember életében, amit nem lehet forintosítani. Neked kell tudni, mennyit ér meg neked, s főleg azt, hogy mekkora veszteségérzettel kell megbirkóznod, ha nem áldozhatsz rá.
2020. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Èn sose értettem a kolis egyetemistákat.

Egyetemista vagyok, és abban a városban van az egyetem ahol születtem. Első év után èb már költöztem is el otthonról albèrletbe,mivel közös szobám volt tesómnak(tehát picit hasonló a kolihoz) lássuk be, felnőtt emberek vagyunk, általában már ilyenkor mindenkinek van párkapcsolata, vagy nemi életet legalább mindenki èl.

Nem tudom elképzelni ,hogy több emberrel kelljen aludni felnőttként. Semmi magánélete nincs úgy az embernek.

Picit szűkösen kell élni tèny,mert drága mindenhol az albérlet. De legalább saját szobát lehet bérelni vagy ha van párod akkor könnyen egy egész lakást.

Persze tudom vannak békéhez számok,az enyém is nehéz volt. Minden nap óráim voltak, de inkább dolgoztam éjszaka vagy hétvégén. Jobban megérte,mintha otthon maradtam volna anyámmal tesómnak a szűkös panel lakásban

2020. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!