Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire jellemző az, hogy...

Mennyire jellemző az, hogy utcán érdeklődnek albérlet után, és utána meg bemennek az illető után a lépcsőházba, és róla érdeklődnek egy ott lakó ismerősére hivatkozva?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz, de maga a dolog nem tartott sokáig, csak leírva hosszú, mert elég szövevényes, és furcsa dolgokkal tarkított.


Történt velem egy furcsa eset. Én úgy tudom, hogy albérletet interneten szoktak keresni, esetleg valamilyen hirdetőújságban. Bár ez a kocsiból kiszólás is rendben lett volna, ha csak pusztán az albérletről lett volna szó.

De itt még más furcsaság is van, és pont erre vagyok kíváncsi, hogy vajon milyen hátsó szándék lehetett emögött, hogy ilyen személyes dolgokra voltak kíváncsiak.


Az történt, hogy amikor jöttem volna haza be a lépcsőházba, egy kocsi megállt, és ült benne egy férfi és egy fiatal nő, lánynak is lehet mondani, átlagos kinézetű volt. Kiszólt a férfi, egy utcát kerestek, én pedig megmondtam, hogy melyik az, mint kiderült, az egyik szomszédos utcát keresték. Tehát útbaigazítottam őket, de nem mentek tovább, hanem megálltak a házunk előtt. Aztán megkérdezték, hogy én hol lakok, és hogy nem tudok-e kiadó albérletet itt valahol a közelben, vagy a házunkban. Mondtam, hogy nem, nem vagyok jártas ebben a dologban. Aztán azt mondta, hogy pont itt lakik egy ismerőse is, és kérték, hogy engedjem be őket a lépcsőházba. Beengedtem, de csak a lány jött be. Nekem már itt kezdett érdekes lenni a dolog, és inkább úgy döntöttem, hogy ott maradok egy kicsit a postaláda előtt, és egyelőre nem indultam el a lifthez, hanem nézegettem a kitett szórólapokat, illetve csak úgy tettem, mintha nézegetném.


A lány azt mondta, hogy felhívja ezt az ismerőst, hogy jöjjön le, mert valamit beszélni akar vele. El is indult a lifthez, de rövidesen visszajött oda, ahol én álltam, és közben jöttek mások is fel, de amint utaltam rá, ő inkább visszajött hozzám. Akkor lett igazán különös a dolog, amikor érdeklődni, beszélgetni kezdett velem arról, hogy hanyadikon lakok, egyedül lakok-e, van-e párom, meg ilyen személyes dolgokat a családról.

Megkérdezhettem volna, hogy miért kérdezi ezeket, de inkább hagytam, mert kíváncsi voltam, hogy magától hova akar kilyukadni ezzel az egésszel. Eközben az albérletet már meg sem említette, hanem csak rólam érdeklődött, mintha meg akart volna velem ismerkedni. Még bókolt is egy kicsit.


Közben a másik furcsa dolog az volt, hogy mint kiderült, az állítólagos ismerőse pont a mi szomszédunk, tehát a mi emeletünkön laknak, akit keresett. Nekem egyértelműnek tűnt, hogy tőlem akart valamit, és még az is lehet, sőt szinte biztos, hogy ezt a telefonálást is csak színlelte, mert a várt ismerős, aki elvileg a mi szomszédunk, nem jött le, pedig ennyi idő alatt simán le lehet érni.


Viszont az igaz, amit róluk állított, hogy nemrég költöztek ide, tehát talán valóban ismeri őket, csak szerintem tőlem akart valamit egyértelműen. De még nem ismerjük ezt az új szomszédot, elég ritkán van mozgás a lakásukból. Lehet, hogy nem is laknak itt folyamatosan. Aztán végül pár perc múlva elment, és azt mondta, hogy még majd beszélünk. Amíg felértem, addig sem indult le hozzá az új szomszéd, tehát most már egyértelműnek tűnt, hogy a telefonálást csak színlelte, és lehet, hogy otthon sem voltak, nem hallatszott ki semmi a lakásból. Állítása szerint éppen öltözködött a szomszédunk, de ennyi idő alatt simán fel lehet öltözni meg le lehet érni akár többször is.


Aztán alig léptem be a lakásba, megszólalt a telefon nem kis meglepetésünkre. Épp hogy elkezdtem elmesélni otthon, hogy mi történt. Nem én vettem fel, és egy női hang azt mondta, hogy engem keres, már ismer régóta, és szeretne velem beszélgetni. Szerintem ő volt az, ezek szerint jó gyorsan megtalálták a számunkat a telefonkönyvben, ez biztos ott volt náluk a kocsiban. Olyan néven mutatkozott be, ami nekem nem ismerős, és ez egy újabb furcsa dolog, hogy vajon miért mutatkozott be más néven a lépcsőházban, mint a telefonban, és miért állította azt, hogy már régóta ismer? Tehát engem keresett, de megmondtuk, hogy én nem szeretnék vele beszélni, nem tudjuk, hogy ki az. Aztán elnézést kért, és elköszönt, letette a telefont.


Mint írtam, a név sem stimmelt, de szerintem ő volt az. Így nagyon zavaros ez az egész.

De vajon mit akart tőlem ez a lány? Lent a lépcsőházban kedves volt, ahogyan írtam, még bókolt is nekem, miközben kérdezgetett. És mi köze van az utca és albérlet iránti érdeklődésnek ehhez az ismerkedéshez? Ennyire közvetlen némelyik ember? Nyilván akart valamit.

Ha esetleg egy prostituált, akkor vajon miért ezt a rámenős módszert választják a kuncsaftok szerzéséhez, hogy albérlet iránt érdeklődnek, meg ismerősökre hivatkoznak?


És még egy érdekesség, hogy a férfit már tavaly is láttam itt a közelben, akkor is megszólított, és albérlet iránt érdeklődött, és kérdezett ilyen személyes dolgokat is, amiket most a lány, de akkor még a lány nem volt vele, és nem kocsiban volt. Azt is kérdezte ez a férfi akkor, hogy milyen ez a hely. Ez még rendben is van eddig.


Nyilván a lány nemcsak ismerkedni szeretett volna, mert vele volt ez a férfi is, bár azt nem kérdeztem tőle, hogy neki kije ez a férfi. Ha pedig csak tényleg albérlet iránt érdeklődtek, akkor vajon miért kérdeznek ilyen személyes dolgokat? Volt már valakinek hasonló tapasztalata?


2020. jún. 4. 01:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még egy dolog, hogy én már megismertem a férfit abban a pillanatban, amikor megláttam, de nem mondtam meg neki, hogy már tavaly is találkoztunk, csak akkor egyedül volt, amikor tavaly szólított meg. De ő meg ezek szerint nem ismert meg engem.
2020. jún. 4. 01:17
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy hasonló történettel tudok válaszolni. A lomisok járják nálunk autóval folyamatosan a környéket. Volt egy régi vaskádam, amit megengedtem, hogy elvigyenek. Közben kedvesen érdeklődtek, hogy egyedül élek-e, van-e kutyám, és még az órámat is megnézték lopva, hogy milyen márka. Egyértelműen felmérték, hogy érdemes-e hozzám betörni. (Egyébként, pont azért engedtem meg az egészet, hogy lássák, hogy ide felesleges.) Ők azonban nem a "lopósok", hanem csak kérdezőemberek. Ők adják le a drótot annak, aki aztán később akcióba lendül. Nagyon érdeklik őket az elhagyatottabb helyek, a teli postaládák (ott nyilvánvalóan ritkán vannak a lakásban). Azért is szeretnek bejutni a lépcsőházba, hogy a levelesládákat nézegessék. És azért szeretnek szomszédokról beszélni, hátha kiderül, hogy az épp külföldön van. Eléggé ismerősök a környéken, kb. mnidenkit ismernek kicsit, úgyhogy könnyen lehet, hogy épp ő meséli, hogy a szomszédod nemrég költözött ide. A telefonálás viszont tényleg furcsa. Akkor már nagyon akciózni akarhatnak.
2020. jún. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2es válaszolóval. Sztem is besurranó tolvajok,jöttek terepet felmérni.
2020. jún. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez nekem is megfordult a fejemben, de ezen a helyen igez nehéz betörni, legalábbis a mi házunkba. Ez egy lakótelep, és kóddal lehet bejutni a lépcsőházakba. De még ha ez sikerül is, mert megvárják, amíg valaki jön, az emeleteken van egy külön ajtó a folyosók végében, amihez saját kulcs kell. Ezek az ajtók általában zárva vannak, ez nyilván minden lakó saját érdeke. Csak úgy lehet rajta bejutni egy idegennek, hogyha csenget, és a lakó kijön beengedni őket. Aztán még a folyosókon is szinte minden zajt lehet hallani, öt lakás van egy emeleten. Tehát a besurranás, betörés az kizárható ezekbe a lakásokba, illetve igen nagy szerencse kell hozzá. De attól még simán lehetséges ez, hogy betörőknek dolgoznak, és érdekes ez a párhuzam.

Ez a férfi ránézésre is úgy tűnt, mintha valamiben sántikálna, a lány meg biztos jó volt csalinak, akármit is akartak.

2020. jún. 4. 09:01
 5/16 A kérdező kommentje:
"igen nehéz betörni"- ezt akartam írni
2020. jún. 4. 09:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát van egy folyosó végi csengő is felszerelve a lakások melletti eredeti csengő helyett.
2020. jún. 4. 09:04
 7/16 A kérdező kommentje:
Bár ha én magam beszéltem volna vele a telefonban, kíváncsi lettem volna, hogy mit mondott volna. Utaltam volna a furcsaságokra is, amikre fentebb utaltam, és ezekből nem tudom, hogy hogyan magyarázta volna ki magát. De ahogyan írtam, nem lehet csak úgy bejutni a lakásokba, és ha feljött volna velem a liften, akkor látta volna a bezárt üvegajtókat a folyosókon.
2020. jún. 4. 09:12
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Biztos volt náluk telefonkönyv az autóban, és onnan nézték ki a számodat?? Gondoltál esetleg arra, hogy megnézték a neten? Megmondtad a teljes neved is vagy hogy talált meg? A sztori eléjével kapcsolatban egyetértek az előttem szólókkal, de a telefonáló szerintem nem ő volt.


Aztán meg hosszasan részletezed, hogy milyen nehéz bejutni a házba, mikor te magad engedtél be egy gyanús idegent...

2020. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Erre én is utaltam, ha végigolvastad, hogy talán az autóban lehetett a telefonkönyv, de ha van digitális telefonkönyv, akkor ott is megnézhették.

A teljes nevemet az nem mondtam meg, de kikövetkeztethető volt abból, hogy rajta van a kaputelefonon, meg a postaládán is. Nyilvánvaló, hogy mivel az első kérdései között volt a lánynak, hogy hanyadikon lakok és melyik lakásban, ezt már nem volt nehéz megtudni. Ahogyan említettem, a lépcsőházba már nem jött be a férfi.


Hát ezt már nem fogjuk megtudni, hogy ki telefonált, de gyanús volt, hogy pont nem sokkal a hazaérkezésem, a felérkezésem után történt, viszont a néveltérés meg szintén érthetetlen.


Csak a lépcsőházba engedtem be a lányt, a férfi eközben kint várakozott. Az emeletre már nem jött fel, és ahogyan ezt is már leírtam, ott külön ajtók vannak. Abban a pillanatban, amikor bejött, még nem volt nagyon gyanús, de már akkor is felfigyeltem rá.

2020. jún. 4. 23:54
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Így elsőre kb hackerek lehettek.
2020. jún. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!